Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Pozdrav ljudi,

Ovo je moj prvi post, ali sam dugo ovde.

Svaka čast ljudima spremnim da pomognu sa svojim savjetima.

Ovo je moja prva domaja, sjeme nepoznato. Zanima me kad je skidati?

Cvijeta odprilike oko 8 sedmica, ali sobzirom kakve monsunske kiše padaju, a sunca nigdje šta vi mislite da li je spremna za skidanje. Prije par dana primjetio sam da se na nekim hedovima pojavio buđ koji sam odmah odstranio, zatim po savjetima odavde zalio je sodom bikarbonom (20 g) razmućenoj u 1,5 l vode. Valjda nisam oko ovog zglajzo. Sad je pratim hoće li se buđ nastaviti širiti, ali mi djeluje ok.
Prvie tri slike i poslednja su od pre 10 dana, dok su ostale današnje. Na petoj i šestoj su slikani dijelovi na kojima se pojavila buđ.

Šta mi je raditi?


ay3exw.jpg


nqtor9.jpg


5f0mci.jpg


jgk1ud.jpg


jl2q1j.jpg


2v13qr7.jpg


16bcx8n.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
nisi trebao zaliti nego naspricati biljku otopinom sode, dosta tu ima plijesni i trulezi.. a biljka je jos zelena i ima jos bar mjesec dana (+) ,,vidim neku ogradu pa pretpostavljam da je u dvoristu, bilo bi dobro poslije svake kise otici i protresti grane, al jbg ako se plijesan pocne siriti morat ce pod noz, sretno
 
02.02.2014
4
0
3
Pozdrav ljudi, e ovako, imam tri biljke. Jedna velika, mislim da je preko tri metra, jedna mala(na pocetku se borila jedva, a nakon topiranja se je razrasla) i jos jednu veliku, mozda 2,70. No, velicina biljke sad nije ni bitna, zanima me berba. Imam tu par slika. Ali pitat cu samo za najvecu biljku jer samo za nju sigurno znam da bi trebao uskoro sjeci, ostale dvije su na pola cvjetanja tek.
Pa ovo je biljka, hedovi iz vece udaljenosti, mozda dosta su veliku, 10-ak centimetara promjer, zacuđujuce jer radim ovo prvi put(outdoor):
10706388_845104745523554_1140346360_n.jpg


Jedan hed, jedan od manjih, odozdola, jer do velikih ne mogu doci(2 slike):
10704831_845104725523556_589686075_n.jpg


10634277_845104748856887_198881723_n.jpg


Uglavnom, imao sam pljesni na velikim hedovima, ali to sam sve poskidao. i kada sam skidao pogledao sam i ostatak heda i vidio da je preko 50 posto dlacica smeđih, hed je izvana i iznutra prekriven trihomima i uzasno su mi ljepljivi prsti poslje bili. Pa me zanima savjet dali je to(50 i vise posto smeđih dlacica, dal je to za branje?


I dal mogu pobrati hedove sa vrha, tj glavne vrhove, a male sa strane ostaviti, dal bi to nastavilo rasti? jer ako bi to bi bilo savrseno, moze li mi netko reci dali je to dobra ideja, ja ne vidim zasto nebi raslo. jer dolje hedovi nisu jos toliko ni puni ni toliko puni thc-a, i vecina ih ima dosta bijele dlacice.

Hvala unaprijed :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to sto radis prvi put nema veza sa tim koliki ce biti promer heda :) ovo dole mora jos dve~tri sedmice minimum. to sto imas 50% smedjih pistila nije merilo, gleda se boja trihoma a to na fotkama ne vidimo. mozes skidati u etapama, prvo gornje pa na dole. al gornje si fotkao u kontrasvetlu i ne mogu nista proceniti o njihovoj zrelosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PositiveVibration

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
@Tarzane, hvala na savjetima. Sad sam našao na drugoj temi da ide 1g sode na 2dl vode. Izgleda da sam malo pretjerao, valjda se neće ništa loše desiti :(
Na žalost nisam joj blizu pa ne mogu otresati poslije svake kiše, ali evo gledam povoljnu prognozu za naredne dane pa se nadam da će je sunce oporaviti od buđi. Na onim mojim slikama se ne vidi, ali čudnom drvetu su gornje grane savijene od težine hedova, da li da ih podbočim ili ništa.
Sajt mi čuva strašni čuvar smuk, ima oko 2m i stalno se mota tuda.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Soda nije bas bezazlena kako se misli....ja sam spricao listove sa mixom od 2 jusne zlice na 2L vode i pretjero sam. Pistile su posmedjile i rubovi nekih listova pocrnili.
Ovo sto si ti zalio biljku sa sodom moze isto bit opasno jer si time digao ph u nebesa. Odi na sajt i provjeri biljku, i pripremi si 2-3 litre vode za 3-4 cepa octa, u slucaju da se biljka pocela bunit pa da mozes neutralizirat sodu.....neznam kolko ce pomoc, al cisto radi predostroznosti.
Ovu plijesan dobro ocisti i naspricaj sa mixom od 2 male cajne zlicice na 1L vode sve vrhove. Privezi vrhove/grane na neki kolac jer ti tezina vode lako moze potrgat kao meni :)
 
17.09.2014
4
0
0
Bok! Pozdrav svima povodom pisanja prvog posta. A čitala sam vas intenzivno zadnjih mjeseci :)
Posadila sam iz čiste zafrkancije za probu nekoliko sjemenki. Zadržala sam samo jednu (dok još nisam znala ni spol!) Ona mi je svo vrijeme vani u dvorištu u tegli, osim kad sam bila na godišnjem 3 tjedna- kad je bila u kupaoni. Čak sam mislila da će uginuti zbog nedostatka sunca. Al nije. Procvjetala je prije 2 tjedna i cura je. Nisam slikala ali cvijetovi su trenutno identični onima sa slike tririjeke https://vutra.org/topic/11042-berbaharvest-procjena/?p=310703

Ovih dana puževi su mi toliko izjeli lišće da se zbilja ostalo malo i ništa. Pa se ja sad pitam što napraviti? Da li u cvjetovima koji očito nisu još za berbu nema ama baš nikakve aktivne tvari ili ima ali puno manje? Ako je unesem u kuću mogu je spasiti od daljnjih napada puževa ali ne mogu osigurati nikakvu rasvjetu. Ostaviti van pa što bude? Baciti je u smeće? Ubrati posušiti pa mooožda bude kakvog efekta?
 
12.06.2013
53
19
8
Šteta ju je baciti sada kada si je dovela pred kraj,probaj spasiti ako možeš biljku možeš...Imaš u svakoj poljoprivrednoj apoteci za kupiti Pužomor-granule protiv puževa...Okruži oko pitara sa time i nemaš straha...Po mom iskustvu najefikasniji ili stavi u potić pive,puževi su ludi za tim-napiju se...Ali ih onda moraš :kenny_revenge: jer su samo pijani a kada se otrijezne opet če ti napadati biljku...Ili organski bez kemije probaj npr...piljevinom,pepelom
 
17.09.2014
4
0
0
ah pa imam ja i plantelin gel (koji btw apsolutno ništa ne pomaže!) i pužomor vulgaris -jer imam i mali povrtnjak. Do sad sve mjesec nisu došli ni blizu gandži pa je nisam štitila. Najednom evo par dana nisam gledala i kaos! Muž je rekao da je vidio po njoj sitne puževe golaće dok je kiša lijevala. Već sam ja posula granule za puževe. Ali lišće je toliko izjedeno da se brinem da li će uopće preživjeti.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
@Stipe, idem danas da obidjem. Koji ocat (sirće) preporučuješ ili je svejedno. Hoću da budem siguran da ne napravim sad novu glupost.

Kontam ne bi se trebala širiti buđ ako nema kiše, jesam li u pravu? A kad sam primjetio buđ, oko 10 dana je lila maltene po čitav dan i svih deset dana je bilo bez sunca. Sada već sija, a tako najavljuju u par narednih dana. To pitam jer bih je još ostavio po savjetima odavde, ali se bojim buđi.
 
02.02.2014
4
0
3
Ne znam dal je ovo prva tema za ovo ali vidim da se pricalo o otopini sode. Pa me zanima dal je to ova obicna soda bikarbona ili nesto posebno? Dal je to ucinkovito i koliko cesto to treba spricati? Kako da napravim tu mjesavinu? Hvala unaprijed :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
ming je napisao(la):
Ma to kontanje je proisteklo iz nadanja :)

Moželi jabukov ocat da neutrališe visok ph?
Moze, al ga trebas malo vise jer je slabiji od alkoholnog. Neznam tocno kolko ima % octene kiseline. Alkoholni ima 9% ako se ne varam.

PositiveVibration je napisao(la):
Ne znam dal je ovo prva tema za ovo ali vidim da se pricalo o otopini sode. Pa me zanima dal je to ova obicna soda bikarbona ili nesto posebno? Dal je to ucinkovito i koliko cesto to treba spricati? Kako da napravim tu mjesavinu? Hvala unaprijed :)
Najobicnija soda bikarbona. Ucinkovito...vise za prevenciju nego za ubijanje. Meni nije pomoglo jednom kad je krenulo. A nekima i je. Probaj, nemas sta za izgubit.
Tu ti je tema za to, pa procitaj prvi post....i tamo pitaj ako ti nesto nece bit jasno ;)
https://vutra.org/topic/12277-borba-protiv-bu%C4%91i/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PositiveVibration