boks prvi pokušaji i planovi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
pozz ekipa.znači planiram napraviti box dimenzija 45d x 65v x 27š ,šperploča debljine 4mm(tj dijelovi su tu no samo treba skrpat to).Ventilacija 2 venta,jedan koji imam doma je 120mm 12V 0.26A,koji planiram spojit na adapter od 9.6V 0.45A,te moram kupiti još jedan vent.no ono što mene muči je svijetlo,planirao sam staviti 5 grla za CFL .E sada neznam koje štedne,gledao sam neke 23W 2700K warmwhite 1300Lm,i nažalost,čitao sam sve teme o PC boxu s CFL-om,i temu o CLF svijetlima,i još mi nije jasno... znam da je bijelo svijetlo za vegetaciju,no onda koju žarulju dalje za cvijetanje? ove na kojima piše "daylight"? Sutra idem u šoping,pa da se znam pripremit.Foliju i zemlju također planiram nabavit,no sada mi je svijetlo važnije.


savijeti,pitanja,prodike su uvijek dobrodošle!
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
To je osnovno, 2700K koristis za cvjetanje a 6500K za rast... s tim da nije lose ni za vrijeme cvjetanja ubaciti koju 6500K uz recimo 4 komada 2700K.

Znaci trebaju ti "plavkaste" za rast pa prebacis na 2700K ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ili da si potrazhish jache CFL-ke. pa uzmesh cca 2 crvene i jednu plavu...svaki malo bolji elektromaterijal shop bi ih trebao imati...
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Nakon lutanja 5h po mom malom gradu u potrazi za dijelovima boxa,samo je pevec pokazao da ima zarulje!naravno,falilo im je komada tako da sam morao uzet(nisam,al eto) philips xsmall 23w 1500lm warm white, xsmall 20w 1200lm cool daylight,te jednu 18w 1060lm cool daylight!ovih od 20w vise nisu imali.to ce mi za start biti dovoljno!kasnije kupim stace mi jos falit!koristit cu najobicniju foliju,te zemlju terra magma koja je isto kupljena!ventilatori takodjer kupljeni!
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
ok.morat ću ići u zg vjerojatno po žarulje,pošto ih tu u okolici nema,a i treba mi hidrometar,termometar i tajmer iz trgovine.

uglavnom,danas sam skrpio box,nije nešto previše lijep,niti previše točan,no poslužit će svrsi! Sutra ću spojiti grla i staviti boxu krov na glavu!

http://i49.tinypic.com/242wils.jpg
http://i47.tinypic.com/5a287t.jpg

btw,čitao sam negdje da će se ventilatori jako čuti,jer su kao na šperploči.to je i kod mene slučaj(čuju se podosta a trebao je biti stealth box).ima li način da ga utišam,ili moram kupit one kupaonske ventove?(bar mislim da su pisali kupaonski)

and RIP žarulja od 20W,ispala mi iz ruke i od cijelog kreveta udari u rub -.- ..ode 70 kuna...
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Cek cek, kako si ove sijalice fiksirao ? Ako dobro vidim, ovo su one šelne, ili ??

A inace za foliju i letvice, ako mozes oblozi i njih, mada u sustini mislim da nece biti problema
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
stavio sam izmedju sijalica i šperploče kodam drveta,tako da malo dobiju razmaka kada stavim zarulje,i da,ucvrstio sam ih šelnama,jedino su malčice prevelike :S

btw,gdje i zgu ima trgovina s žaruljama(točnije CFLovkama) ili elektromaterijalom,da se može tramvajem(na PM).

ok,budem i letvice obložio folijom..,btw stavio sjemenke jučer navečer na zamlju u čašu jogurta(4 po čaši),pokrio s mokrom maramicom i zatvorio s folijom,tako da ćemo vidjeti za 2 dana šta će biti.
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
evo,nakon testiranja par dana boxa,dobivena temp od 26°c(18 sobna atm),dali je to previše?jer patio sam se već da je spustim sa 33 i 30,tak da je ovo veliki pomak...uglavnom,ulazni vent mi je dolje desno,izlazni gore desno,dok je gore lijevo rupa,pasivni izlaz.dali da i tu stavim izlazni vent ili da ostavim tako?


btw 4 sjemenke od frenda su proklijale,danas ću da ih presadim,dok moje 4 još nisu :(
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
jedan update boxa,danas kupljen hps 150W,sastavljeno(zahvaljući forumu i temi o spajanju hpsa) i montirano.



lijevi vent je upuh,desni gore je ispuh(rade na jednom adapteru),donji desno je još jedan upuh,10 centimetara od lampe temp je 29° ,na slici je pozicija termometra,na toj daljini je temp 29° nakon otprilike 1h rada.
Planiram stavit i staklo,samo neznam koje debljine.Staklo bi išlo gore na desni vent pa vodoravno do polovice lijevog venta,tako da pola venta puše u područje lampe a pola dolje ispod stakla.

Dali je normalno da se prigušnica grije do te mjere da se je nakon pola sata(i manje)nemože držat u rukama? trenutačno je gore na boxu,stoji na stiroporu jer podosta vibrira ako je na drvetu(strah me je da se stiropor ne zapali).
Imam i još jedan problem,plafon,tj samo dio iznad lampe mi se jako zagrije,što onda prejako zagrije drvo,pa me strah da se ne zapali zbog prevelike temperature(lampa je udaljena jako malo,štednja radi mjesta).
pomišljao sam da stavim neko željezo ili lim na to mjesto(stavio sam onaj neki šugavi reflektor iz stolne lampe)
Imam max 30cm visine do gornje granice lampe(5cm ispod lampe)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and Big L

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Hahhaha preobrat na vrijeme kažeš ti a?


Nego, da, prigušnica grije ko bolesna to je normalno, i rađe ju stavi na neku keramičku pločicu ili nešto, nebih se igrao sa stiroporom i drvom....

Good Luck
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Stiropor skloni, ne zajebavaj se.... A sto se tice drveta, ne bi trebalo biti problema (mislim da treba mnogo veca temperatura da bi drvo planulo), ali opet, bolje skloni pa stavi lim, da ne boli glava.