Big tower PC grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozz svima!
Posto me operacija usporila zadnjih par dana, nije bilo nekog velikog pomaka, izmjerio sam temp i vlagu boxa bez reflektora, folije te s 2 venta koja izvlace zrak, stajalo je tako 20ak min i rezultat nije los s obzirom da cu ubacit jos 2 koja upuhuju zrak te jedan koji ga mijesa.
Daleko je to sve od profija ali znate sami onaj osjecaj kad sami nesto stvorite a sljaka :D
Imam jos jedno pitanjce, neznam cime bi mogao ucvrstit lampu i CT za vrh, testirao sam duckt tapeom ali nema teorije da na tome ostane, mozda da probusim na pocetku i kraju lanca po dvije rupe pa pricvrstim vezicama!?
Pot u kojem cu posaditi biljku sam zamislio od starog kanistera od 10l kojem sam odrezao vrh pa ima cca 8L, mislim da to nije lose, jos bi bolje bilo kad bi stala 2 rydera al ajd, nije los ni jedan za pocetak :)





 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Moram da kazem da si izgubio lumene sa crijevom tim... mogao si to i sretnije izvesti, pa ne grije toliko bas jako ta 70w. Ja je hladim efektivno s 12v ventovima. bez crijeva, samo tuba koju napravis sam jer imas jeftino za kupiti izadje ti manje od 70kn tube + vezice u baumaxu ili kod staklara...

sve se da jeftino a dobro sklepati :)

no dobro, sklepao si, idemo dalje mozda to bude ok ako ti temp budu uredne. ali jos 2 cfl zarulje nece ti biti naodmet od 23w za vegetaciju i miran. I pici 12/12 ili 11/13 ako ti je bitna jeftinoca i stealth kao meni.

I mozes svasta napraviti sa dobrom genetikom :) carolije su to :)

Eto jos malo pa si gotov oblozis box sredis ventilaciju i vozis :)

edit: imas sad uvjete i korak si blize eto pohvala unatoc operaciji slozio si to dobro, da je vise samo prostora izmedju crijeva i zarulje idealno :)

svu srecu ti zelim i napredovao si nema sta :)

bez vezica nikako, ja cak nisam busilicu koristio uopce, a ucvrstio sam kako spada sa vezicama,

uzeo bic upaljac i drzao 5 min na debelom sarafcigeru, gurnio sarafciger kroz namotani plexi 2 rupe, i naravno kroz obje rupe provukao vezice i ucvrstio kroz one rupe na kucistu sto su predvidjene za spajanje ventilatora za ispuh zraka.

Ako imas busilicu na konju si. Ja se nisam imao ali sam se snasao :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
U pravu si s crijevom, zarulja mi ude cca 1-2cm unutra i ostatak svijetla ode unutra, mozda da ga maknem i u taj prostor bubnem CFL s jedne i druge strane, nebi bilo lose malo plavog spektra.. Sve u svemu valja isprobat razne varijante pa sta bude bolje nek ostane :D. Sta ti mislis, jel stanu 2 rydera u pot od 8L? sa svake strane po 1!?
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Par novosti.. Sjemenka Diesel rydera proklijala 12. i izvirila 13., nalazi se 5-6cm od CT-a, staklo je mlako, kad sam ubacio dodatni vent skoro pa hladno tako da mislim da ju nece opeci, vlaga i temp pod kontrolom, 30° s dignutom posudom u skroz skucenom prostoru, usisni vent se tako blokira i zrak tuce u posudu, ispod sam stavio jos jedan mali da mijesa zrak u donjem dijelu, vlaga li-la, oko 35-40%, mislim da ce se podic kad spustim posudu. Rezim svijetlosti 18/6. Na isti dan stavljena sjemenka van na sajt, jos nije izasla ali polako se podize zemlja pa cu pratit promjenei razliku tog rydera in i out.. Pozz :sun2:





 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
yep. sad bas gledam, taj strain je idealan za bubnuti dvojku u big tower, ma biti ce to odlicno, imas hps 70w + 2 cfl i izvuci ces opet maksimum.

Kod mene se pokazalo kao dobitna kombinacija...

Cvjetovi koji su bili izlozeni plavo crvenom spektru, tj blizu plave cflke imali su izuzetno puno mraza.

Dosta vise nego ovi koji su bili iskljucivo pod hpsom u cvatu. Dakle ja volim i 2 plave cfl imati u cvatu, isto tako u vegi koristim i plavi i hps.

:) 12/12 rezim za automatik Diesel dusu dalo odpocetka do kraja.

i citiram te -usisni vent se tako blokira i zrak tuce u posudu-

kako mislis tuce u posudu? Jel nemas direktni ispuh vruceg hps zraka direkt van kucista?

Trebao bi imati vent koji puse direktno po zarulji prema ispuhu, i na ispuh stavis neki vent jos za ispomoc.

Kuzis sta mislim.

Ja sam tako ukrotio 150w hps i sad drzim ruku na staklu ali i 125mm Vents rastura 190m3/h + 57pa potisak i umjesto vezica stavio pravu metalnu selnu. :)

Ja sam svoje muke rijesio. Uglavnom ako ti je temp ok ispod stakla to je to. Sretno dalje growanje ;)

sada samo strpljenja, citaj po forumu i cekaj i gledaj kako se mala razvija :)

I ja sam u kalju od 10L prosli g gurao dve normalne biljke i ispale su nikakve + spalio ih jer sam mislio hladiti hps 150w sa pc ventom lol.

Eto, ali da nije bilo toga, bile bi krasne.

Mislim ako ti njih timaris, pogotovo ako ih dobro hranis, nece se one buniti nesto puno.

Bitna je jako dobra ventilacija to sam ja skuzio i jedan inline tihi vent koji pravi negativni potisak u boxu. radit cu za koji dan update svog dnevnika pa ces vidjeti o cemu pricam :)

bome masa ljudi pici po jednu dve biljke po towerima. Nekako je najbezbolnije kad to sve postelas, a opet skracen si za kolicinu jer nemas prostora.

Ej i jedan savjet

da ti nebude nikakva mozes joj privezati sve grane na neke ljestve ili tako nesto, meni mrezica ne igra nikakvu ulogu,

ja nju konopom privezem svaku granu i manipuliram njome.

ljestvice mozes bubnuti unutra, jer osim sto ce ti biljka dobiti svuda podjednako svjetlosti, biti ce i njoj lakse.

Inace ti unutra nastane djumbus, mada ovaj strejn je inace kao boca koka kole od 2L tako da nebrigaj. :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Ma nema veze, imam sta za pusit dok ovo ne izraste, dosta je 1 in i 1 out :D
Sveukupno imam 6 ventova, 2 pusu u ct, 2 izvlace, 1 upuhuje zrak i jedan koji ga mijesa, mislim da je to dosta, mozda cak treba pojacat upuh.. A gledam da uzmem jos jednu cfl od 60w, previse me privlaci a mislim da ce dobro doci, ode razbistrit glavu malo i vjerojatno u soping sutra ;) Hvala na zeljama, tebi takoder :D
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ma nediraj nista, kakavu zemlju imas? :)

i da stavi 2 rydera to je mini biljka, stati ce ti, netrebas ni ljestve cak.

A i nekako ucvrsti ct to ti je najbitnije. Ducktape sam i ja probavao nije islo to. Prerizicno je. Ali nije za igranje s time.

Mozes vezicama, moj je tako pricvrscen, s tim da mi je zarulja isto dodatno pricvrscena, jer 57pa je bome malo njise. Da nije ucvrscena otpuhao bi je vjetar.

Gledaj, ako budes imao problema s temp, jedan vent od 100mm Vents ti je odlican i moze solo da hladi 70w hps ako imas s druge strane crijeva direktan ispuh!

I naravno ove sto upuhuju u kuciste.

To ohladi + napravi negativni podlatk,

ja sam bacao pare na razno razne pc ventove dok nisam kupio inline 100mmm 120kn nekih, nije tolko ni skup, a jedan je dovoljan, ostale imas.

Ja sam ct izradjivao homemade i najveci je gust ohladiti hps svojim rukama a ne kupljenim ct-om :)

jer time dolazi i zadovoljno i veselo zacinsko bilje. :)

Ma opusteno, polako prvi put ti je. Pa ja sam bacio 3-4 sjemenke jer sam imao problema s klijanjem lol :)

a danas nakon samo 1 growa neke stvari ce ti biti jasnije :) to je tako.

kako ti nemas rupe tamo di inace ide napajanje? tamo imas one rupe, e nekako vezice provuces kroz te rupe sam ja ucvrstio ct s vezicama s tim da sam ja probusio ct sa uzarenim sarafcigerom i tako sam dodatno direktno u biti pricvrstio ct za kuciste. A i grlo zarulje sam dobro stegnio. To su stvari koje ako su mlohave dovode do pozara najcesce.

:) eto sorry morao sam ti dati svi savjeti ce ti nekad dobro doci :)))
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Evo ti neka bljak sema da vidis sta mislim :D


Zemlja mi je neka biokompovit, nista specijalno ali skuplja od vecine na koju sam nausao mislim 30kn 20l, presao grad na sve strane trazeci terramagmu ili composanu i 0 bodova :(.. ne isplati mi se vozit 100km do najblizeg bauhausa zbog zemlje jel :s
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Aha kuzim, tvoj server je drugaciji nego kod mene, kod mene piri iz desna prema ljevo direkt van kucista kroz rupu koja inace predvidjena za direktni ispuh za klasicno pc napajanje.

Tamo mozes to dodatno ucvrstiti ako imas takav raspored u kucistu. Ako ti je jedino ova shema moguca to je onda tako kako je nemoze bolje. Bitno da je cvrsto i da je temp ok, ostalo je nebitno.

nemoj se zamarati u biti ako je temp ok i ako mozes drzati ruku na staklu nakon 2h sto je lampa upaljena, na konju si. :)

necu ti spamati dnevnik, sad idem apdejtat svoj dnevnik 150w poslikao sam ct i smjer da vidis jel moguce i kod tebe takav ct danas sutra kad budes htio jos vise i jos bolje. :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
I kod mene su ventovi na njihovim prijasnjim tj servisnim pozicijama, sve cvrsto, kruto, ko svecenikov k**** da izvinete :D
salu na stranu, nema sta, moze se doredit jos puno stvari i vec znam, isplanirao i zapisao sta i gdje ide ali polako, gdje zurit, ima vremena :D