Carina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
baš me zainteresirao ovaj rukov slučaj...
temelji EU u koju je h. ušla su slobodan protok ljudi, robe i kapitala...ma što god to značilo :)
mislim da mi svi imamo krivu predodžbu (uh koja riječ) šta je carina....ne znači to odmah samo neke nove dadžbine (uh još jedna :) ) nego i kontrola...
eo još 1 link
http://www.posta.hr/cesta-pitanja-postanske-usluge-medunarodni-promet-carinski-postupak
između ostalog, carina ima ista, a i veća prava nego policija, pa tako može cariniti??? tj. kontrolirati što i koga želi i 253 km od službenog graničnog prelaza, a i 536 isto...
mislim da su se kontrole povećale zbog terorizma svi vrsta...
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Ne bi rekao da su se kontrole povecale zbog terorizma ili neceg slicno nego ulaskom u EU su ukinuti carinski pregledi na granicama, ali nadleznost carinika se prosirila na cijelo podrucje RH. Nema carina veca prava nego policija, tj. to su dvije razlicite stvari. Zna se koji je posao policajca, a posao carinika je potraga za robom za kojom vlasnici nemaju dokaza o porijeklu i placenim davanjima i zbog toga im ne treba sudski nalog za pretragu na otvorenom. (dok policija ne smije vrsiti pretragu npr. vozila koje zaustave bez sudskog naloga).
Carina je uvijek bila tu i uvijek ce biti tu, ma kako god se ona zvala i funkcionirala, ovo me podsjeca na ono prije nego smo usli u EU, kad je puno Hrvata mislilo kako ce kad udjemo u EU otici u Njemacku po auto, gore platit auto, dovest ga u HR i platit samo registraciju jer je carina ukinuta. Aha..malo morgen :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Oslobođeni smo plaćanja carine,ne i pregledavanja paketa
To im je posao i bio i ostao,zato pamet u glavu ljudi :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
o baobab
mislim da si u krivu, i običnom drotu prašinaru :) je prema Zakonu dovoljan razlog sumnja na kazneno djelo, ali je pitanje nekog Suda hoće li uvažiti njegovu sumnju, pogledaj pravilnik na mup.hr
mislim, mene baš briga :)

edit: a to što se terorizma tiče, na gotovs je, hehe, više od pola svijeta, a najviše oni koji ga proizvode, a kamoli ne balkan, ipak smo mi na svim mogućim rutama ... zaeban geostrateški položaj
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
zasto je cudno, semenke su jos uvek ilegalne a posao carine je upravo da spreci ulazak tako neceg u zemlju. provalili si i zaustavili, sad cekaju da vide reakciju "narucioca" na njihov poziv
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
samo opusteno, ako im ne utrcis u sake mislim da ti ne mogu nista. nemas pojma o cemu se radi, mozda se neko zajebavao pa porucio na tvoju adresu, mozda su neke reklamne sto salju jer si se registrovao na sajtu gledajuci ulje, mozda neko hoce da ti smesti pa narucio na tvoje ime... nemas pojma sta je i nista ti nije jasno i zabole te
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ljudi, Powerseed zna da sam imao slicnu zajebanu situaciju sa semenkama iz Holandije koje su provaljene na carini. Nakon cega sam zavrsio u policiji jer su od carine dobili sumnjivi paket, skeniran, ciju sam kopiju snimka i sam video. Da ne duzim, imao sam srece jer me covek inspektor zna, pa me na ulici pozvao da svratim da vidimo sta je to stiglo, inace procedura je drugacija i lagano mogu da ti dodju na vrata. Uglavnom se pokrene predistrazni postupak da se utvrdi da li je lice iz kriminogene sredine i bla bla... Poenta je da se pravis mutav ako te startuju i ne narucujes iz Holandije. I kad narucujes uzimaj najeftiniju opciju slanja. U svakom slucaju ukoliko se sam ne javis niko ne moze dokazati da su tvoje niti ce se oni cimati oko toga jer znaju da ne pije vodu. Zaboravi na taj paket i opusteno naruci iz Engleske i za par dana ce vec biti u saksiji! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sve stoji ridjobradi sto si napisao, al ja bih ipak stao malo na loptu za izvesno vreme, il bar ne bih porucivao na istu adresu jer je ona sad garant kod njih na black listi. moj savet bi bio da iskulira ovu godinu i zasadi nesto iz paketa ako ima il moze da nabavi.
 
29.01.2015
121
223
43
62
Moram i ja podijeliti svoje iskustvo.
Naime, prilikom nabavke sjemena za moj trenutni grow,
sjeme je kupljeno u Holandiji i poštom isporučeno
mom prijatelju u Dansku. U Danskoj je pošiljka pregledana od
strane carine i ponovo zatvorena carinskom naljepnicom
te isporučena mom prijatelju, bez ikakvih problema.
Ovo pišem da se ne zavaravate, ako pripadate EU da se protok ljudi i roba
ne kontroliše.
ruk OPREZ! I kako @PowerSeed kaže,
ne naručuj sa iste adrese,
jer je kompromitovana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
ma sve je ok, jedino je bed sto si izgubio tih 50 eura jer ako oni ne vrate royal queen seeds sjemenke oni tebi nece slati novi paket odi na njihovu stranicu pa pogledaj sta pise sam snosis rizik, trebao si uzeti stealth opciju al jbg bit ce vise srece drugi put i naravno ako ti ista dodje od murje ili carine na vrata pravi se blesav neznam nista neznam ni kako se zovem ni kad sam rodjen:lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Meni tu nije jasno paar stvari.. mislim da nas ima pun ovdje koji smo pun qurac vise i cesce narucivali sjembi od tebe,pa nam jos nisu banuli,a mislim da ovdje ima i poprilican broj uvedenih u muriji..Pa mi nije jasno ti nikad nista,prvi grow i bu! i oce mi neko objasnit ako su sjembe zabranjene kako ih onda head shop prodajje? i onaj iz kannabie?
 
Poslednja izmena:

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
pa lijepo ti pise na stranici prodaje se iskljucivo u istrazivacke svrhe oni ne preuzimaju nikakvu odgovornost za zlouporabu sjemenki, a to sto ima bezobraznika koji se vole napljugavat to je njihov problem sram ih bilo :lol::lol::lol::lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and L0oD

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
kako ih onda moze legitimas trgovina stavit u ponudu na net i nikom nista...
oni prodaju ovo:
CJELOVITO SJEME KONOPLJE “DINAFEM MOBY DICK 5kom FEM “
Prosječna Energetska vrijednost
Bjelančevine 0,06%
Ugljikohidrati 0 ,10%
Šećer 0,20%
Vlakna 1,00%
Masti 0,10%
Zasićene masne kiseline 1,00%
Jednostruko nezasićene masne kiseline 1,00%
Višestruko nezasićene masne kiseline 1,00%
Omega–6 1,00%
Omega–3 1,00%
Omega 9 0,2%
Vitamin E 0,16g
Uobičajeno se koristi u izradi proteinskih i energetskih napitaka, kao dodatak u kruhu i pecivima, umiješan u pahuljicama, mueslima i voću
Prodaje se isključivo u prehrambene i znanstvene svrhe .
Rizla Plus d.o.o. ne preuzima nikakvu odgovornost u slučaju eventulane zlouporabe ovog proizvoda .

nista nisu slagali a ovo zakonom nije zabranjeno ;)