BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
pa kako mislis postati iskusni grower ako nemislis ulozit malo truda... nemoj me krivo shvatiti, mozes ti namjestit "million dollar box" i krenit u uzgoj ali sa takvim stavom pri pojavi prvih problema ces odustati i sve ce zavrsiti na smetlistu (osim ako ga neki sretnik pokupi sa ulice prije...:) Poslusaj savjete i ulozi malo truda... glupo je dati toliki novac, riskirati sa narudbom i uopce mogucnoscu uzgoja ako mozes sve to napraviti puno jednostavnije i sa vise gusta... informiraj se i pici... ako budes imao bilo kakvih pitanja znas gdje mozes potraziti pomoc... Ipak, odluka je na tebi...
 
11.02.2009
20
0
0
41
da.. znam da je puno logicnije krenuti kako vi savjetujete..stvar je u tome da sam ja malo gotovan i htio bi to sve imati ljepo sređeno (mislim na setup)kasnije bi se ja potrudio naravno oko svega jer biljka treba truda naravno...a i zivim sa curom sam al stara svejedno ponekad vreba po kuci kad nas posjeti ..sto cini cjelu pricu tezom iz prakticnih razloga...
mogu ja uzet neki komad namjestaja i uredit ga za grow ili oblozit neki ormar.. ali mi je to onda fixno a vise mi se sviđa da mogu rasklepat cjelu stvar po potrebi.
a vidjet cu malo...u svakom slucaju hvala na savjetima
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
ako je tako, onda si pogledaj *********** ... neznam kako je sa narucivanjem velikih posiljki ali nisam cuo da je netko imao problema, a i neprelazi preko carine jer se salje unutar hrvatske... cini mi se da sam negdje vidio da imaju cijeli setup u ponudi ali sad nemogu naci link... uglavnom, imas sve pa si mozes slozit i sam, a mozes ih i mail-@ pa pitat za informaciju...
 
11.02.2009
20
0
0
41
Hvala Freddie!,evo malo sam pogledao nisam nasao complete kit koji trazim na stranici al sam poslao mail pa cu vidjet sta se nudi po tom pitanju..znaci to je firma u hrvatskoj..nisam znao,bit ce super ako se preko njih moze narucit tako nesto..
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
nevjerujem da su registrirana firma, ali obavljaju svoj posao uredno. Svakako ih kontaktiraj i raspitaj se i za mogucnosti dostave tako "velikog" paketa...
 
11.02.2009
20
0
0
41
dobio sam odgovor da imaju to u ponudi sad jos cekam samo cijenu da mi javi i ponudu sastavi....u pon.
to bi mi bilo super
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
groweri je napisao(la):
ljudi, kako mogu da provalim pol biljke kad je ona tek u pocetnoj fazi rasta, 3 santimetra...?

Skini joj gaće, al sta brze i neprimjetnije jer ukoliko biljka skuzi sta zelis napraviti bit ce sranja
 
14.02.2009
7
0
0
39
zanima me može li se hps lampa 400W ugraditi u box 72 x 113 x 35 cm (ormarić) bez cooltube sistema? ili bi uništila biljke u tako malom prostoru? zamislio sam ugraditi male pc ventilatore usmjerene u lampu... prema tome bi biljke narasle najviše oko pola metra...???
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Staviš 250W i dobar ventilator,400W sa pc ventovima ti neće tu proć.
A u pola metra visine se da igrat jedino sa vezivanjem ili mrežom.Prouči lst i scrog
 
17.01.2010
13
1
0
37
Pozdrav ljudi,pravim u glavi neki box i odprilike sve sam sklopio samo jos box za majku i da zavrsim.Box za majku bi trebao biti 60x60 a visina oko 170 cm posto mi je to visina podruma i tu planiram 4 mame i po 4 klona.Zanima me koje bi osvetljenje bilo najbolje za ovu varijantu?
 
30.10.2009
4
0
0
35
Evo želim i ja ubacit se u razvoj vlastite biljke i konstruirat nekak gbox ali sam ogranicen prostorom i zanima me dal bi postigao nešto sa kutijom veličine 38 visine i 38 širine a dubina 48 cm izgleda ovako http://img44.imageshack.us/img44/6006/kutija.jpg sada,koliko bi ih uspio ugurat unutra i kolicina me zanima jer vjerujem da bi to bilo vrlo malo sa 38 visine,pa eto molim vas za koji savjet i komentar,dal je to isplativo uopce,to bi bio moj prvi indoor projekt..
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Big Smoke je napisao(la):
Evo želim i ja ubacit se u razvoj vlastite biljke i konstruirat nekak gbox ali sam ogranicen prostorom i zanima me dal bi postigao nešto sa kutijom veličine 38 visine i 38 širine a dubina 48 cm izgleda ovako http://img44.imageshack.us/img44/6006/kutija.jpg sada,koliko bi ih uspio ugurat unutra i kolicina me zanima jer vjerujem da bi to bilo vrlo malo sa 38 visine,pa eto molim vas za koji savjet i komentar,dal je to isplativo uopce,to bi bio moj prvi indoor projekt..

Brale koliko ih ugurat unutra..... ???
Teško da jedna uredno diše s obzirom da trebaš vent... rješi i sijalice ili CFL ili HPS šta god biljka sa posudom nemože bit visoka onda nego par cm....
Znači totalna nula iskreno i prijateljski...
Jesi li razmišljo o tom ako već neodustaješ da malo povisiš ili proširiš tu kutiju bar za duplo onda bi moglo da bude jedna pristojna biljka unutra ako ne i 2 zavisi kojim bi sistemom Grow-ooooo...
 
28.03.2010
2
0
1
45
ja imam grow box koji je ustvari sobica 145x185 i visine 240. hps600w sa reflektorom. cevni ventilator 120mm za odvod vazduha i veliki kucni za dovod. da li je to dovoljno za sve faze i da li moram zidove obloziti drvetom jer su cigleni. izmalterisani su i okreceni belim jupolom.