Autoflowering - koji fotoperiod?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2012
6
0
0
33
ljudi molim vas dajte par savjeta,imam dvije sjemenke auto kalashnikove, stare su cca 2 tjedna,u boxu im je odlicno jer rastu,ali neki kazu da one trebaju odmah pod 12-12,neki kazu da ne,cuo sam da zna izrasti samo par cm i to je to... meni su sad vec par dana pod svijetlom od 15h i rastu,napreduju, ali bojim se da nista ne zajebem.. ima li tko iskustva s auto indorom?? unaprijed hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
neki kazu ovo a neki ono zato sto autosi trpe svakakve rezime, al sto vise svetla to bolje, samo nema potrebe preko 20h dnevno, ja moje drzim trenutno na 18 ali ce uskoro na 12, ako su ti stare 2 sedmice ocekuj uskoro da procvetaju, sretno dalje, ako te sta detaljnije zanima zaviri u dnevnike uzgoja, imas automatika koliko hoces ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
takodjer..18 do 16 h svjetla za automatike i ja koristim..
a kolike su ti posude sa zemljom-koliko litara?
i koje svjetlo koristish ?
hocu rec..ima josh masu stvari koje mozhesh zaribat osim duzhine svjetla..
dapache..kod automatika duzhina svjetla utjeche samo na kolichinu prinosa...ali.do tada biljku mozhesh unishtiti sa masu drugih greshaka.
 
21.11.2012
6
0
0
33
evo ovako. zapravo pocetnik sam,ovo ce mi bit druga biljka u zivotu,sklepao sam hps 250w i 3 vent. 1 puse a 2 vuku kroz karbon. prva mi je bila whitevidov i uspjela je samo sto sam pogrijesio pa sam ju stavio prerano na 12-12, ugl valjala je i donjela mi je cca 20ak g i bila je visoka 50ak cm,moram napomenuti da je domestos zavrsio u zemlji 20ak dana prije kraja stoga je trebalo biti i vise, iscupao sam ju na vrijeme 5min nakon izlijevanja pa nije nista upila,to je bilo oko nove godine. svo vrijeme sam zalijevao plagronom za cvanje i brkovi su rasli ko nenormalno. posto imam auto kalashnikovu ubacio sam dvije u posudu cca 2l (svaka u svojoj posudi naravno) pa sam kasnije mislio presaditi. jos me zanima kada ih trebam prebaciti na 12-12, i da li smijem isto tako zalijevati plagronom svaki dan u isto vrijeme kao i obicne biljke? te jos koliko traju uopce? ljudi hvala vam puno mi pomazete!!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Svakako bi ti preporucio malo vece posude....auto sorta je u pitanju pa nemoraš prebacivat na 12/12......ja bi je držo na 18/6.....neznam šta plagron preporucuje ali nemoj zaljevat svaki dan...tim više što si pocetnik...nemoj zaljevat dok se zemlja ne osuši.....cannabis ne voli močvaru
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
nema zasto da ih prebacujes na 12/12, pa automatici su ;) samo gledaj da presadis pre nego sto krenu cvetati, obavezno, ja u 2L drzim samo kad ih oprasim zbog semena... i daj koju fotku
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne znam zashto stalno pitash za 12/12..
automatic sortama nije potrebno 12h mraka da bi zapochele i nastavile cvjetanje..
slobodno ih mozhesh drzhati na 18h svjetla...eventualno kada formira glavninu cvjetova-vrhova..spustiti na 16-15h...cisto radi ushtede energije...jer..mislim da se nebi to toliko osjetilo u prinosu..

dakle..automatic sorte cvjetaju i na 20h svjetla...i nema potrebe prebacivati ih na 12/12..
a to koliko im treba do berbe...ovisi o sorti..auto kalashnjikov.to je, chini mi se sorta od onih raubera iz greenhouse ..pa..evo ti link za malo vishe info o toj sorti
link :
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Kalashnikova_Automatic/Green_House_Seeds/

ili...ako ti se ne chita ovo sa linka.evo..kazhu da se biljka mozhe pobrati kada je stara 63 dana..ali...to je u najboljem sluchaju..tako da..osobno bi ti preporuchila da ju nikkako ne skidash prije bar 70.dana

sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yolli88

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
neven156gta je napisao(la):
evo ovako. i da li smijem isto tako zalijevati plagronom svaki dan u isto vrijeme kao i obicne biljke?

Druga biljka org.uzgoj...hrabro! Uz plagron dobijes shemu-koliko i kada ako ju nemas ima google.Nego obrati paznju na zaljevanje,,to pomalo svaki dan bi moglo biti previse.bila ona obicna ili neobicna.Vagnes rukom ako je suho,onda je lagano , znat ces cim uhvatis u ruku.pozz
 
21.11.2012
6
0
0
33
zalijevao sam na ww plagronom svaki dan u isto vrijeme (7 ujutro) do iduceg dana zemlja bi se vec malte ne osusila. i zalijevao sam ju od kad je narastao prvi mali brk do kraja, jedno mjesec dana cca dok se nije dogodilo vec navedeno. i plagron je stvarno perfektan,brkovi su rasli na ocigled,svaki dan sve veci! ove sjemenke jesu green house seed co i kazu da su odlicne sve sorte. ovo ce mi bit druga biljka i prva auto biljka. meni je najbitnije da znam kako postupati sa svijetlom prema njima a za ostalo ne brinem jer znam da im je u mome boksu predivno. da budem jasan ovo mi nisu prve biljke, sadio sam i prije al sve je to vise nekako bilo iz zajebancije,sada sam vec ulozio truda i rada i para u boks i dobre sjemenke i biljke,pa eto odlucio sam bas krenuti kako treba sa time. moram reci da je meni ovaj sport odlican, zaljubio sam se u ovo pun gas i da nema vas ljudi moji i ove stranice tko zna sto bi bilo s mojim malim kalasha bebicama. ubacio bi vam koju sliku ali nemam pojma kako. ljudi...hvala vam!!
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
165
1.812
143
Negdje Ispod 50 paralele
Kolike posude bi bile "idealne " za automatike?? Sto vece ili ?? Zabavljam se sa northen light +big bud i afgan kush rayder pakistan rayder i od samsare shot adrenalina primjetio sam da se adrenalina ne moze trenirat scrogom ali to je dr. Štorja hvala? Gladao sam po forumima ali ne mogu nac bilo sto vezano za automatike ako ima bilo bi jako zahvalan hvala
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
165
1.812
143
Negdje Ispod 50 paralele
minimum 5L maksimum 20L
da na stranim forumima kazu 3galona 1 galon 3.6 litara probat cemo evo afgan je gotov ko i adrenalina-samsara a afganod wos sve pohvale naravno afganje auto indica dok je adremalina sativ. Smoke report bez rijeci za adrenalinu puna kristala cista zezalica dizalica odlicno

Bugyman ili ko vec zna nov sam a citam forum od ljeta ko mi moze zaljepit neki lin o aotomaticima naravno s ovog foruma bip bi zahvalan JAKO
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ne znam kakav link trazis, u ovoj temi delis savete za automatike, kloniras ih... https://www.vutra.org/topic/122-kloniranje/?p=263321 mislio sam da si doktorirao na njima, u prethodnom postu si spomenuo i smoke report, znaci doterao grow do kraja... di je sad zapelo ;)

edit:
evo ti jedan link, da vidis kako to moze da izgleda, jer tvojih fotki nesto bas ne vidimo https://www.vutra.org/topic/10361-topiranje-automatic-sorti/
vidim da si dobio opomenu u onoj temi (lepo sam te upozoravao), taman da popunis taj dan bez kacenja postova citajuci forum i koristi pretragu za pojmove koji te zanimaju
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Pozz.. Dal je moguce isfurat automatik sa jednom cfl lampom samo za vege(5500K)?? Ili moram mijenjat na 2700 kad krene cvijet?? Hvalaaa