BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
e kenny dao si mi snage za novu rundu pregovora sa malom :dog_walk2: da dobijem što više prostora i uspio sam :banana_rasta:

Čim napravim projekt postat ću pa da vidimo jeli tako bolje :matrix: biti će nešto širi ali malo plići, i izlazni vazduh će da ide u dimljak

Nemam namjeru radit sa klonovima jer se smatram finom guzom koja ne voli duvat jednu iliti tri sorte duže vremena, već istraživat i stalno isprobavat nove. :signs054: A osim toga ako odem na more ili skijanje šta ću sa njima...

Neonke sam mislio koristiti da biljke imaju i plavog spektra jer koliko vidim ekipa to prakticira, pa kad se radi neka se radi pošteno. Još razmišljam eventualno da ih zamjenim sa štednim žaruljama, ali mislim da ću onda imat više *****rija sa temperaturom. Neonke su mi se nekako uvukle pod kožu jer ih listovi biljka mogu dodirivat bez ikakvih posljedica po same listove, nema onog žutila po listovima i slično. :sand_play:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ermano

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
zapadnaZGbaraba je napisao(la):
e kenny dao si mi snage za novu rundu pregovora sa malom :dog_walk2: da dobijem što više prostora i uspio sam :banana_rasta:
Hehehe mene to čeka poslije ljeta, nesmijem sad forsirati jer sam tek nedavno se uspio izboriti za ovo trenutno. Idući put će se žicati još dodatnih 15-tak cm, zato bolje da taj Wembley bude strašno dobar, trebam imati jake adute za pregovore :hehe::hehe:

zapadnaZGbaraba je napisao(la):
Čim napravim projekt postat ću pa da vidimo jeli tako bolje :matrix: biti će nešto širi ali malo plići, i izlazni vazduh će da ide u dimljak
Ovo s dimnjakom mi se čini odličnim rješenjem, jaki vent, zvučno ga izoliraš i miran si kako s mirisom tako i s ventilacijom. Savršeno ... :thumb::thumb:

zapadnaZGbaraba je napisao(la):
Nemam namjeru radit sa klonovima jer se smatram finom guzom koja ne voli duvat jednu iliti tri sorte duže vremena, već istraživat i stalno isprobavat nove. :signs054:
Ovo isto potpisujem, već imam zacrtano bar 10-tak sorti koje želim probati i svakim danom ih je samo sve više, a prostora nema pa nema, niti će ga biti u bližoj budućnosti, najviše 3 biljke istovremeno i to je naknap šmrc... No jednog lijepog dana uzet će se prava genetika od Mr Nice-a ili nekog drugog, a s obzirom na cijenu nema previše smisla bez rješenog prostora za majku i klonove. Bit će jednog lijepog dana, hebiga kad se živi u stanu limitiran si s prostorom stalno

Samo ti teraj stim projektom, nek se zeleni ....:spliff:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Kenny Dalglish je napisao(la):
Ovo s dimnjakom mi se čini odličnim rješenjem, jaki vent, zvučno ga izoliraš i miran si kako s mirisom tako i s ventilacijom. Savršeno ... :thumb::thumb:
oprezno sa dimnjakom... ako se dimnjak jos koristi, moras imat vent sa klapnama da nebi dim ulazio
u box. i bitno je od cega je dimnjak. ako je od plinskog bojlera to moze bit jako opasno za igrat
se, jer se monoksid ne osjeti uopce, i bez senzora neces primjetit da nes nevalja...
a ima i peci koje sebicno zele dimnjak samo za sebe, recimo velike kaljeve peci moraju imat dimnjak samo
za sebe (iako sumnjam da to netko ima u stanu).... uglavnom ima toliko "ako" da se po meni nikako ne isplati ic
sa dimnjakom, osim, naravno, ako vise nije u upotrebi.
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
gargamel hvala na brizi al o tome sam već razmišljo, uglavnom na 1. spratu sam, grijanje prek toplane,a dimnanjak za ukras ko hoće kamin itd.. rep+

iste brige nas more dalglish :bananabang:

Btw zamotal sam danas prevelki genz da bi moglo "projekt" stavit :mrtva_banana:
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
ptanje pitanje....
naime, neznam kako bi zakacio lampe na krov boxa, pa sam se dosjetio magneta, i funkcionira, samo ocu pitat dal je to sigurno, ili bi moglo doc do neke elektro-magnetske eksplozije ili tako neceg,obzirom na kablove i to sve a to naravno ne zelimo...

nadam se da cete rec bravo kako si pametan, jer neznam kako cu to drukcije izvest...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Pogledaj sam jel sigurno, ako dobro drži i lampa radi je ok.A ako ti malo pomakneš lampu i ona padne onda nije ok.
Ja bi odusta od toga, nešto solidno ti treba, kuke ,vide, nosači, bušilica čekić.elektro-magnetske eksplozije :thumb:
 
20.04.2011
35
8
0
43
Pozdrav. napravia san box dimenzija 70cm x 80cm i visina 130cm. E sad,staviću svitlo hps 250w. A čitam na forumu da razmak između vrha biljke i sijalice 250w mora biti između 45 cm do 60 cm. Jel to znači da kako biljka raste, da moran i dizati sijalicu.
znači box je visok 130 cm na dno stavin pitar visine 30 cm, cooltube zauzima nekih 15-20 cm to je več zauzelo 50 cm box-a i još plus 50 cm razmak između sijalice i vrha biljke. To je 100 cm sve skupa. Ako je tako to onda znači da mi biljke mogu biti samo 30 cm visine. jel to tako ili se varam. jel mi kratka to onda visina box-a? jer mislin i sadit biljke nižeg rasta al san računa bar nekih pola metra da budu.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ne mora ti biti toliki razman izmedu svjetla i biljaka...

Razmak mora biti onakav da ti temperatura na vrhu biljaka ne prelazi 30°C, a koliki ce biti razmak, to ovisi o tvojoj ventilaciji i ponekad vanjskoj temperaturi... Znaci, stavi svjetlo sto blize mozes biljkama...a ici ce dosta blizu kad planiras koristiti CT...

Za primjer, kod mene je svjetlo udaljeno 15cm od biljaka...a neki vrhovi i dodiruju CT... =)
 
20.04.2011
35
8
0
43
E super onda. Hvala na odgovoru
TU i tamo san sadia outdoor, al sad san se baš napalia na indoor. Pa ne zamjerite ako tu i tamo postavin koje glupo pitanje. Nov sa u indoor-u
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Samo napred grass!
Tu smo da pomognemo.Ko šta kolega Sekach reče ako imaš dobar vent na ct mogu ti biljke i dirat ct bez da se opeču.
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
a sta mislite o onoj foliji koja stoji na celofanu ? onaj koji sluzi za pakovanje poklona ili sl. vidim da bi mozda mogla posluziti... ili ipak da uzmem autofoliju ? i to onu sa kruzicima jel ?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
ima li netko iskustva sa kartonskim boxom,naime?dvije stranice boxa sam bio primoran zatvorit sa kartonom a ne sperplocama kao sto su ostale str.pa me zanima kolko je to lako zapaljivo i kolko je to uopce dobro sto se tice izolacije kad dodju hladniji dani?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pa ne gori ti vatra unutra xD Šala mala :) Nije baš sigurno, ali moglo bi proći ako si dobro sve izolirao što se elektrike tiće, i ako osiguraš da nema šanse da lampa dođe u direktni kontakt sa kartonom. Konstrukcija mora bit čvrsta :)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
fala tac :) konstrukcija cvrsta,sve izolirano i nista nije u doticaju s kartonom...sto se vatre tice pomogao si al si zaboravio pitanje vezano za nize celzijanere
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
To ces morati sam da proveris kad dodju hladni dani ...otkud znamo kolko ce da bude hladnno tu gde gajis, ako bude hladnije od preporucenog, mozes da dodas stiropor il nesto.