Berba / harvest - procjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.07.2014
7
1
0
hvala ekipa,sorry nisam znao za tu temu,trebao sam malo pogledat... tako sam i ja mislio,eventualno jos koji dan
Bok ekipa. Evo stavit cu sliku pa me zanima dali je po vasem misljenju biljka spremna za rezanje. Znam da bi to jedino mogao znati tako da sa povećalom pogledam trihome,ali ga nazalost nemam i nisam ga u mogucnosti tako skoro nabaviti pa me zanima vaše stručno mišljenje. Ako vam treba još koja slika recite :DHvala!!! Peace

http://prntscr.com/4v1twr
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
ja bi osavio još da se pumpaju hedovi...pogledaj kroz mikroskop šta se dešava i kakve su boje trihomi i u kojem omjeru su milky/smeđi...eto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
mrsavo to nesto izgleda..ili se tako cini zbog blizine kamere...slikaj malo iz daljeg cijelu biljku...
kako ljudi ne mogu nabacit par slika iz razlicitih udaljenosti i kuta...simple as that..
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Pozdrav groweri ;) Ne mogu da otvorim temu berba / harvest (izbacuje error) tako da cu postaviti fotke ovdje. Nemam mikroskop da pogledam trihome pa ako moze ekipa da procjeni da li je ovo spremno? Nadam se da su fotke dobre ali ako nisu otkinuo sam po jedan vrhic da mogu ponovo uslikati ako zatreba.

Prva biljka: Ona mi djeluje nekako najzrelije, malo plijesni skinuo a listovi su joj katastrofa zbog jutarnje rose koju onda naglo sprzi jako sunce.

29ncyzp.jpg


2wpsewh.jpg


2whqjys.jpg


fxe2hs.jpg


Druga: Vrlo malo plijesni nasao na njoj, fun lisce pozutilo uveliko.

2iblxzs.jpg


fp3sl0.jpg


m7al5.jpg


2eoi7ms.jpg


351zqx2.jpg


Treca: Ona jos ima zelene listove, medjutim nju je plijesan najvise napala i poskidao sam danas sigurno 15-20% zarazenih vrhova.

zmxzp.jpg

To je ova lijeva biljka

eb5zxv.jpg


30n9jy0.jpg


2lidijk.jpg


Poskidao sam svo ovo zuto fan lisce a primjetio sam da se najvise plijesni stvara od onih malih sitnih osusenih fan listova koji se nalaze tik uz hedove. Ja ovo bas razvukao unedogled ali sve sa ciljem da dam sto vise potrebnih informacija..:D Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ma ne rezati biljku kad plijesan napadne, to su gluposti. Skineš prerano i šta si dobio, kitu. Skidaju se samo zahvaćeni dijelovi, pa nije plijesan toliko agresivna u ovo doba da bi sve odjebao radi par hedića zahvaćenih.
Logično je ako se radi out da ćeš imati problema sa plijesni i onda se jednostavno pomiriš da ćeš izgubiti zbog toga 10-20% uroda al bar ostatak doguraš do kraja kako treba.
Game po tome što vidim iz priloženog sumnjam da se iti jedna može izgurati do pravog kraja, tako da koristi sunce dok god ga ima i onda pred kraj mjeseca sve pod nož.
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Hvala @No, Naravno, borim se sa plijesni ima vec mjesec i pol dana ali nisam izuzetak svi su imali te probleme... Iz objektivnih razloga nisam mogao ici do sajta zadnjih 13 dana i onda se vec nakupilo tu posla. Ima sunca negdje oko 5 sati dnevno (tek oko 12h pocne a do tad su pod velikom jutarnjom rosom). Uspio sam ocistiti sve sto je zarazeno a sjekao sam i malo vise nego sto treba. Zaboravio sam naglasiti da im je danas 58 dan cvjetanja, a nisam gnojio od 01.10 kad su dobile 3x dozu plantele.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Nemoj ni gnojit vise. Ja svoje opce vise ne gnojim da same sebe pojedu. Provjeravaj plijesan sto cesce i teraj kak je No Joke reko. Plijesan se usporila malo jer joj ne pasu nocne temperature :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Game_Over

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
fulao si temu. Pitanje sa slikom postavi OVDJE
Slikaj ponovo neku macro fotku ili sa mikroskopom da se vide trihomi, ovako tesko da ce se ista vidjet, koda si slikao fiksnim telefonom.
a sorta je Cannabis zasigurno ;) nema teorije da ti itko kaze koji je to strain ako neznas sto si sadio.
poz
edit: ili OVDJE ako ne radi gornji link