Anksiozno-depresivni poremecaj i ulje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ulje nije lose i stvara manje paranoje od pusenja barem meni ali na kraju stvar je u doziranju ako pretjeras znas sta ce se desiti pogotovo kad vec imas usadjen strah od prebacivanja i gubljenja kontrole koji naravno dovodi do panike ali ako pocnes uzimati vrlo male doze ulja pogotovo nekoga sa dosta cbd-a i netezis povecavanju doza (nemas kancer) na kraju za nekoliko tjedana vjerujem da ces vidjeti rezultate ali napominjem te doze moraju biti toliko blage (mrvica na vrhu cackalice) da u biti ni neosjetis rad ulja uzmes ujutro i navecer i funkcioniras super bez da si razvaljen a sa vremenom ces shvati da ti je sve nekako lakse....ja sam uzimao tako jedno vrijeme z7 i bila mi je stvarno uzivancija i na poslu i kod kuce sve nekako opustenije ali ja nisam imao nikakvih zdravstvenih problema pa bas i nisam najbolji primjer
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
12.12.2012
13
1
3
Fukmando - nisam pocetnik.. imam iskustva
samo kazem da je proslo dosta od zadnje konzumacije.. (2 god)

mario339 - to mi i je plan.. sve postepeno, nista naglo... ne moze biti gore nego je sada..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Medozare hehe,blue cheese je 40% sativa i 60% indika ako pricamo o orginalu od Barneya,a sto se tice konzumacije ulja ili marihuane opcenito sa bilo kakvom konzumacijom lijekova nema stetnosti.Imam legu koji je 6god pijo Deprozel i sa ganjom se skinio,ja sam koristio,prazine,praxiten,normabel,xanax,serokvel.Znas sta danas koristim,nista....samo ganju.Sto prije krene pusit ili bilo kako unosit kanabinode u organizam moze lagano smanjivati dozu tableta do potpune uklonjenosti.Znam to jer sam sam sebe skinio i nitko mi nemoze reci da to nije tako_Opet od pojedinca do pojedinca je,sve je u tom tko kako razmislja,a ako si psihicki bolesnik mozes svakako razmisljat.SToga u cemu je bad onda kresnit frulu,zapalis fruletinu i ajde spavanje bez tableta i tako svaki dan i da vidis sto ne smijes mjesat.
Prvo lagana proba,a jos ugodnije je kad se bolesnik nalazi u prijateljskom drustvu gdje se duva i vrijeme prolazi kroz razgovor i smiurije,nema onda nikake anksioznosti.Prijatelju moj,ja sam anksiozan vec 20 godina,pici me sizika.Trebo bi pit liste ljekova za diagnozu koja mi je postavljena,evo me nisam doktoru 8 godina iso ni tablete popio.Ja osobno ne poznajem osobu koja je uzgrozila svoj zivot na bilo kakav nacin mjesajuci ganju i terapiju,jedino ako nekom marihuana ne pase,nije naviko,tripovi,paranoje,vozanje,lupanje srca,panika...etc,onda bolje da ne konzumira nitko.
 
20.03.2012
41
63
18
48
Blue cheese sam od Barnija narucio seme , pise tamo da je type: Indica ,i na seedfinder-u stoji Type: mostly indica , ali nije to ni vazno.

Ja sam anksiozan vec dugo , mislim ko danas nije svaka mu cast , mene drma i depresija ali antidepresive u principu izbegavam , mozda uzmem u mesec dana 2 puta kad sam jako tuzan , neki put prodje i par meseci da ne popijem ni jedan zoloft. E sad ima tamo objasnjeno da se ni pod razno ne uzmaju sa inhibitorima dopamina. Vutra je inhibitor i dopamina i serotonina. Eto na to sam mislio. Sad pijem diazepam (bensedin) , vec evo ima 10-tak godina , navukao sam se , kad kod sam uznemiren ja progutam jedan. Znaci ujutru 5mg i uvece kako kad , ali svaki dan. Ali to je anksiolitik , on smiruje , usporava , uspavljuje , ima totalno suprotno dejstvo od antidepresiva koji moze da izazove napade panike sam po sebi. Pa ti sad vidi ........ Napad panike od vutre u kombinaciji sa napadom panike od antidepresiva je mega ultra giga jebeno iskustvo... nasao sam i par teksova na netu o tome od likova koji su imali takvo neko iskustvo.
Uostalom svako zna sta mu odgovara pa neka tako radi , na kraju krajeva neka svako proba pa ako mu to dobro donosi samo napred...... ali da me neki prijatelj pita "ej pijem antidepresive jel da uzmem da duvam travu " , ja mu ne bih dao pa neznam sta da je u pitanju.

Toliko , idem da spavam jedva gledam , sve najbolje sam mislio, :wave:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
dobar dan.ja sam zlavjestica i .ja imam anxio depresivni poremechaj/stanje ( izbjegavaju to nazivati boleschu )..
pred cca 10 god. sam prestala uzimati shto doktori krcaju..nakon shto su me 3 godine molili za strpljenje sa prichom "svaki je organizam/kemija mozga drugachija.budite strpljivi.treba vremena da se pronadje prava kombinacija ljekova za vas.ne odbacujte ljekove.dajte im mjesec-2 da prorade bla bla kenj kenj "
moj je sluchaj ovakav..opisati chu chisto da vidish gdje sam u odnosu na tvoje simptome...
dakle..prvo su me godinu i kusur vodili po dijagnozom depresije ( bez spomena anxioze )...tada je moja dr.opche prakse skontala da neshto ne shtima jer...antidepresivi mi rade samo gore -izazivaju napade panike..dakle..moj je sluchaj ovakav : moja depresija je bila izazvana anxioznim poremechajem ( naravno da si depresivan kada kontash da nisi kao drugi.da ne funkcionirash "normalno" bla bla ) koji se manifestirao konstantnim paralelnim tokom milijona misli..gdje nakon nekog vremena pomislish da gubish kontrolu i da chesh puknuti..tada nastupa panika-skache tlak-lupa srce..pa panika da chesh riknuti od hertza..itd. onda se pojachavao opsesivno kompulzivni poremechaj..tj.imala sam neke rituale i "mantre" koje bi vrtila u glavi-kako bi "osigurala da sve bude ok...jer..ako to ne odradim..sve najgore che se izdogadjati "

nakon 3 god. posjeta psihijatru ( 1 x tjedno ili mjesechno po 5 min-koliko im treba da vas pitaju kako je i da napishu novi recept )...skontala sam da to neche ichi tako kako oni laprdaju...maknula apsolutno sve tablete ( tada sam bila na nekim antidepresivima-vishe ni ne znam ime tih posljednjih jer..bilo ih je puuunn k. kroz te 3 god. ) i 3 x xanax SR od 1mg + 3 x xanax 0,5 (ovaj 0,5 je bio kao prema potrebi )...

nisam uzimala apsolutno nishta uz te tablete..a trava mi je chak i pochela smetati ( nakon tih pilseva ) tj..od najmanje kolichine bi mi pochele letiti misli ( iako sam prije pilseva pushila i po 10 pljugi dnevno..pochinjala i zavrshavala dan sa pljugom ) i lagana panika..

e sada..ja ti ne mogu rechi kako..aali..uspjela sam iskontrolirati napade anxioze..sama..ne znam..uvjerila samu sebe kako che to prochi..nauchila se smiriti..usmjeriti misli+tu je pomoglo i to shto sam napravila sve zhive kontrole i analize.koje su pokazale da je sve ok sa srcem ( dakle-nechu riknuti od srca )..sve ok sa mozgom ( osim nekih malih lezija-vjerojatno od svih tih tableta )..
i dalje naginjem depresiji..ali..chuj.to je normalno danas..u ovakvom svijetu.ako imash imalo pameti..morash biti povremeno depresivan.

a sada o ulju..uzimam ga iz drugih razloga..ali... ono shto ti mogu rechi sa 100% sigurnosti..ako imash anxio napade...nikako ne pretjeruj sa THC...gledaj si nachi neku sortu koja ima jednaku kolichinu THC:CBD ( ili chak malo manje THC-a )..+ moja ti je preporuka-pogotovo za pochetak...da to ne prelazi 6-7%..
polako pochni uzimati uuuzhasno male kolichine cca 40min.pred spavanje..pa ako te i klepi anzioxa..zatvori ochi..malo lavande oko jastuka..i san che dochi..tako si pomalo podizhi toleranciju na ulje tj. thc..kako budesh bolje podnosila ulje..tako chesh ga mochi uzimati i tokom dana + polako pochet experimentirat sa kolicinama thc-a..

gle..ako si 7 god. na toj kemiji kojom truju...pa mozhesh si odvojiti godinu dana za pokushaje sa uljem.ono nije shtetno ( dapache ) za organizam + uz pravi balans sorti ( kanabinoida )...mochi chesh se rijeshiti tih otrova i pocheti zhivjeti normalno..samo..morash si dati vremena malo..

NIKAKO ne uzimaj ulje koje se prodaje..jer..vechina ekipe koja pravi ulje..ide na jake sorte ( sa previsokim THC + nizhim CBD )..NIKAKO ne kupuj travu na ulici..
po meni ti je jedino rjeshenje..sama uzgajati sorte koje bi ti mogle odgovarati..i praviti si sama ulje..

sorry na tipfelerima i slichno...malo zhurim..a poshto mi je takva situacija vrlo dobro poznata..nisam mogla ne reagirati.
pozdrav..

e da..i..bilo bi pametno kada bi imala nekog iskusnog uz sebe...tko bi te na spiku mogao umiritinekoga tko je proshao to..to je od velike pomochi..i kao samo razumjevanje i razgovor kao distrakcija..ako nishta drugo..mislim da ovdje na vutri ima par osoa koje jaaako dobro znaju kroz shto prolazish..a ovdje si ljudi ( pogotovo med.korisnici ) medjusobno pomazhu..
(mozhesh i mene kliknuti ...zima dolazi..sezona je gotova..ima se vremena.. )
i..biti che sve ok..daj si vremena..i..gledaj svakako maknuti te pilseve..vidish i sama da u 7 godina nisu napravili nishta dobro za tebe ( osim ako se nisi malo zdebljala..a prije si bila anorexichna )
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne mogu editirat-sorry
zaboravila sam...mozhda bi mogla pocheti sa sortama koje imaju vishe CBD od THC...dodushe..tezhe je dochi do njih ( uglavnom americhki proizvodjachi..koji ili ne shalju u EU ..ili nemaju distributere..ili distributeri nikada nemaju bash te sorte...jer..low THC/ high CBD sorte nisu bash neshto profitabilne seedbankovima ..npr.ja vech mjesecima pokushavam dochi do upravo takve 2 sorte )

pogledaj si sorte kao npr. : AC/DC , otto1 ili od sin city seeds- thunder struck i harlesin
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Definitivno nesto sa vecim % CBD-a samo je nemoguce doci do tih americkih sorti ja ih pokusavam nabavit vec pola godine i nikako dok nepopizdim i odem sam po njih...uglavnom mislim da je najbitnije doziranje ako bude uzimao mikro doze vise puta dnevno nece ni osjetiti da ga nesto drma a nakon tjedan, dva organizam ce se napuniti kanabioidima i sigurno ce se osijecati ugodnije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nashla sam jedine pouzdane zastpnike koji shalju sincity u EUropu..chini mi se NGR (natural green remedies)..ali oni niiiikako da imaju u ponudi prije spomenute sorte..vech par mj. slusham od njih kako bi trebali dobiti u naredna 2-3 tjedna. ( a od negdje 5.-6.mj. ih ganjam...)
+ kontala sam ichi u prah na cannafest..ali..evo 2 tjedna pred fest oni josh nisu objavili popis izlagacha.a neda mi se ichi samo zbog shantibabinog predavanja.jer..kontala sam nabaviti neke od tih tezhenabavljivih sorti na cannafestu..
ebiga..ochito se josh ne vrti dovoljno novaca na tim low thc/high CBD sortama..

( a za AC/DC mi je rekla jedna amerikanka.da zna frajera koji radi sjeme-jer.uglavnom se samo kao klon mozhe nachi i tamo...samo eto..ni sa njima nikako na zelenu granu..lagano me frustrira ta situacija tj.nemoguchnost nabavke low thc/high cbd sorti -a da je provjerena stvar )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
zlavjestica je napisao(la):
nashla sam jedine pouzdane zastpnike koji shalju sincity u EUropu..chini mi se NGR (natural green remedies)..ali oni niiiikako da imaju u ponudi prije spomenute sorte..vech par mj. slusham od njih kako bi trebali dobiti u naredna 2-3 tjedna. ( a od negdje 5.-6.mj. ih ganjam...)
+ kontala sam ichi u prah na cannafest..ali..evo 2 tjedna pred fest oni josh nisu objavili popis izlagacha.a neda mi se ichi samo zbog shantibabinog predavanja.jer..kontala sam nabaviti neke od tih tezhenabavljivih sorti na cannafestu..
ebiga..ochito se josh ne vrti dovoljno novaca na tim low thc/high CBD sortama..

( a za AC/DC mi je rekla jedna amerikanka.da zna frajera koji radi sjeme-jer.uglavnom se samo kao klon mozhe nachi i tamo...samo eto..ni sa njima nikako na zelenu granu..lagano me frustrira ta situacija tj.nemoguchnost nabavke low thc/high cbd sorti -a da je provjerena stvar )

ajde kad to bude aktualno pa ćemo popoloviti troškove šipinga jer i mene tako nešto interesira za moje bolešćine bar neuropatske
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ti ocito nisi upoznat sa pravilnikom sjemenke su zabranjene zakonom i samim time i njihova nabava prodaja itd.. a ti si poprilicno dugo na forumu da bi imao ovakve ispade stoga shvati ovo kao usmenu opomenu i konstruktivnu kritiku a modovi ce rijesiti ove postove da nebi i ostalima preslo u naviku
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Cili- nazhalost ni oni nemaju sorte sa omjerom 2:1 za cbd ... inache...CBD Crew su mi jedna od najdrazhih...ali eto..ni oni josh nisu nishta takvoga izbacili..a nemamo svi prostora za ganjat phenotipove koji bi imali ( + kod CBD Crew-a ni nema pno odstupanja kod sorti..tj.dosta je stailizirano sve )
velim..chak sam se izlozhila i po FB aktivirala..a sve u potrazi za informacijama pa i sjemenom tih tezhenabavljivih sorti..i k.dragi gledaoci..
i evo..upravo kontam kako skoro pola godine naganjam pojedine seedbankove tj.zastupnike..i stalno ista pricha :treba stichi.stizhe za 2-3 tjedna..bla bla..
imaju neki i Centennial seeds u ponudi ( oni bash dosta rade sa tim low thc high cbd sortama )..ali nikada nemaju nishta od njih..pa sam chak i kontaktirala lika iz centenniala..i on mi je rekao da ni ne naruchujem njihovo sjeme od europskih prodavacha..jer da on uopche ne radi sa europom ( nije mu isplativo + je popljuvao kompletno sve seedbankove .pa chak i breedere iz europe .tada sam skontala da se sa njim teshko i mozhe ishta ispregovarat...jer..chak je rekao da ni ne prima narudzhbe iz europe-kao rizik je slati.+ kazhe da smo mi navikli na jeftino sjeme i da sumnja da bi bilo interesa dovoljno u europi..i da je njemu dovoljno to shto radi u americi...mislim :100 ljudi-100 chudi..)

velim..krajnje frustrirajuche...pogotovo sada kada sam skontala da grebenih 6mj.ganjam ljude da mi prodaju neshto...a sa druge strane..mlate lovu na "normalnim" sortama i tobozhe propagiraju medicinsku primjenu ..a kada im pristupi pacijent/korisnik..ne zhele se ni potruditi prodati mu hebeno sjeme...
uffff...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Opet forsate CBDovke :D Za poremečaje kakve muče pisa je DJ Short Blueberry, može biti i od Dutch Passion uključujući automatik.

@Zlavjestica - Za medicinsku primjenu bilo koje vrste još su uvijek najbolje THCovke, pogotovo kod karcinoma. CBD sorte se guraju od strane famakomafije.. Ekipa puši te spike globalno. Ako trebaš CBD sadi Finolu :)
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Bravo Chill, super informacije! CBD sorte su miks indijske i industrijske konoplje. To je ujedno i velika tajna o kojoj se ne priča. Ali u CBDu farmakomafija vidi LOVU, a mogu ga dobivati direktno i iz industrijske konoplje, ali o tome se nigdje puno ne piše. On nije psihoaktivan i može ga se davati i malim bebama kroz majčino mlijeko. Isto je i sa THCom, ali on nije svugdje dozvoljena supstanca jer je "psihoaktivan". Pogledaj samo grow od maria sa foruma, on ima Z7 koji stvarno liči na sativu u ranoj fazi cvata. Zašto je to tako? Zato jer u genetici ima puno hempa(industrijska konoplja), a ne "pravih" sativa koje bi bile dosta psihoaktivne i tada Z7 ne bi bio "blag za glavu".

Ima puno jakih THCovki sa ugodnim djelovanjem. Samo što danas ima 1000000 različitih sorti pa nije lako biti "pametan" i odabrati pravu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
22.03.2015
25
8
3
38
Koristio sam ulje nekih 10 dana i nazalost moram da prestanem, Prvi put 5 dana pa mala pauza zbog aneksioznosti koja se pojavila a koju nikad pre toga nisam imao,

Pa probao opet par dana i tu se opet pojavila ovaj put jos jaca, prvi put je bilo blago gusenje osecaj teskog disanja a drugi put simptomi nadolazeceg sloga, keva zvala hitnu i ovi ustanovili aneksioznost

Od koje je sorte pravljeno ulje boga pitaj a nisam uzimao puno jer ne bolujem od onog najgoreg, poceo sam zbog stomacnih problema, da ne ulazim u detalje rane na jednjaku zeludcu plus kandida i skroz bez apetita, sve ovo sam zalecio terapijom ishrane, sve, osim gladi, borim bitku sa tim vec 3 godine, zgoljavi dvometras

E sad

Da li bi se sve ovo desilo da mi jedna zenska osoba sa kojom sam zavrsio za sva vremena ne padne na pamet dnevno jedno 50 puta

Ko zna

Sam sebi sam dao dijagnozu da je zbog toga

Kada kreten, budala, zaljubljeni debil tj ja, bude oprostio samom sebi ovaj brodolom probacu ponovo, a kad ce to biti ne znam i nisam optimista, jer ovo ludilo koje je vec odavno preslo u opsesiju traje boga mi vec par meseci,

I da

Pretpostavljam da je ulje pravljeno od neke sative. Da je indica, kapiram da bi me boleo q i za zenu zivota mog i za posao i za sve.a ovako,... ulje me opusti ali misli sibaju i dalje, opustene misli ali mnogo njih

Ili sam mozda trebao odmah sa jacom dozom, nisam pametan a i ne bih opet da eksperimentisem

Ljudi,

Ne zaljubljujte se, i zajebite pljuge, gubljenje i pameti i zdravlja :)

I da, da napomenem da tu i tamo uzmem neku duvku, i nikakav problem, a ovo ulje sam naravski namazao na pljugu cisto da vidim kakav je rad i isti je efekat, ono sto se naziva ANEKSIOZNOST. Ne verujem jbga.....
 
22.03.2015
25
8
3
38
Nema ona kandidu nikad je nije ni imala, ja sam imao, ona je zddrava kao dren i luda kao struja i vise nije moja

A hteo sam da uzgajam svoje, vec i kupio CT, napravio orman spremio semenke, ali...... posle reportaze za vreme rucka gde je jedan nesretnik iz srbobrana uhapsen jer je pravio ulje za svoju majku koja je imala tumor........Ukucani se usrali i predomislili, dobio nestrenik 3 godine, a ustanovljeno je u presudi da nije diler i preprodavac
 
Poslednja izmena: