BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2012
40
8
0
36
nigde ne mogu da nadjem na forumu, pa reko da pitam....da li je normalno (zdravo za biljku) da temperaturu u boxu, a uspeo sam to, regulisem sa par sveca (jer ide zima) a vlaznost sa malom tepsijom vode i ventilatorom? jer nemam para za grejalice i ne mogu da priustim sebi da trosim struju i na grejalicu jos.....pitanje je samo da li svece smetaju biljkama??
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
dejanvfv je napisao(la):
nigde ne mogu da nadjem na forumu, pa reko da pitam....da li je normalno (zdravo za biljku) da temperaturu u boxu, a uspeo sam to, regulisem sa par sveca (jer ide zima) a vlaznost sa malom tepsijom vode i ventilatorom? jer nemam para za grejalice i ne mogu da priustim sebi da trosim struju i na grejalicu jos.....pitanje je samo da li svece smetaju biljkama??

zaista ne znam koliko mozes dogrejati svecama, ali u periodu mraka svakako smetaju biljkama, ovo drugo sa vodom i ventom je ok
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Pade mi na pamet nesto pa da podjelim s vama, a i ujedno da pitam.....Razmisljao sam kako napraviti onu posudicu za saksiju (da pri zaljevanju visak vode u nju odlazi) odnosno od kog materijala, a i vjerujem da se tesko nalazi posudica BAS tih dimenzija koje vama odgovoaraju, pade mi na pamet da se saksija stavi u kesu pa da vise vode odlazi u kesu....Da li je neko radio tako i koliko je to pametno ?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
dovoljna ti je samo za vege... ako planiras grow odradit do kraja... trebat ce ti i hps... ili samo hps :) kako odlucis! ali samo mh nemoze...
i kao sto power kaze... 600 w :)

peace out !
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Treba mi mala pomoc. Pravim neki boks e sad imam hps 400w sa reflektorom ali box mi je oblozen stiroporom i stiropor dodiruje zadnji deo reflektora, posto znam da je stiropor dosta zapaljiv da li postoji sansa da se zapali? Samo da napomenem znaci nema stiropor direktne veze sa sijalicom samo sa zadnjim delom reflektora...
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Pitanje, odnosno vise savjet... Kako napraviti onu posudicu/tanjiric za visak vode ? Od cega ? Mislio sam pokusat sa komadom lima, isjeci odg. dimenzije i saviti krajeve....Da se nece sjebat PH vode ?
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Valjda postam na dobro mjesto :)
Ovako, imam jedan pokretni ormaric dimenzija 40x50x50. 40 mu je sirina, ostale dimenzija 50.Jako preferiram sativu, moze li sativa uopce ici u tako nizak box? Ne pusim puno, recimo 5 grama mi traje mjesec dana. čak i više.
Nemam apsolutno nista iskustva sa growanjem, u par navrata sam citao, no nisam se odlučio baciti na posao do sada.
Pa ono kombinacija sa više manjih biljcica? Ili da batalim to i ulozim truda u veci box?

Preporuka neke sorte za pocetnika? Ono zanima me nesto tipa kreativa euforija energija :)

Mogu li ici oba venta na prednju stranu? Jedan u doljnji lijevi kut, drugi gornji desni, pa neka pregrada izmedju da zrak napravi krug po boxu?
Mislio sam stavit 12cm ventove za PC, te ih stavit na recimo 7V da ne buce puno.
Kako riješit osvjetljenje? Iči sa štednima/neonkama i rasporedit ih uokolo jer je mali prostor da hps ne prži biljke?

Što se od opreme da nabavit u trgovinama tipa Pevec, bricostore, kaufland? Chipoteka?