BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2016
22
1
8
30
Ali kako kada ima vatrostalno staklo koje ih štiti od sijalice? I kada ima taj još jedan pogon na kraju cevi? Da li bi bilo dobro napraviti još jedan izduvni ventil ili rashladu oko lampe. Da udaraju 2 ventilatora pod dijagonalom? Bi li to potpomoglo situaciji?
Moj savjet je ne raditi box od kartonske kutije.
Minimalne dimenzije boxa je teško odrediti, npr. kućište od kompijutera je zapravo već odredilo minimalne dimenzije, vidio sam vrlo uspješnih grow-ova u PC kućištima i to na ovom forumu... Potraži u završenim dnevnicima imaš dosta da ti posluže kao vodić za dalje.
Sretno!
e to hvala...zapravo ideja za box od kutije Sam vidio name you.tubu Ali poslusat cu te pa cu od PCs napravit all brine me sto biljka kad naraste prerast CE box..moze savjet u vezi toga
 
01.06.2016
185
160
43
33
Poz ekipa novi sam tu pa bih trebao malu pomoc oko boxa moje potrebe za pusenje nisu velike ovo je vise kao hobi nije mi toliko bitna kolicina nego kvaliteta cvijetova ,pa prvo da recem da mi je budzet 300 tinjak kuna ili oko 50e za rasvijetu , ostale troskove necu racunat vise manje sve imam ili mogu nabavit .
Prvo sam mislio neki box do 150cm viine ali mozda bih trebao ipak smirit mali tenzije i za pocetak napravit nesto manje da vidim kako me ide imam jedan oramric i jedan frizider i nez za koji da se odlucim , bi li mi mogli reci koja je optimalna rasvijea za te dimenzije isplatili mi se vise ici na polovni hps ili ce biti dovoljne i stedne , frizider je 45x45x75 a ormaric je 31x57x55 . Da li je frizider bolji izbor zbog same izolacije koju ima ? Koliko bih islo stednih u jedan koliko u drugi box ili ako se odluvin za hps bi li isao 15o ili 250w?
Dosta toga jesam prOcita ali ipak svi imamo razlicite potrebe a i svatko od vas ima svoj nacin sadnje tako d je tesko naci neko univerzalno rjesenje , nesto iskustva imam u vanjskoj sadnji ali uvik mi je bika zelja okusat se u unutarnjoj . Za sad iman 3 stabljike koje su vani sjeme je nepoznato i jednu bih prebacio unutra .hvala svima unaprijed;)
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
E to je sad tesko reci, iskreno ja ne bih skidao izolaciju (utroseno vreme, rad, zivci, pravljenje krsa, teze polepiti foliju, gubi izolaciju a dobije se par cm..) To kako ce ti se grejati zavisi od ventilacije koju budes imao kao i od sredine u kojoj se bude nalazio taj frizider, ako je negde u podrumu izolacija ti je bitna da temperatura ne padne previse nisko preko noci zbog razlike u temperaturi i od toga da li ces imati cool tube za tu lampu, 150w hps i biljka ce biti kao lutka!
 
01.06.2016
185
160
43
33
Zivim na selu u kuci tako da imam i potkorvlje i podrum a moze bit i u sobi , pa ja isto mislim da ne bih skidao izolaciju imam ja i veci frizider ali nekako mislim da ce mi ovaj bit dovoljan ,posto je frizider iznutra bijel dali treba stavljat foliju ili je bolje ostavit tako kako je? Od ventilatora za sad imam onaj od nape iz kuhinje nez jel to stavlja ko to bi mogao bit ispuh , a za dovod zraka iman onu podlogu sta se stavi laptop na nju je li to preslabo ? Da li trwba bit jaci dovod zraka ili ispuh ?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Potkrovlje otpisi, tamo je prevruce.. Opet kazem licno ja bih u podrumu posto leto dolazi, bela dosta reflektuje ali ja bih opet foliju ako ti ne predstavlja neki problem da je nabavis, dovod vazduha ti ne treba, samo iseces rupu dole u dnu sto nize, e sad ne znam koliko je jak taj iz nape, mozda bi i mogao, tebi ce se dosta grejati boks, treba ti jaka ventilacija, znaci jak izduv, posebno sto ne pominjes da bi uzimao cool tube, i onda jos dva ventilatora za komp, jedan da duva po sijalici ka izduvu a jedan po biljci da mesa vazduh, ne znam taj iz podloge koliki je ali on je na usb sto je 5v, bolje uzmi dva obicna za komp od 12v jaci su :) I novi nisu skupi a mozes naci i na oglasim aza smesne pare polovne ili odes na neki otpad buvljak i dobijes prakticno dzabe :)
 
01.06.2016
185
160
43
33
Sto jos moze za ispuh ventilator od wc?
Poslao sam upit na oglas za hps 150w komplet ali nema cool tube ,,mozda bih i njega uzeo ,,ako ne bi onda kako si rekao jos dva ventilatora, koja velicina ventilatora od kompa bi bila dobra
 
19.04.2016
95
67
18
@joca druze nije neliki problem temperatura i prostor gde drzati box, ako napravish dobru ventilaciju sa dobrim protokom vazduha, moj box je 50x50x100 i u njemu imam hps 150w bez CT i samo dva venta za kupatilo jedan za in drugi za out protoka! I bash moj box je od frizidera i poskidao sam svu izolaciju tako da je ostao samo lim kao i mnogi mislio sam da necu dobiti puno mesta ali dobio sam dosta mesta!!! po 5cm sa svih strana a veruj mi to znaci a da nekazem shto sam dobio sa unutrashnje strane na visini nekih 25cm jer sam izvadio deo gde je bio motor a veruj mi znaci ce ti kad ti prvi put vrh biljke lupi u HPS i sprzi se!!!
u svakom slucaju svako dobro i srecno!!! pozz ;)

AAA daaaaa mozesh do kompa dva kulera do 12 za in/out i jedan da njishe lishce unutra nisu uopshte loshi!!!
shto se tice pasivnog INa tj bez venta moze ali opet ti je bolje da stavish jedan vent (ne budi shkrt) nisu skupi a znaci mnogo ipak planirash HPS u mali box a ona ipak greje!!!
 
Poslednja izmena:
01.06.2016
185
160
43
33
Izgleda da umamo iste frizidere;) taman kad bih izvadio sve bio bi identican, moga bih jednostavno onda kopirat taj tvoj box , ja sam novi i znanje mi je minimalno , nez kolik ti imas iskustva ali sigurno imas vise od mene bi li mi mogao onda malo detaljnije pokazati kako si sve skupa napravio kako skupa radi ako si nezafovoljan necin sto bih pro.jenio :)
Pari mi najjednostavnije da kopiran neciji box jer ovako citajuci malo jedno malo drugo samo se zbunim ,:)
 
19.04.2016
95
67
18
pa kazem ti samo lim od frizidera mada sam na zadnju stranu morao da stavim josh jedan lim jer je bila rupa, zabushio rupe i zahefto pop nitnama! dva venta za kupatilo jedan sam kupio a drugi ukrao iz kafica :D :D :D LOL medjutim HPS od 150W je umutra sa samo reflektorom od aluminijuma koi ima teksturu kao pomorandzina kora, prigushnica je van boxa! Oblozio sve ref folijom za auto stakla mada kad sam taj deo stavio na papir i sabrao bolje da sam uzeo maylar foliju.. ali nebitno! unutra nisam stavio nikakav vent da duva po biljci jer samo strujanje vazduha vidim da je dovoljno i da se lishce mrda jedan vent je donji desni ugao sa strane kod vrata a drugi gornji levi ugao sastrane do ledja boxa znaci apsolutna dijagonala :D LOL gumu sa vrata nisam skidao jer tako dihtuje i lepo se zatvara!
nemam mnogo iskustva ovo bi mi bio prvi indoor grow ali imam vec dva u outu od koga mi je jedan zavrshio tako shto sam dobio pun kufer semena :D :D :D a drugi aj da kazem koliko je to moguce doveo sam uspeshno do kraja bez puno zelenisha! Mnogo sam citao ovaj forum i pre nego shto sam se registrovao, bukvalno SVE shta ti treba ovde mozesh naci samo ako odvois malo vremena, nebrojano mnogo puta sam provodio sate citajci ovde da mi se cini neke ljude odavde kao da i poznajem a da sam ja za njih apsolutni stranac! Kao shto i jesam! tako daaa mogu samo da ti kazem kako sam ja uradio i da ti pozelim srecu!!! :D
 
01.06.2016
185
160
43
33
hvala na savijetima , ja sam isto imao vanjske sadnje par godina par puta uspjesno par puta bi mi ukralo tako da sam odusta od toga ,,sad sam nasa trazilicu :D Ima puno frizidera:)) tako da prakticki mogu sve naći sto mi treba
 
27.06.2016
3
0
1
25
Imam pitanje. Imam stari frižider/hladnjak koi mi netreba,pa sam mislio napraviti box i slikati sve pa postaviti OVDIJE na forum ali me samo zanima dali bi bilo moguče napraviti od frižidera box,imam materijal i sve.
Mislim da frižider ima prednost jer je iz unutra bijele boje i ne trebam foliu ili takvo što :watch: