BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
@PowerSeed
Voleo bih kad bi mogao da napises vise detalja o svom improvizovanom poluotvorenom boxu...verujem da si vise puta pisao o tome,ali fotke iz tvojih starih dnevnika vise ne postoje, a zanimaju me tvoja resenja,npr kako si osmislio postavljanje lampe, da li je box otvoren sa gornje strane ili i sa jedne bocne, i slicno... narocito me zainteresovalo to sto ne koristis ventilatore, a i deluje mi prakticno za odraditi prvi deo vege na vikendici,pre izbacivanja u outdoor...hvala :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
vise detalja o svom improvizovanom poluotvorenom boxu...verujem da si vise puta pisao o tome,ali fotke iz tvojih starih dnevnika vise ne postoje, a zanimaju me tvoja resenja
nema fotki na prve tri od petnaest strana ;) evo jedna opcija npr.
https://www.vutra.org/threads/brasil-kc-by-powerseed.7692/page-4#post-170168
na slican nacin sam radio ispod nekog manjeg stola, trenutno je improvizacija sa hps150 ispod bojlera, nocu kad radi lampa samo je prozor od kupatila otvoren na kant ;)
P1210456-horz.jpg
tako da, nema se sta veliko opisati. sve se svodi na cistu improvizaciju uz malo iskustva. a improvizacijama nikad kraja kad si raspolozen :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ne preteruj zeleni, nisam niti cu biti krunisan ;) ovo je cista zimska zanimacija koja se uglavnom, kao i ovaj put, svodi na malo ukrstanja i pravljenja f1 semena za outdoor. potrazim jos par fotki od ranje, za kojim minut
edit:
evo jos par fotki, nisu stavljanje redom, neke su iz kupatila neke iz supice na terasi. lampu je najzgodnije namontirati na neki metalni nosac/sipku sa izbusenim rupama, ja imam duzine 1,5m koji se onda koso nasloni na zid, mislim da se na jednoj fotki i vidi ;)
P2140058.jpg P2270058.jpg
P2030059.jpg P3180068.jpg P3290068.jpg
na zalost nemam fotki, al jedan grow sam odradio ispod rasklopive zice za susenje vesa, idealna za napraviti mini sator uz nekoliko vecih asura za plazu koje sa jedne strane imaju reflektujucu povrsinu ;) treba biti kreativan i posmatrati prostor i okruzenje u kome zivite, uvek se nadje zgodno mesto. meni je zgodno bilo i ispod sudopera u kuhinju, i to 2x ;)
 
Poslednja izmena:
13.02.2016
39
47
18
34
Pozdrav,ako može jedan savet...Čitao sam i čitao ovde na forumu ali su mišljenja i iskustva različita.Zanima me koja je bolja opcija,da li sam napraviti growbox dimenzija 100x100x150 ili jednostavno neki takav ili sličnih dimenzija kupiti u *********** ili gde već (ne kompletan).Planiram svoj prvi uzgoj tako da sam amater 1000%,naručio sam seme sensi skunk automatic a u opisu stoji da rastu negde do 70-80cm,sta da radim po pitanju boxa,unapred hvala :)
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ovisi od tebe i tvoje financijske situacije. Ako možeš sam napravit - napravi jer ćeš uštedit cca 100-150€. Ako ti se na da gubit vrijeme na to - kupi. Nema ti neke prevelike razlike osim te da kupovni već ima rupe za ventove, filter i tako to pa ti je to praktičnije. Svoj prvi sam osobno sam napravio (šperploča i iverica) i bilo je sve po ps-u, a trenutno imam kupovni i mogu reć da nema velike razlike osim manje posla i to da je praktičnije.

p.s ako radiš sam svoj boks, digni na 1.60 bar, idealno 1.80


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gvozden
13.02.2016
39
47
18
34
Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje,ako nije sorry,planiram da ventilaciju od growboxa stavim tako da direktno ulazi u dimnjak,brine me koliko bi se miris širio komšilukom na taj način,inače prizemna kuća...hvala unapred
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Sigurno?? ja sam susio na tavanu i osjetilo se na ulici..Al samo u odredjeno doba dana, ujutro i navecer, bilo je ljeto.. mislim da ima veze s tlakom..
 
06.08.2015
288
229
43
35
PITANJE STO SE TICE VENTILACIJE

dali ispuh i pasivni upuh mogu bit na istoj stranici diy boxa i da ta stranica bude na zidu udaljena 10ak cm.. jel bi to imalo zeljene efekte..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ispuh i upuh je najbolje da su najudaljeniji jedan od drugoga tako da šta veči prostor ubuhvati čisti zrak koji ulazi. Najbolje nasuprot. Da se ne desi dobra cirkulacija na jednoj strani boxa a na drugoj da je baš i nema. Mislim...neče se ništa desiti, ovo su "nijanse" ali eto da znaš kako da se vodiš pri izradi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KlikLik
06.08.2015
288
229
43
35
zakon.. puno si pomogao.. a jel ima utjecaja na cirkulaciju to sto je jedno od toga uza zid.. box bi priljubio uza zid od prostorije.. dali bi to skodilo..