Bob-ow grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Not smoke, bas i ne raumem zasto bih se kajao, de pls pojasni ?

Prvi, skoro najveci i najjaci je morao napustiti box, te biti skuhan sa mlijekom ili maslacem.
Ukratko o biljci : Starost oko 60dana, visina cc60 cm



Drugi najveci, barem ja mislim da je musko ?



E sada malo o marelici




Stim da kanda ona nije sama, i ona ima muskarca pored, tak da i to pomno pratim da nebude :bananabang:

MOGUC PROBLEM : Kako da se otarasim musica ?

p.s. dual hps radi odlicno :b_cyclops:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pa to da ne dajes puno neverujem da im prija sigurno trpe,a posle ode lisce u ku... !

za musice imas u dnevniku "chesse micro" i on je imao sex sa musicama pa je resio
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja sam musice resio otrovam znam da nije bas dobro al nisam mogao drugacije jednostavno pokusao sam sve i nije islo onda sam poprskao box rajdom naravno biljku izvadio napolje ostavio da se osusi pa vratio biljku i kako su musice izlazile i sedale po boxu tako su padale... probaj nekako drugacije al ako ne moz ovo je provereno.. jos mozes u jednu casu staviti vodu i malo poprskati rajdom pa ostaviti pored saksije u box ...

veruj mi ja imam cvece u sobi i to dosta i imao sam problema sa musicama mozda dve godine malo manje dok se nisam rahjda uhvatio nista nije islo kako treba cak sam onda zid jedan od sobe poprskao rajdom bilo ih je na hiljade mtvih resio sam se ja njih al za dva meseca.. one se jako brzo kote i mislimda posle nedelju dana vec polazu jaja i tako u krug a lerve sisaju koren , obicno se nazlaze tamo gde ima dosta vlage a kad imas cvece u sobi mora biti i vlage :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Not smoke, ako mislis na dnevnik od Chnifnotecha, ceo sam prelistao i nisam nasao problem sa musicama, takodje sam trazio pod tim recima na forumu , pa cak i musice sam ubacio, ali nisam nasao :)
U svakom slucaju hvala
Sto se tice djubrenja, jasno mi je, ali ja verujem da mi donje lisce otpada jer je manje vise stalno vlazno dole, tj zemlja.

Zoki, hvala prijatelju, na zalost sam ostao i bez Slavola, pa cu to sve zajedno da pazarim :)

Mada opet pominjem, da je to sigurno od vlaznije zemlje.
Takodje sam sinoc premetio jednog braon pauka da se seta oko boxa, pa reko nema veze mozda i uhvati koju musicu :nana:
a kazu, da paukove ne valja ubijati :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Zokiju i Not za pomoc, al resen problem, dobrim starim peroksidom.

Usledila je ogromna seca te box izgleda ovako :



Neko bi rekao, kako sam se nadala dobro sam se udala :) te sam i ja zadovoljan, bice 2-3 lepa velika vrha a Marelica je u krupnom planu.
Danas im je 6-ti dan u cvijetanju.
Od danas su na mednoj dijeti :)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
kolega Bob ti si primjer kako čovijek dođe i počme postavljat svakakva pitanja i na kritike si reagirao sa učenjem i vidiš kako sad radiš...svaka čast brate postao si pravi majstor.....čestitam od srca ;))
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala $ :banana: trudim se i mislim da sam sprijeman nesto i naruciti, pa neki kvalitet raditi :bis:

:watchplant:
Idemo dalje, neki 11-dan cijetanja
Za sada sve manje vise OK, primetio sam da im je veca temp, kada ne ukljucim vent sa filterom, a samim tim im je i manja vlaga ? No nastavicu tako, za sada se van boxa ni ne osjeti miris.
Na slici, lijevo jedna od najvijecih cvijetova, no kako sam lose radio lst ( jer je u saksiji bilo 6 stabljika, a sada ostala ona i jos 2 manje) a i sama saksija je 15x50, pa je malko nezgodna za setanje po boxu. No da ne bude, ali eto i to smo probali i vise necu koristiti :)
:b_woot:Desno je Marelica najvijeca :), sve 5*


:sick:Moguc problijem ???
Na ovoj slici je takodje mini marelica, koja barem po mojoj pretpostavci kaze da je hermi ?? ALI mozda je moguce da se varam !!! Na spram prethodnog grow-a, gdje sam takodjer imao 1 hermija, ovaj se skroz drugacije ponasa, to sto mi deluje da je sjemenka, posle dan/dva kao da izraste u neki cvijet , a ne kao ranije da sjemenka puca ???



:google2: PITANJE :
Da li je RANO za sjeci neke vece listove koji blokiraju prolazak svijetla ?

:leafblunt:TEST - KUHANJE MLIJEKA :
Do sada sam kuhao samo 3 dc sa sakom lisca, cca 20-30 kom i pio sam ga tokom pre podneva, a rezultat je bio, da su mi se manje vise noge oduzele, te sam imao slabu kontrolu dok sam setao, a neki kao slab feeling posle dima !!!
E sinoc sam kuhao 2 lit sa jedno 6 saka lisca, lijepo i zeleno mlijeko, okus kao neka trava, miris, onak, nista napadan i popio sam popodne 6 dc uz jelo i malo prilegao da se odmorim = bio sam opusten skoro 4 sata i nije mi se dalo ustati iz kreveta ni na telefon. Nikakav feeling sem prave opustencije.
Sjutra probam izjutra umesto kave da degustiram :)
:hippy:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
bobe, jako je jak taj hps, slabo se vidi, al ja mislim da imas cisto musko u igri, cak i fizionomija ide tome u prilog, ak ne onda je hermi 100%
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Power, pa samo su 2x70w u igri.

Za sada ga pratim, no ako se do sjutra pogorsa, moracu ga vaditi napolje, ne bih da mi napravi neku veliku stetu na ovim ostalim curama.

Inace glavni su problem dve saksije 15x50, pa je jako tesko vrhove okrenuti direktno na svijetlo, no naucio sam na tezi nacin gresku.
Hvala power
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nisam mislio na watt nego na kelvin, na boju tu zutu, nego, to je muski garant, sad sam pogledao bolje, nema tu traga od pistila ili zenskog cveta, vadi slobodno jer ce se na toplom cvetovi brzo otvoriti, za koji dan on oprasuje prostor okolo, evo malo ublazena zuta boja, pa ako jos neko hoce kometarisati, mada sve se zna na zalost;)



edit: nemoj seci listove ako ne moras, bar ne jos
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Da, dobio sam komentar na chatu da ne secem listove, nego da ih savijam na dole.
OK, Hvala izvadicu je kasnije, malo je komplikovana procedura, no ide on veceras napolje :)

Sada mi je jasna zuta boja, no ne setim se u PS-u obraditi :(
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Pa bob_sale smanji malo taj hps mnogo sjaji ;))))

Nego upravu je Power ova nazalost nije ONA nego ON.

Slobodno bacaj napolje radi ostalih curica. Jer ima da im stomak naraste.

Sretno dalje
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Opet u mlijeko i operi za smirenje i odmor:icon_lol: nažalost više bi volio da je drugačije kao isvi jbg. sretno s ostatkom growa.
Imam i ja nekog lišća i probat ću navećer to spraviti(smučkati) da vidim o ćemu je rijeć.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala sto brinete. Jos sinoc je izvadjen napolje, iseckan i u friz ubacen :violent018:

E sada test sa miljekom od jutros, popio sam umesto kave cca1 lit mlijeka.
EFEKAT : cijeli dan sam se osjecao opusten, imao sam kontrolu nad nogama, bio do grada, setao, nisam umoran, a ni nesto gladan, stim da sam jeo. Jednostavno feeling je kao kada popusite dobar dim, i on krene da pusta. Dosta je bilo da pomislim na neku lepu misao i eto meni osmjeha na licu :thewave:

No za sada mi deluje naspram prosle godine da je ili mnogo slabiji efekat ( prosle godine sam to pio za vreme :happy031:, ujutro, posle burnih noci ) ili da jednostavno biljka nije imala to nestu u sebi, mada jesu masne, smrdljive. I jos sam nesto primetio, recimo sinoc kada sam ovu iseckao, debelo stablo i nije bilo mnogo vlazno unutra, naspram prosle godine, cak sta vise nijedna koju sam posekao ove godine nije bila tako vlazna. Genetika je cudo, a ovo su sve neke ulicarke.

no jos malo im se pali svijetlo, pa odoh uzivati uz :watchplant:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo, stigao i jedan mali update.
Sve su +- 25 dana cvijetanja, od početka/sredine 12 mjeseca 2011 - ukupno.

Malo sam modofikaovao box, te su bile preko dana van box-a u mraku sobe i deluju mi da su dozivele neki stress, jer su usporile malo rast. No od juce su opet krenule, a danas prije zalivanja sa Supstratom je odradjen i mali LST. No polomio sam po koju grančicu, pa i samu stabljiku - NO COMMENT !!!


Od ostatka sam pravio maslac, pa čokoladne kolačiće, pogledajte, ako već niste

Još jedna novina, na onoj test sa marelicom su se pojavili srebrni pistili na vrhu. Da li je to moguće da se ona polako bliži kraju ? Naravno, kada sve postane onako lijepo.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ima Bobe tu jos jahanja......samo polako i sretno........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.