Nirvana White Widow SOG CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.12.2014
153
236
43
Na pocetku ovog dnevnika zelim da se zahvalim svim clanovima ovde koji su podelili svoje znanje i omogucili mi da naucim nesto :respect:. Moram ipak posebno da se zahvalim PowerSeed-u :djede: koji mi je od samog pocetka svojim savetima i mentorstvom pomogao najvise zaista dobar covek retkost danas, takodje moram da se zahvalim Stipe-tu :) ogromno hvala na svim savetima i podrsci brzi je covek od svetla kad je pomoc potrebna :clap::.

Znanje se skuplja svuda a najbolje se uci na greskama i u praksi zar ne :) mnogi ce reci ovako ili onako pa covek ni sam ne zna ponekad sta i kako. Smatram da je greska vrednija lekcija nego ulozeno pre nje :whato::.

Postoji mnogo metoda uzgoja svi to dobro znamo, a kada je samo svetlo u pitanju neki ce reci naravno da je ( mh/hps - led ) bolje svetlo od cfl ( Wat za Wat ) iz vise razloga ja nisam ovde da kazem da nije ( slazem se da je mh/hps kombinacija ili led bolja iz vise razloga ) odma da naglasim jednostavno zelim bas da probam see of green metodu sa cfl svetlom, postavio sam sebi pitanje da li bi mogao da napravim sistem da konstantno imam vise berbi godisnje sa sto manje truda i rada a da zadovoljava moje potrebe ( nisu svacije potrebe iste zar ne ) neko ce se tu sad naci verovatno i reci ako sve to znas vec zasto nisi stavio lepo HPS i imao vise cvetova sa istom kolicinom wati ( taj neko je upravu naravno ) ali uzimimo u obzir da mene kolicina u gramima - usteda i cena struje ne zanima ( jesi lud :upiii: ??? :lol:) primetio sam da vecina gaji i primenjuje sve i svasta kako bi dobili vecu kolicinu iz biljke meni to nije interes ja samo zelim nesto sto mene zadovoljava sve preko toga mi nije potrebno, zelim da ovaj grow bude prost da prostiji ne moze biti a da funkcionise.

Iskljucivo gajim iz medicinskih razloga imam velike probleme sa nespavanjem i losim mislima Marihuana me je bukvalno spasila, moram reci da nikad u zivotu nisam bio korisnik bilo koje droge niti me to zanimalo, u jednom periodu sam pio tablete za spavanje prepisane koje mi nisu pomogle i dalje mislim da je to veca droga - otrov kao i alkohol nego Marihuana koja je kriminalizovana na naj debilniji nacin jednostavno moj um ne moze da shvati da se deci daje alkohol po centru svaki dan nemaju ni 16 godina piju voze, jure ubijaju tudju decu, bodu se nozevima, pucaju pistoljima pijani drogirani i to je ok a trava u bilo kom smislu pa i da nije medicinski nego da pusis zato sto zelis da ti bude lepo stavlja te u poziciju narkomana i olosa nekog u drustvu....bolesno drustvo bolesni umovi. Bio sam jos pre kod mnogih lekara zbog problema sa nespavanjem i prepisivali su mi gomilu nekih :poop: vana koja su mi samo trovala organizam itd... da skratim pricu probao sam svasta i nista mi nije pomoglo ( TABLETE SU OTROV I NECE VAM POMOCI AKO IMATE PROBELM SA SPAVANJEM SAMO CE GA ODLOZITI ) Marihuana mi zaista pomaze osecam se bolje 100 puta lepse spavam vise se druzim mnogo sam kreativniji sto mi ocigledno znaci mnogo posto mi je posao da budem kreativan. Jednostavno zivot mi je lepsi i moram da napisem JA NISAM KRIMINALAC I BOLI ME STO MORAM SVE OVO DA SADIM U TAJNOSTI KAO DA SAM PROPALICA NEKA NEMA MI LOGIKE KAD POGLEDAM KOLIKO IMA SLJAMA ( UBICA, PEDOFILA, SILOVATELJA, DEGENERIKA ) i da neko primer ko uzgaja 1-2 ili vise nije bitno za sebe biljaka moze da zavrsi sa istim olosem u celiji. ( zao mi je ako sam smorio ali morao sam svoj stav da napisem )

Ajde da krenemo onda :)

BOX = 1.2 x 1.2 x 2 metra.
SVETLO CFL = 400w ukupno spektar za cvetanje 12/12 od pocetka do kraja.
VENTILACIJA = Izduv toplog vazduha oko sijalica iz box-a i jedan kucni ventilator da duvka po biljkama.
DJUBRIVO = Plantella Cvet.
ZEMLJA = Visoko kvalitetni mix sa vermikulit-om.
KLONOVI = WW ( White Widow ) fem od Nirvane odlicna genetika.

Plan je da presadim vise klonova cim puste koren u vece saksije i da ih stavim odma pod 12/12 u box sa cfl sijalicama sve je veoma jednostavno, zalivanje kad treba ( zakon prsta ) djubrenje samo Plantella Cvet prva doza 30% pune tek po pocetku cetvrte nedelje i onda 50% pa 25% do samog kraja, 10 dana pred kraj ispiranje vodom i na kraju 3 dana potpuni mrak i to je to nema mnogo filozofije i pametovanja sve prosto i jednostavno od klona do cveta za max 70 dana.

( slike uskoro ovih dana )
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
sretan grow...i nemoj da mislis da je sog jednostavan,po pravilu vise zemlje manje komplikacije,a sog se radi sa malo zemlje,cesce zalivanje itd..
ma stalno ima da se cimas nesto oko njih,sog trazi dosta truda...
kako god bice lepo za pratiti i sve najbolje zelim..
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
@TheWriter
Sve sto si napisao u vezi nesanice sam se prepoznao, samo sto sam ja uzimao na svoju ruku, doduse nisam preterivao (max 2 tablete na noc), ali svaka apstinencija od Zolpidema ili romazepama bi me sutradan ili cak tek nakon 3 dana dovodila u paniku,lupanje srca i slicno. Kao da se tresem iznutra.

No, ja sam u ovu celu pricu prevashodno usao radi majke i njene bolesti i silnih hemoterapija, sa planom da se i ja ogrebem za neki headic i da konacno probam sa svojih 40 godina marihuanui da vidim da li ce mi to pomoci.
Posto si ti otovorio dusu, evo da otvorim i ja, osim socijalno prihvaljtiv e kolicine alkohola, duvana i socijalno neprihvacenih i nadasve opsanih tableta za smirenje i spavanje, nisam nikad nista probao od opijata, nikad.
Majcin problem me je naveo da krenem po netu da se raspitujem za njenu alternativu, da bih shvatio da mozda tu lezi i neko moje resenje problema.
I tako je pocelo nedavno uclanjenje na forum, iscitavanje tema itd...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.804
2.698
Weed California USA
Takodjer hvala na zahvali :)
Zelim ti sretan grow.
Malo se plasim 1.2x1.2 sa 400w cfl-a. Ali vidjet cemo kako ce to ic :)

Ja sam sadio u outu Nirvanin WW. Prilicno stabilna genetika. Doduse bacio mi je par jajceki na samom kraju cvjetanja...al ok, sto je sve prosla i meni bi jos 2 jaja narasla :D

To je to. Cekamo slike
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
postavio sam sebi pitanje da li bi mogao da napravim sistem da konstantno imam vise berbi godisnje
mozes naravno, a mos i od ovih cfl-ki (iako si ih dosta nakupio :p ) sloziti vege box pa s hps-om radit cvjetanje i stalno vrtit, ne samo sto je urod s hpsom bolji nego su i cvjetovi drukcije teksture, puno bolje :)

ovo crvenim slovima jbg sta reci, nama growerima je nazalost tako i trpa nas se u isti kos doslovce sa sljamom,, nadam se da ce se i to s vremenom promijeniti i da necemo dugo morati cekati na to..

sretno s klonovima i sretan grow!
 
19.01.2015
31
8
8
32
prevelik ti je to boks za klonove,ako ih nemaš baš puno,pogotovo zato što ideš s 12/12,bilo bi dobro malo ih izvegetirat,sretan grow
 
02.12.2014
153
236
43
To nije box za klonove vec za cvetanje samo, box za klonove je znatno manji, mnogo manji i sluzi samo do 15 dana od skidanje klonova da puste koren i vegetiraju par dana koliko mogu pod 250w cfl za vege spektar i onda idu u taj veci za cvetanje pod 12/12. ( ja mozda nisam dobro objasnio ali nema veze sve pozitivno :) )
 
19.01.2015
31
8
8
32
Samo ti onda jos preporucam da ih izvegetiras na 20/4 il tak nekim rezimom jer neces moc popunit taj box sa 20 klonova na 12/12
 
02.12.2014
153
236
43
Zanimljivo sto si se odlucio za cfl na tu povrsinu.Tu bi 600w hps lego ko budali samar :D U svakom slucaju sa srecom!

Legla bi samo tako znam. koliko sam shvatio cfl sijalica traje dosta duze od hps sijalice i ne mora da se menja tako cesto ako se koristi za grow, slazem se apsolutno da hps pravi bolje rezultate to je sigurno ali sam razmisljao ajde da probam sa cfl da vidimo da li je to dovoljno za moje skromne potrebe, ako jeste zadrzavam ako nije lako je zameniti sa hps. Svakako sve je ovo samo ucenje i beskonacan proces usavrsavanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ajd moram nesta napisati u vezi ove metode uzgoja.Jako je vazan odabir straina sa kojim se radi SoG.To je na prvom mjestu.
Ritam zaljevanja je nevjerovatan ja sam imao u SoG-u u jednom momentu 24 biljke i to je vrlo zahtjevno.
Zaljevas svaki drugi dan ako radis sa potovima 15x15 i to je moja preporuka :)
Koliko sam shvatio mislis zavrtiti perpetul...daj klonovima bar 7 dana vege i onda na 12/12
Bez obzira na kvalitetan mix ja sam poceo hraniti 12. dan sa ozbiljnom klopom a od samog presadjivanja u zemlju sam ih rokao sa root stimulatorom i to ti preporucujem ako imas mogucnost.
Nije SoG toliko kompliciran koliko je vazan izbor straina i poznavanje onoga sto uzgajas .WW relativno dugo cvjeta a za SoG se biraju strainovi koji cvjetaju kratko.
Preporuka master Kush-uniformiran klonovi i savrseni za SoG
Ako je ikako moguce ubaci Hps.Cfl je ok.ali teze procvjetaju a hebeno vegtiraju..treba ti obrnuto ;)
Pratim i sretno .
 
02.12.2014
153
236
43
Hvala Opa te od 15x15 koliko je to litara saksija ? imam mogucnosti ubaciti hps bilo koji ali namera je bila bas da probam cfl pa da znam kako funkcionise i steknem iskustvo, bice vremena za hps lako ga je kupiti pa posle drugi sog mozda sa hps, nije mi interes kolicina i ubrzani proces toliko koliko pracenje i iskustvo tokom uzgoja sa cfl svetlom kao eksperiment kad posmatras i belezis, kao sto si rekao za vege slazem se par dana ce biti u vege od kad puste koren bar 5 dana min pa onda idu na cvetanje, kad stignes napisi mi koji root stimulator preporucujes ? ako ne vidis ovde poslacu ti pm, a sto se tice Master Kush-a zabelezeno :) i veoma korisna informacija sto se tice saksija i zalivanje i to sam zabelezio pa cu probati tako, sa koliko si vode zalivao u tim saksijama svaki drugi dan ?
 
02.12.2014
153
236
43
Sutra cu ubaciti koju slikicu mada jos nije poceo sog ( cekam neki deo ) uglavnom da li je normalno da klonovi u ranoj fazi vegetacije izgledaju kao da su deformisani ono nenormalno uvrnuti listovi itd... primetio sam da neki koje sam ranije uzeo pola ih je bilo deformisano u startu prvih dana vegetacije ali posle par dana pod dobrim sveltom krecu normalni lepi listovi, a neki su od starta normalni, da li je to normalno ili je tu nesto strange sto se tice ovih uvrnutih ?
 
02.12.2014
153
236
43
Bio sam malo zauzet :popcorn:: verujem da cu sutra ubaciti koju sliku za update :) dnevnik sam otvorio par dana ranije a bolje da sam otvorio par dana kasnije :makaze: ali nema veze :) klonovi ne pustaju tako brzo korenje, pogresio sam zato sto sam ga prvo planirao sa no soil mixom a nisam se dovoljno pripremio bio za to zato sto djubrivo koje mi treba nema ovde da se kupi pa sam odustaio od no soil mix-a ( perlit - vermikulit mix ) tako da idem sa zemljom ovog puta a sledeci grow definitivno planiram bez zemlje sa hydro djubrivom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.