CFL - domaja - Prvi grow - testiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Sveti jedino da legne kraj njih možda hehehhe...
Ja mislim da tvoje biljke nisu zadovoljne baš kako vidim na slikama.
Listovi nisu onako utegnuti kako trebaju da budu.
Zemlja koja se vidi na slikama isto tako ima previše smeđu blatnjavu boju mada je suha.
Možda grješim u svem spominješ i rasvjetu pa ona isto utječe na idealne uvjete za biljke.
Kritika je razlog ovog što vidim na slikama a sad jeli može nešto da se rješi neznam to ti najbolje znaš.
Sporo se razvija situacija s obzirom da je režim 18/6...........
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Sveti jedino da legne kraj njih možda hehehhe...
Ja mislim da tvoje biljke nisu zadovoljne baš kako vidim na slikama.
Listovi nisu onako utegnuti kako trebaju da budu.
Zemlja koja se vidi na slikama isto tako ima previše smeđu blatnjavu boju mada je suha.
Možda grješim u svem spominješ i rasvjetu pa ona isto utječe na idealne uvjete za biljke.
Kritika je razlog ovog što vidim na slikama a sad jeli može nešto da se rješi neznam to ti najbolje znaš.
Sporo se razvija situacija s obzirom da je režim 18/6...........
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa i nisu zadovoljne... :/ Jer sad radim, skupljam kesh za neko bolje osvetljenje... :/
Suha je po vrhu, ali dole, kod korenja je vec vlazna... Na 2 cm ispod povrsine se vidi vlaga, tako da ne treba da je zalivam jos uvek... :)
Pise u dnevniku kako je napravljena zemlja i sve... :)
Svetlo ce biti uskoro, nadam se... :D
Rezim se povecao... :/ Sad je na 20/4, morao sam jer i ovako nema dovoljno svetla... :/

Kritika je uvek dobro dosla... Pokusacu da sredim ovo sve, da ti dajem manje razloga za kritiku... :p :D
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa i nisu zadovoljne... :/ Jer sad radim, skupljam kesh za neko bolje osvetljenje... :/
Suha je po vrhu, ali dole, kod korenja je vec vlazna... Na 2 cm ispod povrsine se vidi vlaga, tako da ne treba da je zalivam jos uvek... :)
Pise u dnevniku kako je napravljena zemlja i sve... :)
Svetlo ce biti uskoro, nadam se... :D
Rezim se povecao... :/ Sad je na 20/4, morao sam jer i ovako nema dovoljno svetla... :/

Kritika je uvek dobro dosla... Pokusacu da sredim ovo sve, da ti dajem manje razloga za kritiku... :p :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma sa tom temperaturom od 25c ce mnogo brze rasti...

savet pocni sa lst_om posto nisi siguran dal ces kupiti hps a to je mnogo bolja varijanta negod a ti biljke rastu u visinu ...

ovako ces ima samo bolje udaljiti a biljke ce biti zahvalne i dobijace ravnomerno svetlo svugde..

jos savet kada ih savijes onda savijaj tako da mozes sijalice sto blize sebi staviti sad cu ja da ti bacim jednu skicu . kako zamisljem da uradis..

evo i skice

http://www.glowfoto.com/static_image/27-124036L/7178/jpg/04/2010/img5/glowfoto

nadam se da radi ako neradi link javi pozdrav
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma sa tom temperaturom od 25c ce mnogo brze rasti...

savet pocni sa lst_om posto nisi siguran dal ces kupiti hps a to je mnogo bolja varijanta negod a ti biljke rastu u visinu ...

ovako ces ima samo bolje udaljiti a biljke ce biti zahvalne i dobijace ravnomerno svetlo svugde..

jos savet kada ih savijes onda savijaj tako da mozes sijalice sto blize sebi staviti sad cu ja da ti bacim jednu skicu . kako zamisljem da uradis..

evo i skice

http://www.glowfoto.com/static_image/27-124036L/7178/jpg/04/2010/img5/glowfoto

nadam se da radi ako neradi link javi pozdrav
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Od krpe raste vlaznost vazduha, ali meni je cak i veca vlaznost... :/

Ma moracu uraditi nesto za svetlo, bar dodati jos 10tak stednih... :/
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Od krpe raste vlaznost vazduha, ali meni je cak i veca vlaznost... :/

Ma moracu uraditi nesto za svetlo, bar dodati jos 10tak stednih... :/
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
neznam kolko koštaju te štedne al za te pare kolko češ spiskat na nje i grla itd. dodaš koju kintu i uzmeš HPS, na tebi da odlučiš
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
neznam kolko koštaju te štedne al za te pare kolko češ spiskat na nje i grla itd. dodaš koju kintu i uzmeš HPS, na tebi da odlučiš
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
eto vidiš 40 eura sijalice + kablovi i grla evo ti HPS 250w, razmisli i uzmeš HPS pa si miran :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako je vlaga 40% kao što si napisao gore,onda to nije visoko.U vege treba bit ćak do 60%,ali ne iznad toga.
Štedne su qrac u odnosu na hps i list ti je dobro reko,da za cjenu tih 10 štednih imaš 250W hps sigurno.Jedini bad je što tebi za taj box treba 600W:ludaci_lol:
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ne, ne, nije to 40 eura + kablovi, nego je sve sa kablovima i sijalicama 40 eura... I to daje oko 23 500 lm,
250W komplet je oko 75 eura, i daje oko 30 000 lm... ( ako sam pogresio ispravite me... ;) )
A za 75 eura se moze kupiti skoro 19 stednih, to je oko 44 000 lm...
Samo 250 HPS + prigusnica + upaljac je oko 59 eura, tj. 15 sijalica, tj 34 000 lm...

Ovde ne gledam na spektar boje, nego samo jacinu svetlosti, mada ti zlo bolje znas oko toga... :)))

A i za HPS bih morao prelaziti preko granice, cimati se nekih 300km da bih kupio to sve... :/

Ali opet, kad skupim kes za HPS ubacicu i HPS + ove stedne, tad ima da zapalim box xD
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.