BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2015
175
107
43
5x PC 120mm, protok vazduha 44,03
Dva iznad stakla, tri ispod.
Za ove sam se odlucio jer imaju naj nizi nivo buke, 17 i nesto dba... Recite ako imate da preporucite nesto bolje..
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma može 100-tka na te pc-vente bez problema.
Naravno vrlo važan je raspored ali ide to bez brige :)
Bolje od toga naravno da može ali ovo bi ti trebalo biti dovoljno da držiš temp. pod kontrolom ;)
 

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Gle za jednu bude,uzmeš samo vazu čim nižu a širu i taman za 2tj vege ćeš imat visine....
E sad imam ja jedno pitanje jel bi s ovime mogo svjetlost prigušit koja izlazi iz ventilatora.
Box mi se nalazi u sobi i jednostavno nekad kad nisam umoran nemogu zaspat zbog svjetla koje ide kroz vent pa planiram napravit nešto ovako od kartona,hoće li se smanjit ispuh s tim,il ima tko efikasniju ideju? IMG_20150728_140656.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
10.01.2015
175
107
43
@ttt , glomazno, ali ok ako imas prostora :)
Ja imam u planu onaj od lajsni, Doomer je taj lt postavio negde. Zauzima kad se prikaci na ventilator svega par cm.. Ne znam samo koliko smanjuje protok vazduha. Moram da procenim dal mi je bolje da svetlo bude upaljeno po danu bez lt-a, stim da je temperatura veca, ili nocu sa lt-om i smanjenim protokom vazduha, stim da su temperature nize nocu i u jutarnjim satima.
Evo link light trapa. Neko misljenje/savet/iskustvo bi dobro doslo. :)
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=135524
 

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
fulo sam mjeru gornju za 10cm,probo i nne djeluje,poveća temp za 1-2° a svjetlo i dalje prolazi kroz njega jer mi je ispuh točno u ravnini s a svjetlo ako Kužiš,da pitam usput Jel prodire svjetlo kroz stiropol 2cm i kkoliko kosta,ako prodire Jel dobro stavit stirodur jer sam negdje pročitaoda kao stirodur bi ssmanjivao vlagu
 
10.01.2015
175
107
43
Jel to pricas o svom lt-u ili o ovom koji sam ja postavio? Ne kapiram kako bi ovaj tvoj stajao na boxu, ako ti ovaj duzi krak ide na dole onda nije dobro, topli vazduh tezi da ide na gore a ne na dole, kad bi duzi krak stavio na stranu da ide i pregradio pregradama kao na Bizzzovom light trapu onda bi bilo dobro.
Sto su ti pregrade vise udaljene jedna od druge to je protok vazduha veci. Evo link:
https://www.vutra.org/threads/do-it-yourself-light-trap-by-bizzz.9699/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt
09.08.2015
3
0
1
36
bok ekipa!

novi sam na forumu, ne znam mislim da sam dosta čitao i sad u glavi imam plan napravit box 80x80x170 sa 250w hps-icom i nadam se da mi unutra stanu 2-3 biljkice (probao bi prvo sa automaticima). E sad ono što me malo brine je da je ta kutija možda malo prevelika za 250w (ili nije ne znam ni sam), kolko sam skuzio tu CT nebi trebao sa dobrom ventilacijom a i za to nisam bas siguran dal bi jedan izlazni vent od 210m3/h bio dovoljan a ulaz da je pasivni? Puno hvala i nadam se da nisam prekršio neko pravilo, a ako jesam moje isprike.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Manje vise si sve dobro pohvatao. Uz dobru ventilaciju i normalne vanjske temperature ti ne treba CT.
Jedino sto nisam siguran dal je 210m3 dovoljno. To ces vidjet kad upalis sve i provjeris temperaturu, eventualno dodas jos jedan ispuh od cca 100m3 ako ce biti potrebno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: boboleo
26.04.2015
9
2
3
44
PS. INQ, ako hoces mogu da napravim poseban crtez sa svim dimenzijama, spiskom potrebnim stvari nesto kao uputstvo. Ako ovde nesto fali da promenimo i tako to.
moglo bi sve sa dimenzijama ,a ekstra je ideja i zamisao,nisam gledao ostale strane u temi mozda si vec napisao odgovor XD ali ekstra 3:)
 

Ana Marija

Aktivan Član
19.07.2015
75
358
53
Hej, evo pokušavam napraviti svoj prvi grow box. Unutra će ići neka domaja za probu. Box bi trebao biti od ormarića. Pošto je dosta nizak mislila sam ga staviti ga na nešto povišeno i na dnu probušiti rupu za saksiju kako BiH dobila na visini boxa. Zanima me koje osvjetljenje bi bilo OK za taj prostor. To bi ovako nekako trebalo izgledati. Ne mogu okaciti sliku, ne kontam zašto. Dimenzije ormarića su 42/40/55- v/s/d.
Dolje bi isao vent za upuh, taman u visini biljoze, a gore za ispuh.
Pozz
 
Poslednja izmena:
06.08.2015
288
229
43
35
Koliko bi box sa slike bio funkcionalan bez ventilatora za upuh.. nisam unosio dimenzije al ovakav bi bio omjer box-a i pasivnog ulaza i izlaza..
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    7,4 KB · Pregleda: 60

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Pozdrav forum,

Razmišljam sklopiti box od stiropor ploča, dimenzija cca 50 x50 x 70.

Želim ga napraviti da bude rasklopiv po stranama (četiri strane 50x70 i dvije 50x50).

E sad tražim riješenja kako to najjednostavnije odraditi jer nisam neki majstor a imam osnovni alat. Kako bi stranice jednostavnim načinom bile sastavljive i rastavljive.
Ak je netko tak šta razmišljo može napisati zamisao.