Bob-ow grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
E drugovi, toga sam se i bojao, da ima ovo jos da se gura jedno vrijeme, no ako rezultat ima sanse da bude odlican, za drugi grow, guram, laganica dalje.
Hvala svima and keep in touch
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Kako sve vise citam u poslednje vreme po forumu, nailazim na neke podatke da Domacice mogu cvijetati i do 90 dana.
Malo se mucim sa vlagom i ovim vrazjim vremenom, cak ni izolacija od stiropora ne pomaze u izbacivanju vlage :(
Do sada sam ih gnojio sa Supstralom Vitalom, ali potrosilo se, bice neka zamena.
Svako drugo zalivanje sa kupovnim balonima, mix proizvodjaca :)
Gradim polako stripljenje i ja sam zadovoljan trenutnim ucinkom.
keep in touch

 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ko zna s čim je to sve mješano :) .....imaju sativaste listove.....nego super to ide....nek te ne interesira koliko dugo traje.....i dok čekaš more dugo traje...kad si kod doktora dugo traje....samo piči i uživaj i vidjet ćeš kako će ti se vratit uloženo....
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ha, ha curice i djecki, kak ste ?

Evo, da ne bude da sam se zaboravio.

Manje vise sve ide i dalje onak usporeno, problem bude vlaga, ovih dana je mnogo kise palo, a posto mi je box u dijelu stana, dole plocice, sa strane zidovi bez izolacije ( ima stiropor, ali ne pomaze, dolije ima neke stare krpe) te se vlaga penjala i do 70%, pa ni otvaranje vrata od boxa nije pomagalo, sem do nekih 60%.
No smislio sam kako i to poboljsati, ali u pitanju su ozbiljni radovi, naime sa ispuha od CT-a treba samo da izvadim jednu cijev i pustim u box i ta toplota ce rijesiti delimicno problijem.

Sto se tice samih biljaka one mi dijeluju kao da sam ih malo vise gnojio pa su se mozda prezasitile, tako da su tek prije neki dan dobile cistu vodu sa Slavolom i peroksidom ph cca 6.5, pa ce jos jednom slicno i nastavljam dalje sa gnojivom.

Ima tu kanda jos dosta do kraja, ali evo malo slikica za usporedbu.




E sada, neko ce reci da sam poranio, ali moram se malko vjezbati, tako da jesam mnogo ranije skinuo dvije manje biljke, te je jedna otisla na sjusenje prirodnim putem, a druga je otisla na Water curing, te cu i to isprobati.
Za sada nista od ovih slika, jer bas i ne vrijedi mnogo, ALI za ostale curice ce obavjezno biti foto izlozba pred cut, jer se sam sebi divim kako su mi ispale, male bonzai :)

p.s. evo vrata mi otvorena, a ne da lijepo mirisu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
heh, poranio si ti bar 3 nedelje, al ajd, tvoje su pa kako hoces, ostavi bar jednu do kraja da vidis kako to zaista treba da izgleda kada je gotovo ;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ako si poranio onda to sad odmah šikni u tri ptičice male....kaj imaš naučit sa prijevremenim skidanjem....i molim te nemoj napisat da si se od tog napušio da ne vrisnem :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Slažem se sa obojicom
Istina je :
Bilo je 7 biljki koje su ostale od 26 :)
Od tih 7, dvije najmanje sam bacio na test susenja
Od ovih 5 sto je ostalo imam barem 12 velikih vrhova, cca 20-tak cm

Inace, u pethodnih nekoliko nedelja, sam od svake probavao po malo, susio po 5 dana, neke su neka psihodelija, od jedne mi se samo spava, dok su ostale OK. Jeste da je dim bio slabiji, ali... bilo je OK za mene, tak da sam za sada zadovoljan :sun2:

p.s. bas mi super dodje miricil-ov dnevnik, ispadne da malko kaskam za njim, pa je super za uporedbu :)
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
drago mi da ima neke koristi od mog dnevnika :) strpi se sa berbom da bude kak treba to.
savjet za fotke, da ti ne ispadaju tak zuto, poigraj se white balanceom ako imas opciju na foticu/mobu, podesi na tungsten/fluorescent, ili ako imas izrazeno u kelvinima na sto manje (oko 3000k)
pozz i sretno do kraja s growom :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Miricil na savjetu, evo i jedne slike sa fruroscentnim.
To je jedan vrh sa iste one biljke ( trece iz gornjeg posta ) = vidi se razlika :)


Hvala, idem dalje polako
Naime, problem mi je jer im mrak pada ujutru u 9, a onda mi se ne da da ih vadim i slikam po svijetlu, jer kao sto ste shvatili, nije u pitanju jedna/dvije saksije,....A vec kao sto sam napomenuo, zahvaljujuci Mircilnom dnevniku mogu da se poredim iako nije ista vrsta

PITANJE : Ako bih im smanjio dan sa 12 na 10h da li bi im to moglo malo pomoci i ubrzati ? Ili nesto drugo da preduzmem ?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Slazem se momci, pogotovo kada sam malo prije video od Domacina.
Odo cekati, gledati, pa cim bude neke promene fotkam.
A dotle citam po forumu, ima interesantnih stvarica
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Au, jedan mali mirisljavi update.
Naime, nisam ih zalivao sa gnojivom, i jucer ujutru su dobile dozu, od juce do danas miris samo izbija iz box-a ( moracu kanda i filter da menjam :) )

Sto se tice susenog, to se osusilo duplo brze okrenuto naopako, nasparm dosadasnjih test metoda.
Water je u planu jos 1-2 da menjam vodu, pa na susenje.
Sa dimom sam zadovoljan, za praznike imam te mi ne treba deeler.
Sretan 1.05. i prijatno :chef2:
Hvala svima na podrsci
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo i jedan mali foto update :sick:. Na zalost slikano na brzinu.
PODSETNIK :
Temp : 25-30C
Vlaga : 40-60%
Zalivano do pre 12 dana, redovno sa Supstralom Vitalom ( od pocetka cvijetanja nisam pravio pauzu = GRESKA !!! )
A onda sa peroksidom i cistom vodom. Pa NPK 575+ Slavol, i sutra ujutru je po planu takodjer isto gnojenje.




Biljka na slici : Njoj je bila polomnjena stabljika i tu i tamo polako se oporavlja vec duze vrijeme, ali listovi su krenuli u poslednje vrijeme da zute od krajeva, pa naglo ceo list, ali bez susenja. Dobijala je redovne doze gnojenja kao i sve biljke. Takodje ovaj mali vrh koji se pojavljuje po dnevniku je sa te iste biljke. Pre 10-tak dana posecen tu i tamo koji list - smetalo.


Druga biljka, slican simptom, ali se krajevi listova suse.



:shit:I da ne zaboravim, WC je gotov, te su danas okacene na susenje. U vodi 6 dana, menjana svaki dan, jedino drugi dan voda bila je "prljava".

Interesantno iskustvo obrade biljke, kako suhe tako i vlazne ( meni jednostavnije ). Takodjer iskustvo sa rasporedom susenja i kacenja na konop. A u suhom postupku koriscene cak i papirnate vrecice, te sada mali hedic stoji u staklenki. U pocetku je mirisao na seno, a tek posle 2 dana je imala onaj lijepi miris, ali se i dalje mjesa sa mirisom sena. :joint: jos nisam probao.

Odo da :google2: odgovore uzivam u :watchplant:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
kakav god da bio dim,siguran sam da će ti biti slađi od bilo kojeg s ulice,jer je plod tvog rada i truda.samo dalje nastavi,dobro ti ide,jedino sam primjetio da si malkice nestrpljiv,al neka,vjerujem da nisi mogao dočekati da je staviš na sušenje i skoru probu. ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Lijepo ide... Samo ne mogu a da ne primjetim da ti se nekamo zuri... Nema zurbe kolega, a precesto gnojenje nece ubrzati rast budova! Ovi vrhovi ce ti i dalje mirisati na sjeno jer su skinuti prerano - iskustvo me tome naucilo
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Najpre da odgovorim na pitanja :
Hvala Kali, juce pognojene, pa sledece obicna mineralna voda, a sto se mirisa tice, popravljam se polako a i ucim a i stedim :dada ( bas je dobar smile )
Hvala Domaja :bananica
marihuana, ti me skroz razumjes:banana_rasta:

Pa da krenem redom.
Temp je u granicama normale 25-30
Vlaga je malo vjeca 50-60
Od proslog puta gnojeno jednom, a sledece samo voda.
Za sve biljke do sada sam imao isti tretman.

Evo je slika osusenog sa WC, a sto se tice dima, on jeste lagan, cak je i okus drugaciji. E sada ovu jos nisam dimio, ali me je tako pozitivno rapalila, ne zato sto je moja, negoooo :)
Definitivno za WC cu i ubuduce raditi, ali ne sve !!!


Ovo je jedna grupna slika, da ne kaze niko da ja ne znam ili necu da slikam :)


E, sada idemo na probleme, pa svako ko zeli da pomogne, ja bih Vas najljubaznije zamolio da napisete broj na koji se problem odnosi :
1. Ovo je jedna biljka, koja ima 2 iste ovakve grane, i za sada se samo na ovoj pojavila ova kuglica, da li neko zna sta bi to moglo biti ? Mozda cvijet, kako raste ?

2.Ova ima isti simptom kao i prethodna, valjda nisu jajasca, mada je sada vec kasno, ali ne znam ?

3.Ova i dalje ima neki problem, sporo raste, nema snage. A i tu je onaj cvijet koji stalno slikam :) Ova je u saksiji od 1 lit, mozda joj je mala saksija, ali tu je zavrsila i ostace do kraja.



4.Ovo je jedna od najljepsih mojih kreacija, meni se jako svidja, E sada zasto ona ima samo problem na tom glavnom vrhu, sto se tice listova ? Ova je u saksiji od 1.5 lit i tu ce ostati do kraja ili da je sada presadjujem, sto mislim da mi niko ne bi preporucio.



5.U ovu seljancicu sam jake nade polagao, ali vec duze vrijeme samo stoji u mjestu i lisce joj sve vise i vise propada, da nije mozda previse gnojena ? Ova je u saksiji od 8 litara, deli je sa jos jednom maldom i zdravom biljkom koja lijepo raste. Istu vodu dobija i ne pokazuje za sada nikakve probleme.





Toliko za sada, zelim Vam prijatan veekend pa se tipkamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.