Bob-ow grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Uzmes oko 20 listova po litri mlijeka i stavis sve da se kuha.
Ima malo bljutav okus, ali rad obrnuto savrsen :)

Inace kako deluje jutros, neke se suse, neke ne dolaze sebi od presadjivanja,....
bum videli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75
03.07.2009
1.740
2.317
188
bob_sale je napisao(la):
Uzmes oko 20 listova po litri mlijeka i stavis sve da se kuha.
Ima malo bljutav okus, ali rad obrnuto savrsen :)

Inace kako deluje jutros, neke se suse, neke ne dolaze sebi od presadjivanja,....
bum videli

Lišće koje nema thca tebe "razjebe"? hmmmmmmm...

A reci mi jel 20 velikih listova ili 20 malih? Jel 20 tamnozelenih ili 20 svijetlozelenih ? I u kakvo mlijeko-punomasno ili light?? Kravlje ili kozje? Pasterizirano ili sviježe???:icon_lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
lisce sadrzi thc, samo u malom % cak i kod muske biljke "Not only the flowers, also the male Marijuana leaves produce THC." (from: 420leafs.com) ali tako nesto sa mlekom nisam nikada probao
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
PowerSeed je napisao(la):
lisce sadrzi thc, samo u malom % cak i kod muske biljke "Not only the flowers, also the male Marijuana leaves produce THC." (from: 420leafs.com) ali tako nesto sa mlekom nisam nikada probao

U kolikim kolicinama? da te "razjebe"? mislim da ne baš... :-/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Tropico je napisao(la):
U kolikim kolicinama? da te "razjebe"? mislim da ne baš... :-/

pa to sumnjam, nisam probao sa mlekom i te fazone, ali kad zapalim list skinut pred kraj vege faze, ja ga uvek lepo osetim ako je genetika ok
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Vrlo je prosto, iz prošlog growa svo lišće koje sam skidao i u vege fazi i u fazi cvijetanja sam stavljao u friz u kesu. Kada sam imao gomilu muških biljaka, svo lišće sam poskidao i u friz.

Došao EXIT i ja reko da probam, pa šta bude. jer sam imao tempo da sam radio prkeo dana od 9-22, a posle na EXIT :b_evil:

Odokativno je 20-tak po litri, srednjih listova - mada morate probati, sa recimo 2 dc mlijeka i par listova.

Mlijeko je iz kese, kravlje, punomasno 3,2%, lepo se kuhalo i dobilo zelenu boju.

Svako jutro posle EXITA,.... sam umesto kave popio oko 2 dc mlijeka, a ostatak do pola litre u plastičnu bocu i polako pijuckao.
EFEKAT :
Znate kada zapalite dzoju, pa osetite u gornjem delu tele, E ovo je kontra efekat za mene bio.
Kreće od stopala, nešto neobjašnjivo i ide do gore.
Inače treba mu oko 15-30 min da "proradi".
Uživajte :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Bobe , Bobe...he,he ja ipak ostajem na cvecu,zajebi listove.Siguran sam da u prirodi ima jos toliko raznog zelenisa koji bi imao razne efekte kroz kuvanje ili pusenje (cajevi,mak,bunike.....) ali druze,nemoj da se trujes gluüpostima.Dobra stara masna hedovina mljac,mljac
:sick:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma ljudi ima bob pravo...probao sam to mlijeko...u nas se to zove BANG...a tak i djeluje...neznam točno kakav je materijal bio unutra al sam se razorio...dezorjentiran totalno...zaboravio vozit :) thc se odlično topi u mlijeku, a feeling kad sam popio? dugo dugo nishta, i onda odjednom osjecaj kao da sam zapalio frulu (a nismo uopće pušili) ...i sve se više pojačava i odjednom BANG :) he he
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
E onda ih podigni brale obavezno bit će i išća skoro pa isto...
Kad nemože sijalica dole onda neka one idu gore...
Malo razmotri kako biljka ima strukturu pa donesi zaključak..
Ali evo prosto ,što više grana to više listova...
Pazi na stres biljke da nebi imao zajeb... inače ćeš morat nabavit kozu koliko ćeš lišća imat za kuhanje..
Neće ti se mljeko isplatit kupovat...
I usput za mljeko si sve zapalio čestitam...
Učiš svaki dan tako da moja kritika ima dobre namjere a ne da te kudim valjda si tako i doživio...

Pozz.. i samo naprjed..

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ide nekako polako, ali sporo, idem opet uciti o strpljenju, a jos je bolje jer mi i treba za posao :)
No situacija je sledijeca :
Zemlja zamenjena, i rezultat je manje vise isti, da li je do uvoznika Supstrata pa je uopsteno losiji, jer ima dosta drva i svega i svacega u njemu ili ko zna.
Bilje se neko prima, neko ne raste, a neko buja, kao ovi favoriti na fotkama.




Iako su u novoj zemlji oni opet pokazuju moguce znakove zutice.
Zemlju vise necu menjati, sem mozda neke bilje presaditi za desetak dana, barem one koje budu jace.
Na drugoj fotki je biljka koja je u saksiji sa jos 4 kompanjona, i ona je najveca i najzelenija, dok ostale pokazuju zutilo, a ista zemlja.
Moja pretpostavka je da sporo isparava vlaga iz zemlje.
Danas dodat jos jedan vent da puse po biljakama.
Temp se malo popela kako su i biljke porasle ili je to uzrok spoljne vise temerature ? od 28 na saksijama - 30 na staklu a na vrhu boxa 34
vlaga se krece oko 30-40%.
Po noci ih bas i ne pratim.
OSETE DA NEMA LJUBAVI :(
No kako je ovo jos neki u nizu experimentalnih grow-a, za sada je odlicno.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Samo polako.Neces moci ni sa tih nekoliko da izadjes na kraj kad pocne bujanje,a pocece,ali hitno pocni sa nekim gnojivom za vege.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
U proslom gorwu sam relativno brzo gnojio pa sam ih skoro sve upropastio :(

Drugi problem je, što za 5 dana odlazim od kuće na 5 dana, pa ako ih i zalijem sa gnojivom a njima se nešto dešava ne znam kako će bez mene.

Ova sa druge slike je još više buknula danas i čak se premišljam da li da je izvadim ili da je ostavim jer je problem u saksiji koja je četvrtasta i mnogo prostora zauzima.
Ali najverovatnije ću samo povaditi kartone i nju ću ostaviti na polovini saksije da se širi.

Čim se vratim sa puta ide gnojenje polako i sigurna neka reorganizacija i priprema za cvetanje da se vidi šta je šta tu :)
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
Jesi li na dnu saksije stavio drenazu od sitnih kamencica i peska? Ako toga nema moze da se desi da visak vode ne moze da izadje kroz rupice i onda poplavava....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
problem resen, teraj dalje ;) nadam se da ce i drugi uvideti znacaj zemlje u grow-u, fotke to lepo ilustruju, sretno
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Termo - nisam radio drenazu - mozda velika mana, ali verujem da nije, nego je do prirode box-a, protoka vazduha i zemlje

Naime, nisam ih fotkao, al bum za koji dan. Proslo zalivanje bilo sa pola doze gnojiva, vecerasnje obicna voda, ima nekih 5-8 da ne napreduju, stoje u vremenu ?
ime nekih 3-5 favorita koje se svaka ponasa na svoj nacin, dok ostatak je osrednje.
Neke su pocele lijepo mirisati, cak im se i stabla lijepo osete masno pod prstima.
Sto se zemlje tice, nemam vise bubica, ali i dalje neke pokazuju isti problem kao na pocetku dok u istoj saksiji druge biljke bolje napreduju od iste zemlje ? wtf ?

temp od 23 u poslednje vreme, vlaznost oko 40-60%
ph vode 6.5-7
imaju svetlo ravno 2 meseca, tj +-60-tak dana

od sledeceg zalivanja nekoliko ide na tretman sa ekstraktom marelice, pa bum videli sta ce biti do kraja, ako budu cure
a dotle , malo strpljenja i :fishing:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Moguc problem sa filterom ?

Naime, koristim isti od proslog grow-a, sastav je 300 g u kuglicama, a 300 g u prahu, pomesano. Prosli grow zavrsio u 7 mjesecu prosle godine.
Medjutim, posto je na posebnom ventu, pa ga i ne drzim stalno ukljucenog, dok ne radi, cijeli stan lijepo mirise, kada ga ukljucim, smanjuje se miris, ali mi deluje da i dalje propusta negde ?
Da nije mozda vrijeme za zamenu uglja ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.