Big tower PC grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozz svima!

Sta da vam kazem, kupnja usisavaca u super kutiji je u meni probudila zelju za mini growom, to mora da je neka ovisnost stvaranja necega iz nicega.
Ako bude bilo sve po planu, planiram staviti jednu biljku na kojoj cu raditi LST jer nema mjesta za 2, mozda ima ali posude ce biti male i urod nece bit ni blizu ocekivanog.

Dimenzije kutije su 55v/35D/35D

http://i38.tinypic.com/4sl6hk.jpg


Ventilatore sam postavio unakrsno, 2 izvlace (lijevi dalje, desni blize vratima s gornje strane), i 2 koja uvlace (desni dalje i lijevi blize vratima s donje strane)

http://i35.tinypic.com/u6641.jpg

Rasvjeta mi je HPS 70W + 2x CFL 23w 6400k (reflekcijsku foliju iznad njih stavljam sutra)

http://i38.tinypic.com/2qipyd0.jpg

I tu mi se javlja problem, temp je previsoka dok je samo hps upaljen, neznam dali sam pogrijesio negdje sa ventilacijom ili sta je, pojma nemam, izgleda da treba jos koji vent, vlaga 26%, nju cu lako podic s hidro kuglicama.

http://i35.tinypic.com/108fskk.jpg

Sjeme koje cu koristiti je Joint Doctor's Diesel Ryder 5x fem

http://i33.tinypic.com/2nv8ehw.jpg

Zemlju takoder primpremam sutra-prekosuta, kad cu staviti sjeme na klijanje.
Svaki komentar je dobro dosao, pozzzz
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pozz,tu ti je i kartonska kutija problem kao dobar izolator ,što tebi ne ide na ruku...neki CT ćeš definitivno trebat jer bi se mogao vrlo lako zapalit,kakva kutija uzmi pc box da te ne boli glava,šta kad ti procuri voda po kartonu,ja nebih kad već imaš odlične uvijete za pc-box..al aj sretno :)
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
sto kaze mandor sklepaj nekix pc box,nikako u toj kutiji.hps-ica se greje, a ti iznad nje nemas nikakav reflektor.ako nameravas u toj kutiji da nastavis grow nabavi CT ili barem neki lim 37*37 pa stavi kao poklopac kutije a karton tu izrezi.opasno je igrati se sa tim pogotovo ako nisi kuci dok rade lampe.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
A deee, u kutiji bas simpa izgleda :) ali nema frke, kad bolje razmislim, dolazi ljeto, sobna temp ce se popet za bar 5-6C° a tako i u boxu, nista, moram nabavit PC kutiju pa ce i update doci. Hvala na savjetima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
tesko ces u kartonu xD sklepaj si neki box ili pc napravi da ne razmisljas dok te nema je gori sta :)
sretno :)

edit: ekipa ti je vec objasnila ovo, ok xD znas sta trebas to je dobro, vidi ako bude temp jos zaje*avala lako dodas vent, samo sve fino isplaniraj i pripremi prije nego stavis menke na klijanje ! nebudi nestrpljiv ako jesi, neznam :D

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Odlucio sam da je bolje zapalit vutru nego kucu pa sam se rijesio kartonske kutije, na redu je big tower PC dimenzija 62V/42Š/20D




Sjeme isto, nisam jos stavio na klijanje jer moram dovrsit box, napravio sam CT, vjerojatno ima propusta pa mi svaki komentar zlata vrijedi :D









Reflektor je isto gotov, samo trebam namontirat.
U planu mi nije bilo stavljat CFL-ke, tj mislio sam od pocetka do kraja ic s hps pa me zanima koliko je to mudar potez i dali se isplati jos malo kemijat i ubacit stedne dok ne krene cvjetanje!?

Pozz
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa drž se onda samo HPS-ice zbog temperatura koje bi se popele za još par stupnjeva kad bi ubacio još i cfl-ke....izgleda ok,šta češ više kemijat daj još provjeri temp. kako se kreću,pa onda i vidiš može li još koja cfl i spreman si ;) sretno dalje ;)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
super, 70w i 2cfl brendirane cooldaylight od 23w i super. Koristi i HPS i CFL u vegetaciji ako ti temperatura dopusti.

Ja sam prosli grow vegu vukao na cflkama jer nisam ima efektivan i dobar ct.

pratim joint doctors :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Hvala na podrsci, furam se na vas pa cu pokusat odradit sve po ps-u jer drugacije ne ide :D
Zaboravio sam dodat da cu za gnojenje koristit ''Plantella cvet NPK 6-8-8'' a po cijelom gradu trazim terramagmu i nemos vjerovat da je nigdje ne mogu naci :( od robnih kuca u kojima su cvjecare, do baustelskih tgovina i nema.. lakse doci do para nego do kvalitetne zemlje :D
Uzivajte

EDIT: Sta kazete na svijetlosni rezim 14/10 za ovu sortu?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Pratim, htio sam kupiti ovu sortu, nešto me bilo spriječilo, tako da, SRETNO

I da, stavi ti to rađe na 18/6 ili čak 20/4 kako preporučuju, a za zemlju, nađi Composanu Universal ili Composanu za ruže, onda imaš Klassman, a u najgorem slučaju Plantella ona ja mislim Balkonia, čini mi se da ju je Venlo hvalio... ispravite me ako lažem.


PEACE
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Hvala, stavio bi ga najrade na 20/4 ali jednostavno nemam uvjete za taj rezim. Znam da ce me to kostat ali bolje ista nego nista, samo eksperimentiram :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ma pici ti nju 11svjetlo/13mrak i to je kao proljece da je stalno i nemas problema...

jer struja ti je jeftina 11h ako pucas na to. Tako i ja radim i automatici se ne bune nesto puno

je da ide nesto sporije i prirodnije, ali stedis duplo, jer je struja tad duplo jeftinija...

Bitan ti je stealth kontam...

Mada meni i nije toliko bitan stealth, ali jednostavno svjetlo je idealno od 22h uvece do 08 ujutro. Jesi na ovaj rezim mislio?

Ako jesi to je u biti to i nema neke greske...

Mada meni osobno timer za sva svjetla zaduzen radi od 21h do 08ujutro.

Ja jednu uru zagrebem po skupljoj tarifi, ali biljka bude zahvalna... jer je to rezim blizu 12/12 sto nijedna biljka nemoze reci da joj ne pase pogotovo ako od pocetka picis jedan te isti rezim i tako je naviknes :)

eto i malo savjeta pozz i bude to islo. imas u svakoj poljo apoteci TerraBrill ili Klassman potground H ti nije losa zemlja + perlit dodas.

I picis pola doze plantella za list u vegi, a za cvjetanje vec imas crvenu plantellu isto pola propisane doze.

Pogotovo ako imas kalj od 5l recimo... bolje pognojiti cesce a pomanje nego pretjerati... :)

ja sam skoro cijeli prosli grow shebo s mixanjem raznih gnojiva i dobio sam neukusne plodove... ali ima terapeutski ucinak pa se ne bunim :)

Moci ces za osobne potrebe gurati jednu ali vrijednu u serveru i imati ces dovoljno jer mozes svaka 3mj imati berbu ako si azuran... :)

Dakle cim je ova predkraj zadnja 3tj, vec stavis sjeme na germinaciju i polako u malom kalju pripremas vec izraslu biljku i odma tjeras dalje, tako mozes cijelo vrijeme mjenjati strainove i imati uvijek za sebe...

Pripazi, davanje drugoj osobi ovog lijeka je nekad kazneno djelo, naravno osim ako ta osoba nije registrirani ovisnik a takvih nas je vrlo malo koji imamo i papir od doktora...

Eto ne strasim te hocu ti dobro frende i ja guram 2 servera i to je max na koji cu ici. Ipak je stealth prioritet, treba cuvati i posao koji je u danasnje vrijeme "tesko naci" :)

i mozes furati komotno 2 rydera bez lsta u serveru uz obicne ljestvice koje imas u poljo apoteci i kao stvorene su za server. Ja sam u svaki server bubnio 3 ljestvice od viska glava ne boli...

Ja jednu biljku maximalno razgranam i iskoristim. Ti ryderi su prirodno dosta pogodni za pc. ajde pratim te i zelim srecuu :)

I dobro si napravio ct svidja mi se hommemade izumi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bull

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Primljeno na znanje :) mislio sam napravit neki pot duz boxa i ubacit dvije a ostale 3 van pa pratit razliku.
Ima kod mene svega, stara mi je do sada nasla dva boxa i naravno sve oslo u pm, daba pokazivanja foruma i ostalog, nece to u kuci, zena skuzila po struji, nije neka cicija za novce (cak sam se pokusao nagodit da ja placam troskove) ali zna sta se desava kad je racun 100kn veci pa posto sam uzeo novi tv i komp moci ce proci :).. Sve u svemu nedam se :D