BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.430
28.217
1.098
Trøndelag
evo ja sam slozio stvari za box ugrubo.planirao sam raditi sam,ali sam odustao pa cu uzeti sve gotovo.box sam planirao za 2 biljke.
popis sto sam sastavio (nisam stavljao gnojiva to cu kasnije uzet,adapter i te sitnice),zelio bih cuti i vase misljenje,sugestije
ove mjerne uredaje ph metar,timer,za vlagu i temp cu uzet sa oglasa
(u cijeni sto dolje pise zaboravio sam uracunat ventilator)


Untitled-1.png
 

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Bok,

grow box je gotov :b_jump: dimenzije cca 0,9mx1,1mx1,80m, materijal OSB ploče 12mm debljine, spojevi napunjeni silikonom (valjda neće puštat :)), unutrašnjost ofarbana u bijelo, unutra će ići hps KIT 400W TEŽ žarulja sa pojačanim svjetlosnim tokom sa reflektorom bez CT-a. E sad sam malo zapeo. Nisam bušio još rupe za ventove, ni ne znam koje ni koliko treba uzet. Čitam malo po forumu, kolko stignem, mislio sam staviti 2 venta silent, za odsis u kupaonicama što se koriste, jedan bi stavio skroz dole s lijeve strane a drugi na vrhu s desne strane + kasnije tokom cvjetanja bi ubacio neke ventove da pušu po biljčicama. Da li se karbonski filter može naknadno (kad počne mirisati) staviti bez nekih prevelikih preinaka i da li će ovakva ventilacija biti dovoljan za ovakav box ? Box se nalazi u podrumu, gdje nema grijanja, trenutno je vlažnost izvan boxa između 50 i 65%, unutra još nisam mjerio.

U planu je posaditi 5 white widowa, zemlju kupujem danas i sadim preko vikenda, postam slike i sve samo da pospajam opremu.
 
20.05.2012
73
58
18
ovako.. slazem si box za svoj prvi grow.. dimenzije su 25x25x50 cm... planiram stavit cfl-ke i to dvije po 45W koje daju po 2500lm svaka (svjetlo 6500k) i jednu od 23W (2700k) koja daje oko 1500lm.. znaci u boxu sve skupa ima 6500lm.. da li je to dovoljno.. molim vas vase misljenje hvala
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
kad bi uspio ubacit još jednu od 45W to bi bilo super...kako bilo razmišljaj usporedno i o ventilaciji jer ti je to preduvjet za kolicinu svjetla,idi na unutrašnje uzgajanje pa prouci malo,sretno
 
20.05.2012
73
58
18
hvala.. procitao sam vec cjeli vodic i puno tema na forumu.. htio sam samo misljenje od nekog ko ima iskustva.. sta se tice ventilacije to sam sredio sa 4 venta za komp..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ako ces koristiti samo 3 zarulje onda uzmi 2 od 2700K i jednu od 6900K ali prenizak ti je box... ako imas 50cm visinu a od toga ti zarulje ukradu 10cm plus tegle 15-20cm ostane ti u najboljem slucaju 20cm visine za rast biljaka :))))

A treba ti najmanje 50cm prostora za visinu i to za one male sorte kao sto su dwarf i automatici. Taj box jedino mozes koristiti za razvoj mladih sadnica i uzgoj klonova (ne majke).
 
20.05.2012
73
58
18
a znam da je premali box.. al vidim ljudi uspijevaju u pc high toweru pa cak i midi toweru nes iskemijat.. razmisljam da ih bacim ipak van jer su posadjene u dobrom periodu za out.. i hvala vam na savjetima.. @notsmoke neznam ja najbolje.. daleko sam ja od toga haha. samo sam pitao za savjet
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Mozes se ici igrati i s tim boxom daleko od toga da ne mozes ali ces morati odraditi heben lst odnosno iskontrolirati ju maks. Ja sam imao dobro iskustvo sa slicnim boxom ali je isla mreza u njega i tegla dubine 6.5 cm ali preko cijelog boksa home made...Sa svjetlom ne mozes pretjerati, a ako kazes da si procitao sve to sto si procitao onda ces znati i koliko ti je dosta. U svakom slucaju svaki pokusaj dobrodosao! Pazi se ;)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
vidi ovako kazem moje misljenje to je drugo da se igras sa nekom legalnom bijlkom ali ovako ide sezona napolju najgore i u kuruz da je ostavis dobices 10x vise

ovako reskiras u kuci zbog 2g puno reskiras aj da je zima pa nemas izbora ja peglam varijantu 12 bioza indor dobijem 1kg i cao grovanje godinu dana
 
05.03.2012
19
12
0
32
menz je napisao(la):
ovako.. slazem si box za svoj prvi grow.. dimenzije su 25x25x50 cm... planiram stavit cfl-ke i to dvije po 45W koje daju po 2500lm svaka (svjetlo 6500k) i jednu od 23W (2700k) koja daje oko 1500lm.. znaci u boxu sve skupa ima 6500lm.. da li je to dovoljno.. molim vas vase misljenje hvala
to je 4000lm a ne 6500lm..a 6500k(kelvina) je temperatura svetlosti.. tj. boja svetlosti..
a za taj box bi trebalo da je dovoljno..mozda bi mogao jos jednu od 23w barem...
pozdrav.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
sto se svjetla tice, imas i vise nego sto trebas (nikad dosta) al samo ce titi dobro ako to budes mogao ohladit, tu mozes stavit 1 biljku i ako stavis posudu od 10-ak cm , imat ces mjesta za biljku nekih 28cm (8cm svjetlo + 4cm razmak + 10cm posuda), samo bi ti bilo dobro da uzmes bar 1 fem sjemu ako nisi pri novcu ili ih uzmes vise, 1 stavis unutra, a ostale vani, tako da imas nesto kvalitetnog dima za ljeto, a ovo drugo za zimu, ako se dobro potrudis, mozes izvuci i 20g dima
znaci sto se tice svjetla, za sad je sve odlicno, samo probaj box ostavidi upaljen sat vremena i izmjeri temperaturu jer bi se to moglo dosta grijati sa toliko svijeca
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
Pozdrav!
Novi sam ovdje,premda imam dugogodišnje iskustvo u konzumaciji,te sam poželio posadit svoju prvu biljku.

Ono što bi želio postići u sobnom uzgoju je slijedeće ako je moguće:
1. da uzgojim biljku za 3 do 4 mj, da imam nekih 20g ,ja zadovoljan
2. sjemenku sam već posadio u kupljenu zemlju koja sadrži minerale te sam ju stavio u bočicu od 0,5l,te na jednu stranu stavio aluminijsku foliju kako bi se svijetlost reflektirala
3. planiram koristiti sunčevu svijetlost jedno vrijeme dok ne bude nezgodno prenašat po stanu, cilj mi je da biljka ne bude visoka,da ju mogu imat u ormariću dimenzija visine 55cm širine 36cm i dubine 25 cm, to je jedino mjesto gdje bih mogao uzgajat zbog spleta okolnosti
4. u planu mi je ormarić presvuć sa folijom i stavit jednu štednu žarulju od 23w

ovo je na žalost maksimum koji si mogu priuštiti zbog raznih okolnosti,pa me zanima da li ima smisla se upuštat u ovo ili je to u startu osuđeno na propast?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
1. da uzgojim biljku za 3 do 4 mj, da imam nekih 20g ,ja zadovoljan
Neces biti zadovoljan jer ce b iti fluffy i popušit češ 3 mj. svog rada u 4 dana .


2. sjemenku sam već posadio u kupljenu zemlju koja sadrži minerale te sam ju stavio u bočicu od 0,5l,te na jednu stranu stavio aluminijsku foliju kako bi se svijetlost reflektirala
Aluminijska folija je no no , bolje mat bjela boja ili kupovni mylar .


3. planiram koristiti sunčevu svijetlost jedno vrijeme dok ne bude nezgodno prenašat po stanu, cilj mi je da biljka ne bude visoka,da ju mogu imat u ormariću dimenzija visine 55cm širine 36cm i dubine 25 cm, to je jedino mjesto gdje bih mogao uzgajat zbog spleta okolnosti
Traži po forumu LST i Supercropping ---https://forums.vutra.org/content/120-low-stress-treniranje-biljke-lst.html


4. u planu mi je ormarić presvuć sa folijom i stavit jednu štednu žarulju od 23w

Gledaj si da ti u planu bude 4-6 žarulja od 23w


Pusa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
20.05.2012
73
58
18
Pappi je napisao(la):
to je 4000lm a ne 6500lm..a 6500k(kelvina) je temperatura svetlosti.. tj. boja svetlosti..
a za taj box bi trebalo da je dovoljno..mozda bi mogao jos jednu od 23w barem...
pozdrav.

haha procitaj malo bolje.. 2x2500lm + jedna od 1500lm sam napiso (to je ocito 6500lm sveukupno).. i da znam da je ovo k-kelvin tj. temperatura svjetlosti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
nabaci slika ako mozes. sta god oni pricali, nemoj odustati.
jedno novo iskustvo je uvjek dobro doslo. zarulja stavi koliko si u mogucnosti s obzirom na to da pripazis na temperaturu
sretno :)
 
09.02.2011
40
12
8
41
Ljudi dobar dan.treba mi jedan savjet od nekoga ko je iskusan sa boxevima jer mi je ovo prvi put da bi radio pod lampama.čitao sam već na ovom forumu o tome pa opet nemam neku direkt ideju jer svako ima nešto svoje i tako.imam u kuči slabu struju odnosno ako mi u jednoj prostoriji radi radijator onda mi u wcu nemože radit masšina jer se odma glavni osigurač krepa.e ovako vani imam 3 kom. white windov i 10 domaćica.imaju mjesec dana i sada ja planiram napraviti jedan box samo za klonove nekih 10,15 komada.dali mi netko meže dat kakav savjet pod kojim lampama i koliki bi mi trebao biti box,a vidio sam u bauhausu da prodaju neke lampe za biljke po 75kn i sada neznam eto šta da radim odnosno kako da to napravim da mi izrastu a da ne bude veliki napon jer ove hps od 250 ili tako neke veće neće mi moć radit stalno.hvala.