Bladerov HSO Blue Dream x3 i Dinafem CBD Purple Orange (2 x 250 HPS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
@Squerlz hvala i dobro došao ;).

@Mobi Dik hvala. Biti će poučno pa makar "što ne raditi" :D

I evo malo off topic. Jučer iz outa skinut CBD Moby Dick od dinafema. Jako dobra genetika potrefila ovu biljku. Najbolje podnosila manjak vode i najzelenija i najgušča (wtf:confused:) ostala do samog kraja. I naravno to sve je imalo posljedicu u masnim ko rucna granata headovima. Žao mi je šta nisam imao sliku iz prirode jer mi nije bilo do slikavanje tad nego skidaj i biži, ali super primjerak je bila :D.

20161013_120718.jpg 20161013_120741.jpg Pripremljeno za dry triming da isprobam ;)... vlaga 60 posto, temps od 17 do 23 c. Namjesten ispuh iz boksa da lagano puse po budovima i jos jedan indirektan wc vent.
 

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
Puno hvala na podršci i interesu... :thumb: potrudit ću se da dnevnik bude zabavan sa dobrim slikama i koristan sa "znanstvenim" podacima .:rolleyes:

@vager što se tiće rasvjete ja imam 2 zarulje, 2 reflektora (jedan cooltube), 2 prigušnice i startere tako da su to dva odvojena sustava. Namjeravao sam standardno sve spojit i stavit reflektore jedan do drugoga što bolje, a s obzirom da je jedan cool tube trebalo bi biti mjesta.

sve isto i ja imam 2 kompleta te 1 CT ... moja zamisao je da napravim svoj ct i sa obje strane po 1 lampa ... a reflektor preko toga ... cekam da vidim kako ces ti to rjesit da budem pametniji .... sretno dalje pratim :popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
UPDATE 3 - 24. DAN - TOPIRANJE

Pozdrav kolege, evo topiranje je bilo tri dana nakon presađivanja čim su uhvatile novi ritam. I to se dogodilo ima 4-5 dana cca. Zasad samo voda, uskoro bi moglo ići pola doze fish mixa da ga malo isprobam prvi put, pa onda na 12/12 pa full doza za streching fazu.

Slike sa mobitela jer je mrak, a ugrađeni blic od aparata je malen i objektiv malo veći stvara sjenu tako da kad uhvatim vremena ubacim i koju malo "umjetničku" pod hps-om ;).

@vager -u moj plan je zdravo seljacki nagurat sve u boks, a ako ne bude to islo onda improvizacija. To tvoje je već zahvat ali to bi bilo super kad bi uspio u ct uvalit dva hps-a i stavis wc vent da puše ili vuče kroz njih da se ne stvara prevelika temperatura i riješio si se temperatura visokih barem do ljeta.

Ukratko i dalje bez problema teče rast, listovi lijepi veliki. A da to ne bi ostalo samo na riječima evo i malo slika :thumb:.

20161018_122714.jpg Donji desni kut je Purple Orange ostalo Blue Dremovi... ova najmanja je prva izasla ali nije mogla skinut ljusku bez moje pomoći.

20161018_122738.jpg

20161018_122838.jpg 20161018_122831.jpg 20161018_122822.jpg 20161018_122812.jpg

Sada u glavi kombiniram kako da složim neki scrog jer sam kupio ove plastične štapove jednog za svaki kut i njih bi nečim uhvatio za rubove i stavio žičanu mrežu. Nažalost nigdje se ne prodaje na metre nego samo po 25m ali cuo sam price da ima na jednom mjestu koji se baš sa time bavi ali rade samo prvu smjenu i nije baš blizu pa nikako otić. Evo plana :rolleyes:

scrog.jpg 20161018_131152.jpg

Čekam da vidim kad cu na cvijetanje pa da odrežem visinu malo točnije nego ovako od oka. Probao sam isplest od konopa ali premekana je bila za korištenje bez čvrstog okvira, ako budem radio sam koristit cu onu tvrdu žicu za struju.
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hvala Himalaya ;)

E to je super stvar, viđam često na youtube kod "garden tours". Možda sam i moga nešto takvog sklopit pa prilagodit sebi jer prostor mi je 80*80, a posude su već 32cm, pa nebi scrog trebao biti siri od cca 38*38. Ali kada budem malo se igrao sa jednom biljkom ovako nešto sigurno ide. Podigneš posudu, i lijepo široku mrežu i topirat par puta i jos možeš podešavat. i još na kolima da možeš manevrirat. Prava stvar...

edit. Vidiš sad mi je palo na pamet. Mogao bi ja samo okvire napravit od PVC-a i onda špagu provući. Da znaš da mi je to i bolje nego od odgrade jer ću lakše nabavit i neće biti problem pričvrstit na ove nosače koje imam. A onda mrežu mogu napravit kakvu hoću..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.013
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
edit. Vidiš sad mi je palo na pamet. Mogao bi ja samo okvire napravit od PVC-a i onda špagu provući. Da znaš da mi je to i bolje nego od odgrade jer ću lakše nabavit i neće biti problem pričvrstit na ove nosače koje imam. A onda mrežu mogu napravit kakvu hoću..
Ma mozes sta hoces s njima raditi,samo treba imati ideju :)
Evo jedan pvc scrog sa aero sistemom koji je isto napravljen od tih cijevi,normalno samo vecih dimenzija
inroom_ready.jpg
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
ažalost nigdje se ne prodaje na metre nego samo po 25m


Kompa jesi vidio mozda kod mene u sweet seeds afghan delicious dnevniku kako sam iskombinirao mrezu.. imas je kupiti 2m2 u Pevec-a ili tako po tim shopovima.. mreza je pocincana i bila je tipa 2m x 1m ili tako nekako dimenzija i dode ti oko 3€.. kupis mrezu (ta je pocincana) i sastavis nekakav okvir (ja sam isto kupio neke stapove) i taj okvir sam prikvacio s zicom gumiranom za stranice boxa.. i jos objesio na kukice tako da kad otkvacim okvir od stranica boxa mogu podizati i spustati mrezu koliko mi odgovara..

Prvo sam mislio raditi scrog u ubliku slova V ali na kraju mi je ovako ispalo dobro samo horizontalno.. Checkiraj u dnevniku tamo imam i poslikano kako sam ju slozio pa ti mozda posluzi kao referenca da i ti nesto sam sklepas...

U pocetku sam i ja mislio sloziti kao nekakav obruc sa stapovima koji bi stavio oko saksije i onda na vrh stapova mrezu tako da mi bude mreza zakacena za pot a ne za box... ali nije lose ni ovako.. pozz.. jer nisam znao kolika ce mi biti biljka a morao sam smisliti nesto da jednostavno mogu spustati ili podizati mrezu.. nedaj zla da moras biljku premjestati ili nesto.. kako ces mrezu micati pa se s tim zafrkavati.. a ovako samo ju potegnem i dignem u zrak.. mreza visi.. biljku maknem, otusiram ili sto vec..vratim ju natrag i spustim mrezu na nju.. ;)

https://www.vutra.org/threads/sweed...-light-400w-hps-by-pleromabythos.16151/page-2
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Bio sam u Peveca, brodomerkura i još par tih za građevinski materijal, nažalost nisu imali. A dnevnik sam ti baš prije par dana prolista. Nekako bi za prvi put probao ovako da ipak mogu izvuči biljku lakše jer kad ih je 4 i zaljevanje je otežano pa ih vadim vani da lakše vodu iz podmetača ispraznim. Ali baš takvu mrežu sam i tražio ili onako pravokutnu zelenu ali zasad ništa. Kroz 7 dana ću morat riješit na jedan ili na drugin način jer ovo je ušlo u "rage mode" nakon malo manje od pola doze Fish mixa ;)
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Zeznuto je jer zicu onu zelenu nemozes naci osim ako nije cijeli kolut.. a ovo sam uspio naci i odlicno mi je posluzila i rupe su nekih 6x8cm.. Meni je puno lakse jer je jedna samo biljka.. Vidio sam tu isto u jednom dnevniku gdje je kolega radio metodu koju ti mislis.. Meni je isto palo bilo na pamet napraviti obruc od zice i staviti na njega stapove i preko stapova mrezu.. tako bi obruc stavio oko pota i onda bi mreza stajala iznad pota na stapovima... u najgorem slucaju ako ne nades morati ces iskrojiti nesto i sam mrezu isplesti.. Ja sam cak dao sam sebi truda i pokusao iskrojiti sam mrezu.. u sto je to licilo majko mila..hehe
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
UPDATE 4 - 31. DAN - 2 NA 12/12

Nema se puno za reči. Čekam da počne cvijetat, a do tada trebam pripremit drugi HPS i mrežu.

20161024_140237.jpg 20161024_140323.jpg
20161024_140249.jpg 20161024_140256.jpg 20161024_140301.jpg 20161024_140305.jpg
Pleroma Bytus još nisam našao riješenje ali nisam ni imao vremena. Dvi opcije su mi u glavi. Ili cu napravit okvir od ovih tankih PVC cijevi, a ako toga ne bude ili ako ne bude odgovaralo veličinom i cijenom onda cu uzeti malih letvi drvenih spojit u okvir i splesti mrežu.Malo je zafrkancija ali cu to na poslu u dežurstvu radit.

Moby Dick trimam vec 5 puta po malo. Ostalo mi jos malo, a prislo je snap test.Miriše kao slatka sandalovina sa limetom.

Edit: kopirao sam ime od Plerome i sad mi ovo funkcionira kao link. Jedino da sve ponovo napišem ali tko će zapamtit :D. Riješeno tipkom "ukloni link"...:upiii:
 
Poslednja izmena:

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Super zdrave biljoze drug.
Sto se mreze tice ja sam radio sa ovim..
zastitna-ograda-u-roli-pantanet-protect-8447-1.jpg
imas po vrtnim centrima, rezu dimenzije koje ti hoces..npr ja sam za box 120×120 uzeo mrezu 130×130..viskove samo zafrces malo na gore i zavezes oko konstrukcije...tako mozes i dizat mrezu ako zelis...
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
E mislim da u peveca ima takve sa tim manjim kvadratima i ona ide na metre. Samo su nekako kvadrati manji, a ova sa vecima ide samo u paketu od 25 m i dođe 30+ eura. Mogu uzet dva metra ove pa sam napraviti vece kvadrate ali sam se mislio kako ce mi onda ti iskidani rubovi biti oštri pa trebam paziti da mi ne iskida biljke. Vidit cu da probam to jer ce mi najmanje vremena uzet jer sam na sto strana i kad navecer dodem kuci nemam snage ni živaca iako volim se družit sa njima ali treba to napravit dobro kad se radi... ;).

P.S.
Napravit cu veceras koju sliku pod HPS-om gdje su živahne jer ovo u updejtu su uhvacene u sred spavanja. A mogao bi sutra i scrog napravit, napravit cu dobar đir pa cu vidit što će rijeka sudbina donjeti od materijala :rolleyes:
 
Poslednja izmena: