BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Strijela je napisao(la):
Valjda postam na dobro mjesto :)
Ovako, imam jedan pokretni ormaric dimenzija 40x50x50. 40 mu je sirina, ostale dimenzija 50.Jako preferiram sativu, moze li sativa uopce ici u tako nizak box? Ne pusim puno, recimo 5 grama mi traje mjesec dana. čak i više.
Nemam apsolutno nista iskustva sa growanjem, u par navrata sam citao, no nisam se odlučio baciti na posao do sada.
Pa ono kombinacija sa više manjih biljcica? Ili da batalim to i ulozim truda u veci box?


Preporuka neke sorte za pocetnika? Ono zanima me nesto tipa kreativa euforija energija :)


Mogu li ici oba venta na prednju stranu? Jedan u doljnji lijevi kut, drugi gornji desni, pa neka pregrada izmedju da zrak napravi krug po boxu?
Mislio sam stavit 12cm ventove za PC, te ih stavit na recimo 7V da ne buce puno.
Kako riješit osvjetljenje? Iči sa štednima/neonkama i rasporedit ih uokolo jer je mali prostor da hps ne prži biljke?


Što se od opreme da nabavit u trgovinama tipa Pevec, bricostore, kaufland? Chipoteka?


https://forums.vutra.org/content/842-indoor-vodi-grow-u-3-koraka.html#263;-grow-u-3-koraka
pa
https://forums.vutra.org/oprema-za-...ka-opreme-[prodajna-mjesta-po-gradovima].html
pa
https://forums.vutra.org/english-language-only/11928-cannabis-strain-guide.html#post245031

preporučam indicu za prvi put i tako malu visinu,,al to je na tebi da odlučiš.....:thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
batali sative u tako niskom box-u, i uz brutalan lst ces se namuciti... to sto kaze mandor, neku inicu ili indica dominant hibrid. ako nema druge ventovi mogu tako, samo mislim bez pregrada, oduzimace ti prostor a treba ti svaki cent, racunaj da gubis dole prostor zbog posuda a gore zbog lampe/i. rasveta... za taj prostor da je visi i dobro ventiliran ide super hps 150w (ovako nisko bi moglo da prodje sa 100w, ili zamenskom od 110w ali bi morao ubaciti bar jos 1 vent), al ako ces furati cfl moj savet je da u zbiru lampe takodje imaju bar 150w, eventualno mislim da bi proslo i sa 4x32w ali pravi cfl, mislim da philips ima one tornado lampe koje bi posluzile, ili neke manje brendirane ali onda 4x40w. ajd sretno
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Sto se tice osvjetljenja..
https://forums.vutra.org/content/192-svetlo-i-ventilacija.html .. pa kaze:
Kaze 2.0m x 2.0m - 1000w HPS
- 0.8m x 0.8m - 250w HPS
- 0.5m x 0.5m - 150w HPS

Igra li tu visina ulogu, ili ide po kubikazi. Cirkam si 50x50x120 box slozit, za to je isto 150W HPS? Ili da malo smanjim box ili uzmem jaču HPS? Pod smanjim box bih smanjivao sirinu i duzine, visinu ostavljam zbog sative.
Procitao sam nesto da HPS-icama fali plavog svjetla, pa bih u startu kupio neku koja ima i taj plavi spektar.

Sad, od svega sto sam procitao, HPS je prakticki naj? I onda citam da treba prigusnica i starter? Prigusnica == balast? I to dolazi namontirano na lampu?

Treba li mi starter za takvu "slabiju" lampu?

Sto je sa grijanjem, hoce li mi trebat cooltube? (Citao da ne smije HPS biti blizu biljke) Ili mi ventovi posluze i za hladjenje?

Uzeo bih caramelicous za prvi put, te kasnije nesto tipa silver haze, northern lights i ak47 (mozda jet47).
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
vidi strelac, da li ti treba ili ne ct zavisi upravo od kubikaze, tj. visine i ventilacije, tj. da li ces moci drzati temp. pod kontrolom
ako hoces plavi spektar uzmi mh lampu iste wataze kao hps pa nakon vege faze zamo zavrni hps umesto mh
za sve lampe hps i mh ti treba balast, a za vecinu i starter (ima nekih lampi sa integrisanim starterom (npr. hps 110w), a ima i balasta (prigusnice) sa starterom)
ako si se namerio na sative idi u visinu sto vise mozes
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Okej, tnx na savjetima, za sada cu sa ovim boxom od 120cm visine za start, kada se trajno odlucim bavit ovim hobijem cu vjerovatno preradit ormar neki.
Ono kljucno je jesu li 150W lampe dosta? Bacim se kroz koji dan u potragu za opremom, pa dam ovdje na kontrolu ono sto mislim uzet.
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Okej, malo sam prosnjofao po trgovinama da vidim što od opreme ima za kupit.. Za svjetlo ću ići sa mh pa zavrnit u hps kad procvjeta, još samo moram vidjeti kakav ormar ću napraviti/kupiti.
Ono mora biti nešto konkretno da me ne pitaju ljudi kakva ti je to kutija u kutu sobe :D.
Imam pitanje u vezi mylar folije, vidio sam da postoje dve verzije (mozda i vise..) takoreci glatka i "rupicasta"(diamond). Ima li kakve veze koja se koristi?
Koliko je tesko handleat tu foliju, ono nije nesto kao celofan da se trga rukama, koliko kuzim vise je kao debeli najlon sto se tice handleanja, samo ne toliko rastezljivo?
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
33
Moj box je 100x100x120 MH + HPS, obje 400W, grijalica, 4 ventilatora sa centralnom za upuhivanje i ispuhivanje zraka, ostatak boxa je sminka :D
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
ekipa zanima me folija za umotavanje poklona, znam da je bilo pitanje, ali nisam skontao zasto nevalja, guglajuci sam vidio da se baloni punjeni helijem upravo prave sa mylar folijom odnosno folijom za umotavanje poklona, pa ako bih mi netko mogao pojasniti malo
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
šta ne, naravno da može i ta folija, isto njesra kao što se prodaje u snailshopu u HR....
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ja sam hteo pre nekako da radim nesto sa tom folijom, ali mi je receno da propusta dosta svetla, odnosno ne reflektuje bas naj bolje...

Radi bolje od drveta ali nije isto kao mylar koji se namenski pravi za grow.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Svaka folija je dobra....jedino je bed što ova za poklone propušta svijetlo..s vanjske strane bi ju trebo obložit s necim...inace svaka ce odraditi posao...i ona shranja "hotspot" zaboravite.....
Inace najbolja bi bila diamond folija...al o tom potom....
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Ovako u planu imam napravit , box znaci 80x80x120 cm od sperploca , u njega mislim stavit HPS 250W sa cooltubom . Imam par pitanja u vezi ventialcije di postaviti rupe . imat cu 4/5 Venta na raspolaganju od kojih 1 ide za cooltube znaci 3/4 idu na rupe , sad zanima di bi trebao staviti rupe za upuh i ispuh ? Znaci koliko nih za upuh a koliko za ispuh , . ventovi su za 185m3 . SLIKA VENTA
2.Vents_.jpg
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Hvala , box ce biti onda 80x80x140 cm stavit cu 2 upuha dolje desno na stranicu i 2 ispuha gore lijevo .. a kako izracunat izmjenu zraka u 1 satu :)