Blue & White Widows in da Špajiz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Topirat par puta kažeš ha? Ha da, šta drugo... FIM mi nije ziher...a bit će pravi trening za mene čekanje do flipa na 12/12! o_O Ali ok, sve 5, doći će i taj dan haha
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Hoću. Nisam nikad radio više od 1 topiranja pa nemam viziju, al kužim princip pa nije frka. Skidam i velike fan listove - suncobrane, da se sunča i lufta cijela grana, da bude budova od vrha do vrha pota, šiš ćevapi style :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Dosta sam toga pročitao o uzgoju u prošle 2-3 godine, uključujući i defolijaciju, hvala na prijedlogu.
Hvala svima na prijedlozima i pomoći. Ja sam početnik ali sam prilično informiran i polako stječem iskustvo i upoznajem se sa potrebama i životnim ciklusom cannabis biljke. Ljudi imaju razne stilove i načine uzgoja ove biljke. Ja razvijam svoj. Uzgajam isključivo za svoje potrebe i zdravlje. Ljudi komentiraju postove bez istinske pomoći groweru, više su to komentari da se dokaže vlastito "znanje" i da se uzdigne sebe, pokupi koji lajk i rep, to mi je extra ružno i primitivno. Zar nije ljepše kad se uz mišljenje ili sugestiju, bilo ono kritika ili ne, natipka i neko makar laičko obrazloženje, link, komentar, smjernica, bilo šta? Ja se trudim da okinem koju sliku za forum, taktički, dok djete zaspe, i sve poslove vezane za uzgoj odrađujem kad mi 'život' dozvoli, ne kad ja hoću, žena me poprijeko gleda koliko vremena provodim u boxu jer treba i dijete odgojit, poklonit mu vrijeme i pažnju. Nije lako sve uklopit, posao koji radim je većinom fizički.
Da ne duljim, dnevnik može u nezavršene a može se i obrisat, još bolje. Može i pod ključ. Ako ostanem na forumu objesit cu pokoju sliku u Galeriju.

Hvala,

lijepi pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo
15.04.2017
166
209
43
Defolijacija se moze radit i u cvjetanju , najkasnije 3 tjedna u cvjetanju , kasnije ima vise stete nego koristi , kad se defolijacija radi u cvjetanju skidaju se svi listovi pa i fan listovi koji zaklanjaju svjetlost budovima , naravno da se treba pripazit da ostane 50% zelene vegetacije da osigura energiju za razvoj vrhova ,
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
ako nesto blokira svjetlo, znaci da ga prima :)
uz mišljenje ili sugestiju, bilo ono kritika ili ne, natipka i neko makar laičko obrazloženje
evo jedno laicko objasnjenje i moje misljenje zasto je defolijacija nepotrebna.
kad se defolijacija radi u cvjetanju skidaju se svi listovi pa i fan listovi koji zaklanjaju svjetlost budovima ,
lisce je to koje radi fotosintezu, ne budovi. budovi su cvjetovi. ima i na budu lisica koji trebaju svjetla, al isto tako i fan lisce treba.
fan listovi imaju ulogu fotosinteze, pohranjuju hranu/secere, proizvode hranu za biljku....
kad pocupas fan listove, biljka ce nekako to trebati nadoknaditi, a nece sigurno nadoknaditi tako da poveca budove vec ce morat opet radit novo lisce i trosit energiju na to.
takodjer ce biljka malo zastati ili usporiti dok se ne kompenzira nekako to sto je pocupano. pogotovo kod manjih biljaka.
Fan lisce je sa razlogom veliko jer treba puno svjetla. Ne moze blokirati. To kao da kazes da sa velikim solarnim panelom blokiras sunce na 2-3 sitna panela. Neces ih cupat nego ces ih pomaknut nekako da svi imaju sunca :D Samome cvijetu i nije pre bitno imat miljardu lumena. Defolijacija bi mozda bila ok ako oces zaustavit ili usporit rast pojedine ili vise grana na neko vrijeme....al mi nije bas jasna ta filozofija. Otkinuti veliku solarnu plocu da bi par sitnih solarnih ploca imalo sunca je malo glupo.
Ako vec smeta neki veliki fan list ili vise njih, onda se zakaci negdje u stranu, ispod ili gdje je vec najbolje.

Znam da ce neki rec da su imali dobre rezultate sa defolijacijom, al isto tako bi imali i da nisu cupali. S time da sa svom tom defolijacijom gubis na vremenu. Nemos zaebat biljku, mozes joj samo pomoc :D
....eto moje misljenje, pa ko se zeli slozit, ko ne....
 
15.04.2017
166
209
43
Ma svo to lisce u sjeni u donjoj polovici biljke nema nikakvu ulogu samo zivotari naustrb vrhova , svjetlost ne dopire do njih i nema tu puno koristi samo oduzimaju energiju , dali u cvjetanju radit defolijaciju tj lolipoping ima tu rasprava koliko hoces , neki su strogo protiv , netko zagovara tu tehniku , neznam ! Ja smatram da nije greska napravit jedno olaksanje biljci , da bude prozracna , da se smanji mogucnost za plijesan i ostala govna da donji vrhovi dolaze do svjetlosti ! Uglavnom moras znati sta radis nije to uzet skare i ajmo sad .......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Defolijacija i lollipop nije isto. Ti si sad sve potrpo u istu pricu, kod njega je biljka u vegetaciji.
Defolijacija je skidanje listova na svjetlu, a i nize, a lollipop je skidanje grana i listova iskljucivo ispod krosnje. Gornja trecina biljke se ne dira uopce. Kod lollipopa biljke nece pokusavat nadoknadit skoro pa uopce donji dio krosnje koji je u mraku.
da bude prozracna , da se smanji mogucnost za plijesan i ostala govna da donji vrhovi dolaze do svjetlost
najbitnije nisi spomenuo. skida se sve sto je u mraku jer bez fotosinteze umjesto da proizvodi hranu, trosi ju, dok ih osvjetljeni dio biljke financira, na taj nacin ce sva hrana ici samo u gornji dio biljke koji je osvjetljen.
 
15.04.2017
166
209
43
Vjerovali ili ne napravio sam defolijaciju i izbacio cijelu kantu lisca , svi vrhovi moraju bit prozracni i uhvatit barem tracak svjetlosti za normalan rast i razvoj
 

Prilozi

  • IMG_20170718_191628.jpg
    IMG_20170718_191628.jpg
    415,8 KB · Pregleda: 70
15.04.2017
166
209
43
Cijela biljka obavlja fotosintezu osim peteljke i stabljike ! Nesto manje vrh nego list al oboje vrse fotosintezu , opcepoznato je da se vrh slabo razvija ako nije pod svjetlom , biljka koja je recimo 4-5 tjedana u cvjetanju vise ne ulaze energiju u razvoj listova , mozda tu i tamo koji sitni listic al uglavnom sve u vrhove