CFL vs HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Pridružujem se diskusijom da recimo 200 CFL lampa ima samo jadnih max 13000 lumena dok Superplant-ova Agro lampa od 150 W ima jakih 19000 lumena. Na hps još dodamo 15 W potrošnje balasta. Procijenite sami koju je bolje uzeti i koja će manje potrošiti, a dati više..

Mada lik ima dobre rezultate pod cfl, ali mislim da bi pod hps imao jače rezultate.

Organic CFL indoor Medical Marijuana Grow

Negdje sam pročitao da bi CFL-ke morale trošiti manje struje od wataže koja ima piše. Nisam siguran u to jer više ne mogu naći na kojem stranom forumu sam pročitao. Kao da se pomnoži amperaža sa još nešto i dobije se kao aktualna prava potrošnja struje cfl lampe.

Da li netko može ovu misao potvrditi možda i dati više info ako je točno?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
jedina prednost cfl je sto ih mozes razbacat po boksu da osvjetlis svaki dio (a i ne griju) dok hps imas jednu lampu i samo ispod nje mali prostor osvjetljen.

nedavno sam gledao scrog pod cfl tako razbacanim i rodilo je pravoo mnogo
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Pridružujem se diskusijom da recimo 200 CFL lampa ima samo jadnih max 13000 lumena dok Superplant-ova Agro lampa od 150 W ima jakih 19000 lumena. Na hps još dodamo 15 W potrošnje balasta. Procijenite sami koju je bolje uzeti i koja će manje potrošiti, a dati više..

Mada lik ima dobre rezultate pod cfl, ali mislim da bi pod hps imao jače rezultate.

Organic CFL indoor Medical Marijuana Grow

Negdje sam pročitao da bi CFL-ke morale trošiti manje struje od wataže koja ima piše. Nisam siguran u to jer više ne mogu naći na kojem stranom forumu sam pročitao. Kao da se pomnoži amperaža sa još nešto i dobije se kao aktualna prava potrošnja struje cfl lampe.

Da li netko može ovu misao potvrditi možda i dati više info ako je točno?

Tocno je... Cfl kao i led, a pogotovo led, imaju ulogu sa amperima, voltazom, naponom, itd... Nisam preveliki strucnjak da ulazim dublje... Zato hps ima prigusnicu koja vrti konstantnu amperazu i ne ovisi previse o flakcuaciji struje na mreznom naponu
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Posuši pa javi koliko si dobio,meni ne izgleda da će bit 50gr suhog i 1 biljke...gledam po vlastitom iskustvu,gledam ti sliku br.8...pa uspoređujem s mojim biljkama,kako su hedovi izgledali i koliko je bilo na kraju :)

Uzmi u obzir da si sadio automazar koji po prirodi sam daje puno...da je neki prosjecan strain,bilo bi i manje:)

Radio sam s CFL,teško se dolazi do yielda s njim...

P.S. 200w CFL je već ozbiljnija količina svjetla...za to ne tvrdim da nije moguće,većina CFL grow-a je 5-6 žarulji po 20w...

Tebi bi taman bio HPS od 150w na taj setup!:thumb:
 
Poslednja izmena:
27.10.2015
46
7
8
34
Može li mi neko dati konkretan odgovor.. Dobio sam od frenda reflekor zatvorenog tipa (Ne cool tube) na kojem piše maximalno 400 w i hps sijelicu od 250 w. E sad me zbunjuje to što na prigušnici piše 250w a i na sijelici 250w. sad me brine potrošnja struje ukupna, sve sam to platio povoljno misleći da će trošiti 250w a ne 500w.. Znači hps 250w, na prigušnici takodjer piše 250w. Sad jel potrošnja 250w ili 500w.. jer nabavio sam 250w zbog potrošnje električne energije, kako bi mi bila manja? Možda glupo pitanje ali ipak mi je nejasno jer nigdje nisam vidio ovdje na forumu da neko kaže koliko prigušnica troši
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Oznaka 250w na prigusnici znaci da je za 250watne zarulje :) To sve kad popalis ces trosit 250W. Mozda malo vise, mozda malo manje....ovisno i prigusnici i zarulji. Sama prigusnica trosi nesto malo, ali neda uvijek 100% prema zarulji tako da ukupno nekada znaju trosit i koji watt manje od 250w :) (netko je bio mjerio sa wattmetrom pa je dobio nesto manju potrosnju.)
 
27.10.2015
46
7
8
34
Ok shvatam ja to.. ali zašto onda na reflektoru piše da podržava i sijelice od 400 w ako je prigušnica 250w..

Piše na reflektoru da je za

150w
250w
400w

mh ili hps svejedno


Ako može i malo pojašnjenje i za ovo.

Zahvaljujem :)
 
02.11.2014
34
31
18
hps naravno , sto bi potrosio na kupovinu cfl sijalica ili jednu jacu mozes nabaviti i ballast i starter i sijalicu 150w-250w za iste pare , bar je kod mene tako ispalo..
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Svaka ima svoje prednosti i mane.
Moje mišljenje je da je za manje prostore sa lošijom ventilacijom definitivno bolji cfl.
A za veće Hps...
Ali to je samo moje mišljenje,najbolje si pogledaj par dnevnika i odluči sam šta ti više paše :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Creeper
03.05.2016
22
1
8
30
Pa pc box mi je V-40,5 D-41,5 Š-17
Htio sam hps uzeti ali nemogu naci manju od 150w pa po tom tvom bilo bi bolje cfl po 125 ili dve?
 
Poslednja izmena od urednika:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ako ti je prvi grow ja bih ti predložila cfl.
Vidiš malo kako to ide i sve...
A kasnije te iste žarulje možeš iskoristiti u kući.
Pa ako vidiš da se i dalje zanimaš za uzgoj,i da ti ide...onda si kupiš hps i možda neki veći box...itd :)
Uglavnom dobro je i jedno i drugo,imaš stvarno jako puno takvih dnevnika na forumu,pogledaj si malo :)
 
03.05.2016
22
1
8
30
Oke hvala znaci cfl daj sam mi reci za tu dimenziju koliko jacine i koliko sijalica vidio sam da na tu dimenziju stavljaju po 3*33w cfl
 
13.07.2016
1
0
1
50
25 Godina gajim outdoor i ne mogu sepozaliti sem sto sam sticajem nesrecnih okolnosti ostao bez genetskog potencijala :( ... student otkljucao vrata a drotovi odradili svoje >.> , temeljno , ali lisnate mase nije bilo , pogresantip , samo kutijica pasulja kolekcionirana 20 tak godina i uslov na kraju ! Sad se kao Feniks nastoim dici iz pepela i prikupiti nova zrnca pa da napravim opet carobni pasulj. Sto se tice "ruderalisa" ovde ga nema , fala bogu i siguran sam da ni jedna sijalica nemoze nadmasiti sunce ni hps ni ove druge ,, sunce ima mnogo vise lumena ! :)
 
Poslednja izmena od urednika: