Balkonska avantura s Buhtlicom - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2011
35
17
8
43
Dobra večer,
Sredinom 4. mjeseca u mom gradu je bila nekakva jebačka vutra u optjecaju jedan vikend i u mom zipu se je našla jedna jedina sjemenka. Planirao sam nešto početkom godine da ću si naručiti auto-flowering sjemenke, ali od toga sam odustao jer me je bilo strah da će mi to sve propasti i da ću spušiti pare pa sam odustao od toga (čak sam nešto i postao sitno oko toga). No, da se vratimo na temu. Odlučio sam probati s tom jednom sjemenkom s ne prevelikom nadom da će mi to proživjeti jer nemam nikakvih iskustava s biljkama općenito (cvijeće & shit). Pratio sam guide s ovog foruma (vlažna maramica, presađivanje u čašu pa onda presađivanje u veću teglu itd.) i zasad je bilo sve ok.
Prvo ću postati sliku (staviti ću naknadno još slika) biljke pa ću onda staviti sliku nečega što me je malčice prestrašilo.
http://i.imgur.com/q82dmgh.jpg

No, na gornjoj slici možete vidjeti smeđe "linije" na par listova, a ovdje ih se može vidjeti izbliza:
http://i.imgur.com/pgjvSPd.jpg
Šta je to? Pognojio sam biljku s nekakvim gnojivom kojeg imam doma i koristimo ga za kućne bijlke pa me zanima je li moguće da je to od toga ? Ako je, s kojim gnojivom da gnojim i koliko često?
Također me brinu i ove bijele točkice koje imam po listovima, no one su tu od početka i biljka se razvijala sasvim u redu do sada.
I još jedno pitanje, korijen mi je izbio kroz rupe na tegli i to me isto brine pošto sam prije dva tjedna presadio u veću teglu. Danas sam nešto kopao po forumu i vidio da se to riješava s onim glinenim kuglicama koje se postave na dnu. Planirao sam presaditi biljku još jednom u posudu iste veličini ili čak možda malo veću i onda staviti te kuglice na dno. Zanima me sada je li mi preporučujete da je još jednom presadim ili da ostavim kako je ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pošto ti je nepoznato sjeme moja preporuka ti je da ako presađuješ opet da presadiš u neki kalj od minimalno 15 litara ili u kantu od jupola. Taj kalj mi se već čini premali za tvoju biljku tako da gledaj što prije presaditi. Bilo bi dobro da nam kažeš od koliko ti je litara taj kalj i koju si zemlju koristio. Neznam da su glinene kuglice al se koriste kuglice stiropora, perlit i onaj treći vrag, nešt sa V. Biljoza ti je lijepa i što to nisi koristio nema nikakve veze, lijepo izgleda i ne čini se da joj to fali. Sve što joj može faliti je jedino veća posuda kao što sam ti već rekao.
E sad te crte na lišću su se kod mene isto pojavile, ja se ne zabrinjavam jer su se prestale pojavljivati i nisam našao nikakve nametnike na biljci. To što je smeđe u tim crtama će ti uskoro jednostavno odpasti i ostat će ti rupica u istom obliku u kojem je bio trag. Moj zaključak je bio da te tragove lako moguće ostavlja neka vrsta puža ili gusjenice koja ne jede lišće nego jednostavno prošeće i vjerovatno izluči neku kiselinu koja ostavi taj trag i to jednostavno isuši taj dio lista. Mislim da se s tim netrebaš zabrinjavati jer to nije niš strašno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaja

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
leaf miners :) kupi neem ulje, imas i jeftiniju soluciju hidrogen 3% 10ml na 1l vode, isprskaj biljku, te listove zahvacene odma iseci i baci, u te rovove polazu jaja i mnoze se...i ne brini za koren sto izbija dole,to je normalna stvar :) srecno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaja

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Pa cim koren ispada vani , znaci da ti je mala saksija.. ne moras odmah , ali trebala bi veca posuda .. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaja
18.01.2011
35
17
8
43
Napadnute listove sam maknuo s biljke, a sutra ću kupiti hidrogen i pošpricati biljku.
Tegla je od 5 litara (barem mislim da je pošto ne piše nigdje koliko je litara). Kako je na balkonu važno je i da biljka ne bude prevelika. Za vikend planiram staviti cvijeće na balkon pa ću usput presaditi biljku u veću teglu. 10 litara mi je nekakav max. na koji bih išao (kako sam već rekao ona je na balkonu pa ne želim da naraste previsoka). Nadam se da to nije problem što ću joj tako limitirati visinu.
Što se tiče zemlje, u pitanju mix terramagme s nekom random zemljom iz konzuma 30:70 s tim da ću kod sljedećeg presađivanja raditi s terramagmom.
Pitanje:
Koje gnojivo mi preporučujete?
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
ako ces ju stavljat' u novu terramagmu i ne zelis izvegetirati giganta dok procvjeta,onda zasad nemoj kupovati nista od gnojiva(pogotovo jer neznas kojeg ce spola biti)..ako se vegetacija oduzi onda mozes poceti razmisljat o gnojivu,za sad mislim da je malo prerano pogotovo ako ide u novu zemlju :)
sretno
edit: i da,posto ti je prvi grow i ukoliko zelis nesto jeftino i provjereno od gnojiva-> crvena(za cvjetanje) i zelena(vege.) plantella
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and jaja
18.01.2011
35
17
8
43
Što se tiče spola 80% sam siguran da je curica (zato je i Buhtlica :) ). Koliko sam skužio biljka počinje negdje nakon 3-4 tjedna polagano formirati cvijetove (iliti preflowering) pa već tjedan dana buljim u biljku kad imam vremena i tražim jaja (blažen bio google images :) ), a od jaja ništa nego sam na par mjesta pronašao "pistils" (ne znam hrvatski naziv) i to osobito se dobro vidi kod vrha biljke..
Ako griješim, slobodno me ispravite :(
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pistile se kaže, isto ko i englezi. Vidi se da čitaš, to je pohvalno. Bit će curka ako je tako :thumb:
 
18.01.2011
35
17
8
43
Dopuna:
Prvo se ispričavam zbog nevođenja dnevnika, ali počela je sezona i arbajt od jutra i mraka (bit će para) :)

U međuvremenu sam odustao od presađivanja (balkon, susjedi etc.), a šta se tiče leafminersa pripremio sam mix nimovog praha i sauvage duhana (pošto je ko' fol prirodan) i s time sam poprskao biljku.
Na biljci su mi počeli žutiti najdonji listovi. Je li u redu to šta sam jednostavno maknuo te listove? Također sam pronašao onu tablicu pa sam je "nahranio" sa svim onim što mi je navodno falilo po tablici.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ak nisi presađivao iz onog kalja, žuti ti zbog toga, nevjerujem da je neki drugi razlog, neg nedostatak prostora za korijen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
18.01.2011
35
17
8
43
Zbog toga?
Što da ipak presađujem onda ili da je ipak ostavim u toj tegli? Čitao sam da dolazi do šoka kod presađivanja pa su ljudi znali dobiti hermiće pa me je toga malo strah ...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ak si mislio da ćeš dobiti nešta od unknown sorte u tegli od 5-6 litara ja bih reko, onda se varaš. Korijen će ti popuniti teglu, možda već i je i onda će laganini promijeniti boju iz bijele u smeđu i samim time je to stres za biljozu u vegi da se u većini slučajeva zbog nedovoljno prostora za napredak korijena izjasni kao muška biljka.
Kakvog stresa kod presađivanja, pa uvjek možeš biljku presaditi bez stresa ak imaš malo soli u glavi. Sačekaš da se zemlja dobro isuši, na taj način se odvoji već sama od ruba posude-kalja, uhvatiš cijelim dlanom biljku za stablo skroz na dnu do zemlje i povučeš van i sva će ti zemlja ostati na korijenu jer je u biti korijen i drži, i samo u veći kalj sa već pripremljenom zemljom i rupom, ubaciš tuto kompleto, malo zatrpaš i eto ti, kakav crni stres. Ako si toliko već nesiguran u sebe i briješ da ćeš nešt zajebati onda uzbi škare za živicu ili lozu, neki nož, pilicu malu ili nešt i rasjeci kalj sa tri strane izvadi sve van i u novi kalj tuto kompleto i eto opet bez stresa. Ne radiš to po najvećem suncu da ne izlažeš korijen prevelikoj svjetlosti, ne prčkaš rukama po zemlji i korijenu i sve odradiš na brzinu i No Stress.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaja and sharp
18.01.2011
35
17
8
43
Da, donji listovi su malo žući, ali ne brinem se previše oko toga. Pretpostavljam da je to zbog nedostatka sunca (ima ga od izlaska sunca pa do nekih 2 sata), a i zbog toga što sunce najviše dere po vrhu biljke.
No, nekako se u zadnjih par dana situacija malo poboljšala i kao da su ti listovi počeli dobivati svoju pravu boju natrag :)
 
18.01.2011
35
17
8
43
Update:
Zadnji update je bio prije nekih dva tjedna pa mislim da je vrijeme za par novih sličica. Cijeli prošli tjedan me nije bilo doma pa sam malo strahovao da biljka neće preživjeti ove gadne temperature koje su vladale kod nas (dobrano sam je zalio prije puta, a jednostavno nisam imao nikoga da je dođe zaliti jer za nju zna jedna osoba koja je bila sa mnom i vi dobri ljudi s ovog foruma), a zbog toga su i ovi žuti listovi koji su vidljivi na slici.
Biljka mi izgleda zdravo i leaf minersa više nema. Kako vidite na slikama i budovi (valjda su to budovi? ) su se počeli formirati polagano.
Može li mi netko iskusniji reći koliko još druženja imam s ovom biljkom prije berbe i koliko bih mogao dobiti od ovoga ovako od oka (znam, glupo pitanje ali me fakat interesira da se mogu početi veseliti :) )
Evo, to bi bilo to :)

http://i.imgur.com/eJNMnoC.jpg
http://i.imgur.com/kYy7cGC.jpg
http://i.imgur.com/bHLPFTF.jpg
http://i.imgur.com/tOCZqO3.jpg
http://i.imgur.com/AMBcS6B.jpg