BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nema što malo duckt-tape-a ne može riješiti :icon_mrgreen: :thumb:
http://graphjam.files.wordpress.com/2011/06/repair.jpg
duct-tape-art.jpg
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
A unutra čudo neviđeno :watchplant:

Mislim da je nečij komentar bio u stilu neka odustanem od stolića, ali bez posebnog objašnjenja zašto...?
Naravno nisam ni mislila izvana ostavit ružne kartone. :thumb:
 
21.03.2012
0
0
0
43
Tražio tražio, pa ako netko ima link od foruma gdje je ta tema otvorena da mi odgovori. imam mali box i zašerafio sam reflektor za strop boxa. dali može doći do nekih problema , kao zapaljenje boxa radi topline ili tako nešto.

hvala
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
MaliMićo;198654 je napisao(la):
imam mali box i zašerafio sam reflektor za strop boxa. dali može doći do nekih problema , kao zapaljenje boxa radi topline ili tako nešto.

hvala

Koliko mali box?
Od čega je mali box? (materijal)
Koja je rasvjeta u pitanju?
Kakva je ventilacija?
 
15.03.2012
3
1
0
48
Da ne pokrecem novu temu,jedno pitanje u vezi box-a.Sklepao sam neki box,ali sam dosao do zakljucka da mi on uopste i nije potreban jer zivim sam u kuci i nema potrebe da krijem biljke.E sad,da li je izvodljivo da drzim tri biljcice bez boxa pod jednom hps sijalicom od 250 vati.Znam da ce narasti lepo u sobnim uslovima,ali me zanima da li u toj varijanti trebam cekati vise od 3 meseca za zetvu? Molim iskusne grovere da pomognu sa nekim savetom.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Box ne radiš samo radi skrivanja, već radi toga da pružiš optimalne uvjete za biljke: noć/dan, temperatura, vlaga, strujanje zraka - te je uvjete lakše postići u boxu nego u cijeloj sobi, po mom mišljenju. Ali neka ti pobliže odgovori neki iskusni grower ;)
 
18.03.2012
18
3
0
31
Mogao bih, ali opet da izdvojiš neku posebnu prostoriju gdje bih držao biljke i da imaš barem neki pasivan ulaz zraka, staviš neki vent. da puše po biljkama,napraviš da možeš žarulje dizati i spuštati po potrebi, staviš tajmer. za svjetlosni režim.Neka bude neka prostorija koju baš i ne koristiš i da ima barem te neke osnovne uvjete koje sam naveo poviše. Inače drugačije ti neće ići, ako si mislio staviti ih gdje ti spavaš ili ne znam u dnevni boravak :D, jer opet treba imati neke barem što sam naveo poviše uvijete, možda će netko od iskusnijih ti znati bolje odgovoriti.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne moraš ti box pravit, ali onda prostorija mora bit u potpunom mraku kad ne svjetli lampa. Međutim, u tom bi slučaju morao neki zastor od reflektivnom materijala imati da ti se ne rasipa svjetlo. Ja sam vidio grow u kutu sobe, lik je napravio zastor i stavio jedan oscilirajući vent da to malo hladi. Međutim, kao što rekoh, mora bit potpuni mrak kada je lampa ugašena.
 
27.03.2012
26
1
0
30
e ovako... mislio sam napraviti box 50cm duzine,54cm sirine i 67cm visine(nasao sam neki nocni orman) i mislio sam ga obloziti aluminijumskom folijom i nabaviti 250w HPS,uzeti 6 kulera(ventilatora za kucista) i prikljuciti ih kao opisano... 2 da uduvavaju,2 izduvavaju i 2 pomeraju biljke..:) Da li bih mogao uspeti u uzgoju dve ili 3 biljke u takvom box-u?:D Ili mi je potrebno manje kulera jer mi je i manji box?:D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pre malo za 250-tku...da je višlji, moglo bi proći sa dosta ventova ili jednim poštenim, ali ovih 67cm je pre nisko. Računaj 20-tak cm saksija, 30-tak cm biljka, 20 cm razmak od biljke do žarulje (teško da će bliže bit), reflektor zauzme još nekih 20-tak cm... I to su sve neke minimalne vrijednosti, na knap što bi se reklo.
E sad, neko staklo i odvojeno hlađenje žarulje od ventilacije, jedna biljka sa treningom (LST ili SCRoG)...to bi moglo. Vidi malo po dnevnicima uzgoja šta i kako.
 
27.03.2012
26
1
0
30
Gledao sam ali nikako da nadjem.. ali ono gledam.. :D Ljudi gaje u kucistu,pa mi nije jasno sto ne bih mogao i ja ovako.. sta predlazete onda umesto HPS? Zamenim ih stednim sijalicama?:D Ili jenostavno stavim slabiju izolujem je staklom i stavim kuler u taj izolovani dao da hladi sijalicu? dnevnici mi nisu mnogo pomogli.. Ocigledno ne mogu naci pravi dnevnik... a nisam iskusan u indoor,nikad probao,a imam neki purple haze,voleo bih to dobro iskoristiti!:D Hvala vam
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ni manje ni više nego haze :icon_lol:
Ne savjetujem štedne, ne savjetujem slabiju žarulju. Savjetujem veći box :icon_lol:
Jedno pitanje! Koliko si dugo na forumu i koliko si dnevnika pregledao?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
gde si video da u kucistu gaje pod 250w koliko si spomenuo... mogla bi da prodje ta povrsina za 250w ali da imas visinu 1.67, a ne 0.67... zasto ne stavis taj haze u outdoor a u ovaj box stavi klonove, moze tu da se smesti i cfl i 150w, al' kako hoces, ako ti dnevnici ne mogu pomoci onda niko nece
 
27.03.2012
26
1
0
30
Nisam video za 250w..:D Ali sam video nesto.... :D pa pretrcao sam par dnevnika,ali sam nasao samo par koji imaju ove velicine... Jaoj ljudi..xD Izvinite sto smaram.. ali sta mi predlazete da radim sa ovime? Ne mogu drugo nista jer je ovo idealno mesto,i jedino u kuci.. inace ne mogu ni outdoor jer nemam vise mesto gde bih mogao zasaditi tako nesto a da bude 100% sigurno!:D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pa ako ne mozes nikako drugacije, ajd onda po treci put da napisem, predlazem hps150w ili cfl (razmisli zasto u tim dnevnicima poput tvog nisi video nista za 250w, isto tako vidi sta su koristili, pa je sve moglo i bez ova tri pitanja)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.450
28.327
1.098
Trøndelag
Posto sam u dilemi pirtat cu vas za savijet koji hps kit da uzmem,danas sam oderedio velicinu boksa kojemu ce vanjske mjere biti: sirina 0.5m ,duzina 0.7m i visina 1.2m (usis,ispuh 2x 120mm + 2 kom sa strane 80mm za biljke). Znaci prvenstveno me zanima da li je dosta HPS 150w ili treba 250w,uzmite u obzir da ako je dosta 150w slobodno predlozite posto mi je i energija bitna.