Borba protiv buđi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ne moze ni jedan grow da prodje idealno bar u outdore... uvek imas nekih problema,naravno da pricam iz prakse,ne lupam gluposti:cool: eto primer biljne vasi,ko god ih ima na biljke ima ce i brdo gusenica,hedovi sto su veci gusenice su tu itd itd. Da ne duzim,o tim napastima,ko god zeli da pokusa da ih se resi,moj savet bar sto se tice organic... svi znaju da je neprijatelj puz i da najbolje deluje pivo na puza,pa eto pravi te zamke sa pivom protiv gusenica,sto vise zamki vise mrtvih gusenica... 80% pomaze to tvrdim iz licnog iskustva... a sad ko nema problema sa gusenicama,nemoj da se cima oko njih ;) cill moje postovanje prema tebi,al ovo je upuceno za one koji imaju problem sa gusjenicama :) peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamiroquai and CilI

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
I ja tvrdim da i u mom slucaju nisu problem gusenice,jer ni jedne nema na biljci..ali ipak se pojavi budj..ja prva sadim u takvim uslovima pored reke ali nista strasno na kraju sve budu na broju i ok...previse gnojiva u cvetanju sigurno nema veze i nije sigurno uzrocnik budji,vec vlaga kao i sto je Cili vec predhodno objasnio...I to je to...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Ne znam za druge ali ja pricam iz vlastitog iskustva 2011.2012 i 2013 .prosle imao 2 atomatika koji su zavrsili prije jeseni pa...
Sadim u vrtu i biljke obidjem min. 10 puta dnevno.
Mogu potvrdit da sam snimo gusjenicu kako brsti pistile(ne jednu i ne isti dan) . isto snimio i ose kako pretrazuju biljku,love i hrane se gusjenicama . na mjestu di su grickale za 2 dana se pojavi plijesanili bude suho ko barut i raspada se pod prstima,ovisno o meteo uvjetima.
cak sam i slike stalja ali imageshack je sve izbrisao poslije nekog vremena.
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Mozes uociti gusenicu u periodu kad je ona izbacila jaja i spremna je za fuckin smrt... tad je mozes videti,a pre toga mozes je i pozvati na kafu,cekace ona nas growere da je mi uocimo i odvedemo na kafu... al budj se javlja i ono sto se tvrdi je vlaga... bla bla vidim da se vec pocela mlatit slama i prazno tako da mi se ne da vise komentarisat o tome... i o temi fuckin budj pljesan ili ti gusenica... ocigledno smo mi glupi sto smo ucili skolu i videli to u praksi... peace and out from me i ja odo zdimit top jedan a vi kako god da zelite :spliff::vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and sharp

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ekipa, samo opušteno. Rasprava je tu iz razloga, da svi nešto naučimo.
:respect: svima koji sudjeluju.

Prvenstveno je okidač za pljesan ovo što sam gore napisao.

Gusjenice, mogu li napraviti štetu. Mogu, to znamo svi. Da li se zbog njih pojavi
pljesan, može u lošim uslovima vremena, lanske godina. Samo to je iznimka a ne
pravilo. Zašto je tako. Ako gusjenica probuši list na biljci, svejedno kojoj sta se dogodi.
Rupe i ništa drugo. Da li se list osusi zbog toga, jako rijetko. Isto je kod puževa.
Uši, prave isto štetu. To se rijetko dogodi a naprave veću štetu, jer tamo brže
krene pljesan.
To je slučajni, iznimka dogodak a ne neko pravilo.

Cvjetovi kod cannabis so jako nabijeni sa calyxima. Tu ima jako malo vazduha
koji kruži i suši cvjetove. Svaki poremećaj, da se calyx osuši krene pljesan. To isto napravi mali fan listić iz cvjeta. To je za područja gdje mi živimo.
Prvo se osuši list, onda patuljka koja izlazi iz cvjeta. Kada suv calyx ili listić
uhvati vlagu, 90% je verovatnoca, da će tamo krenut pljesan. Priroda
je to.

marijuana-buds-with-white-powdery-mildew.jpg


bud-rot.jpg
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Pa normalno je da se ne mozemo svi sloziti i isto misliti...a i negrowamo svi u istim uslovima ,niti nam je vreme svuda isto itd..nekazem da su glupi oni koji su ucili skolu taman posla,i ja sam zavrsila isto takvu ali za drugu oblast koja nema veze za poljokulturu...ali i tekako znam growati i imam jako puno znanja i iskustva u ovome...tako da je kvalitetna razmena misljenja svakako dobra i moze koristiti...:love2:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Slažem se da je za preko 90% plijesni kriva gusjenica a ostalo neka druga mehanička oštečenja, loša cirkulacija zraka, Itd.... Kad okrene Jugo i ode vlaga na 80-90% i bude tako danima, eto problema. Ne koristim nikakve preparate, uklanjam ih ručno a imam i pomočnike koji rade non-stop i tu su dok ima gusjenica, kad sve polove odu. image.jpg Pred par godina mi riješili najezdu gusjenica.
A i Cili dobro govori, pokoji osušeni kaliks ili listić mogu napravit probleme.
Bar je kod mene tako, ovo je moje iskustvo u vezi toga. Peace!
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
parot.jpg Jos jedan heretik :kafa:. Upravo o tome govorim. Jugo,visoka vlaga, gusjenica je najsigurnija u budu, ima hrane a nocu je stiti od nizih(da ne kazem niskih temp.)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
nisu gusenice te koje lezu jaja,vec nocni lepriti. Iz jaja se izlezu gusenice koje se hrane liscem i u odredjenom stadijumu ubusuju u plod,cvet,stabljiku, a tad ne pomaze ni hemija. A dok se hrane izbacuju izmet koji sadrzi bakterije i u kontaktu sa kisnicom i njenim sastavom se potpomaze razvijanje trulezi.
Uzrok budji moze biti i sasusen kalix,ali on ce se sasusiti oboljenjem ili neodgovarajucim vremenskim uslovima,sastavu zemljista,napadu insekta i ko zna cime jos, dok je leptiru za polaganje jaja iz sirokog spektra preko 250 biljnih kultura primamljiva i Nasa marijana.
Kada nocu primetite oko lampiona veliki broj leptira,znajte da ce se njihova jaja ubrzo naci na biljkama,a na njihovo razmnozavanje povoljno uticu visoke temperature i kisni dani.
 
13.04.2015
34
114
33
Nisam tako mislio ali dobro...mislio sam na okus i rad tretirane biljke naravno kad karenca istekne i to sve dali se osjeti neki pomak u okusu ili radu
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
I jel netko probao pušiti dim nakon što je tretirao s nekim fungicidom i dali se osjeti u okusu?

Znao sam da je drugar pokusao na sve nacine da spasi biljku od budji,a bilo je kasno uveliko. Kada sam povukao dim,kao da sam uvukao i mikronsko sitnu prasinu,a opor ukus se zadrzava i kao da nagriza,lepi jezik i nepca. Odmah sam povezao sa ranijim dimovima iz srednjoskolskih dana. Danas je neki lik izbacio cvet. Presovan pun trihoma,ali ostavlja mi taj smek u ustima koji povezujem sa hemijskim preparatima. Doduse, omlatio nas je dobro ;)
100820151360.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psihopat