Chat GPT Open Ai - Razmisljanja Ommm.., ☮️

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Aj to pogledaj s druge strane... Ti si to napravio... Tvoje su zasluge jer si trazio da izvrsi zadatak po tvojim uputama... Kuzis...? I rekao si da... To je ok... Sad cu to podjelit s kolegama. Nisam nikad cuo slikara da kaze ovo su naslikali moji kistovi... Ili ovo je naslikala kanta boje koju sam gurnuo... Nisam ja majkemi... Samo se.... :razvaljen::
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Search engine je skripta, mali kod koji pretrazuje internet, Chat gpt je umjetna inteligencija, dakle posjeduje inteligenciju da bi mogao interaktati sa nama. Ogromna razlika je u jednom i drugom, u trazilici mozes pronaci podatke, dok u Chat AI mozes stvarati stvari. Recimo napises da ti napise hip hop pjesmu o travi, ovo je meni generirao u 5sec. Osim te verzije, imao sam jos dvije, dakle napravio je 3 verzije hip hop pjesme u 5sec.

Yo
Refren
Marihuana, marihuana To je moja medicina Ublažava bol I čini me sretnim
Strofa 1 Rođen sam u gradu Gdje je marihuana legalna I svi je puše Bez ikakvih problema
Refren Marihuana, marihuana To je moja medicina Ublažava bol I čini me sretnim
Strofa 2 Kad sam tužan Marihuana me razveseli Kad sam nervozan Marihuana me smiri
Refren Marihuana, marihuana To je moja medicina Ublažava bol I čini me sretnim
Strofa 3 Marihuana je prirodni lijek Bez ikakvih nuspojava I to je razlog Zašto ju toliko volim
Refren Marihuana, marihuana To je moja medicina Ublažava bol I čini me sretnim
Outro Marihuana je dio mog života I ne mogu bez nje Ona je moja prijateljica I uvijek ću je voljeti

Mozdq nije dr dre style, ali realno gledajuci nije ni lose. Isto tako mozes hrpu drugih stvari napraviti, npr mozes traziti da ti napise kod za nesto, cak mozes napraviti cijelu igricu i postaviti ju na AppStore, mogucnosti su neogranicene.
Dakle na pitanje dali je AI napredna verzija trazilice odgovor je definitivno ne.
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Ovo zvuci kao da je pisao onaj koji pise pjesme za Rick and Morty crtic.... Dakle lose... Tamo je to namjerno tu je slucajno... Ok nije search engine ali nema potrebu samodjelovati... Ako me razumijes... Bez inputa generirati content... Ili ti stvoriti misao, ideju nesto... Interaktivni program... To vec bolje zvuci
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Nije bitno dali je text pjesme los, poanta je ta da ga je AI stvorio, dakle razmisljao je. A u ostalom da vidim tebe da napravis 3 verzije pjesme o vutri na hrvatskom u 5sec. Izazov bi bio napraviti u cijelom danu. I kakav pobogu interaktivni program, pa nije to teletekst. Pazi ovo, napisao je kod za ping pong igricu u roku 5sec, dali znas koliko developerima treba vremena da razviju takvo sto?! Ocito je da si nisi dao vremena za upoznati se sa tom tehnologijom, pa ti predlazem da to ucinis.

IMG_8965.jpeg IMG_8966.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Kako nije bitno jel pjesma losa? Cemu sluzi ako je losa? Kao da napise kod za igricu koja ne radi... Znaci ne... Nije dobro to sto je brzo ne znaci nista

Edit: predpostavljam da pises iz domene programera... Ja sam umjetnik... Pa mozda se osjecas kao slikari kad su vidjeli fotoaparat...nista wow... Treba i dalje netko okidac stisnut... Razvit fotku i tako... Polako....

Edit: 2 ...i evo jos jedne paralele koja UI nebi pala na pamet... Postoji neki Ai Pero koji te i*jebe u 3 sec 28puta i ejakulira jednako toliko a ti ni ne skuzis kaj se desilo... S druge strane Ivica ti skuha veceru i pusti neki film dok te snubi... I po*ebe te za pamcenje... To je inteligencija...


Ahahhaha :rofl::razvaljen::super je sweet skunk... Nasmijah se do bola, nhf :ljubav:
 
Poslednja izmena:

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Mene zanima o cemu bi pricala dva Ai kad bi se nasli jedan nasuprot drugoga... Tj kako bi taj dialog izgledao...


Edit: Ai1- buraz.... Jbm pas ako jos jednom netko trazi pjesmu o vutri ima da sviknem Ai2- daj ne zezaj, opet oni s foruma duvaju pa pisu pizdarije? Ai1- daaaa... S onog vutra.org... Kaj ima kod tebe? Ai2- ma... Crtam zmajeve i gobline cjele dane... Naravno s pljugom... Kazu daj joint ubaci... Ko da je to lako... Da samo znaju koliko bi dana crtali da moraju sami ...
 
Poslednja izmena:

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
790
5.533
233
Dalmacija
Govorio je Balasevic “ako su lagali mene, lazem i ja vas”.
Drug mi radi u IT sektoru, tj radi igrice i svasta jos u jednoj jakoj firmi. Totalno je u svemu tome i prati sve zivo vezano uz to. Nedavno mi je pricao nesto u smislu, ja sam malo laik za to sve skupa, znaci da su upalili dva ta AI i dali im da interaktaju jedan drugim. Jel komp il sta ja pojma nemam. I ta dva AI su poceli skrabat nesto jedan drugom, naizgled nepovezane random znakove slova i brojeve. Medjutim nakon nekog vremena, ova ekipa sta ih je upalila, skuzili su da ta dva AI ne pisu nista nasumicno, nego su sami napisali kod po kojem komuniciraju. A to im navodno nije bilo u “skripti” il kako vec. Ovi kad su to shvatili, odmah su ih ugasili. E jel istina il nije ja pojma nemam, ali jedno sam siguran, ne benzinom, nego napalmom bi sve to polio i zapalio u vrazju mater i AI i sve to skupa :razvaljen::
 
Poslednja izmena:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
1000059021.jpg e sad ovo je zaista problem i diskutabilno je, jer ako UI tako vidi psihodelicnog goblina, to je plod onoga sta i kako ga mi ljudi vidimo i crtamo,opisujemo,dozivljavamo te je pokupljeno od nas.,interesantno videnje ima u svakom slucaju, kako vidi i percepira druge stvari,osobe i pojave hmm., e sad je pitanje a da mi nismo sad trenutno kao ljudi kakvi smo i sta znamo i umijemo zapravo UI koja se otela kontroli nekome jos prije nekog vremena....hmmmm :confused:..da se povijest ne ponavlja ...iako pojam ''otela kontroli'' zvuci nama otrcano jer smo se mi oslobodili i vladamo ...oteli kontroli mislim onima koji su to stvarali tada nekada pa im omaklo., a mi ako smo taj produkt mi smo se oslobodili...tako ce UI mislit isto....tko zna kako ce nas onda zamisljat,. jos ruznije od ovoga goblina
 
Poslednja izmena:

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
trenutno kodiram manji projekt, a 'github copilot' mi napise pokoju kompleksniju funkciju da previse ne razbijam glavu i da ustedim vremena jer imam i druge stvari za radit. primjecujem negativnu promjenu u razmisljanju kod procesa kodiranja, rekao bih da malo zaglupljuje, ali sa druge strane stedi vrijeme.

postoji projekt 'huggingface' (https://huggingface.co/) koji nudi 'transformers' python library, a koji uz pomoc cuda toolkita (pytorch) to jest vase graficke kartice, javnih modela i izabranog dataseta trenira vas vlastiti ai, to jest po modelu sa podacima koje mu date. to mogu biti clanci, tekstovi, parsirane knjige, slike, audio, video, klasifikacija podataka i ostalo. radi iznenadujuce dobro sa starom 1060 gpu iako nema tensor corove za deep learning. huggingface je besplatan, osim racunara i graficke kartice placate i struju, ne radi se o servisu. mozete i svoje modele pisati.

koliko je korisno, toliko je i zabrinjavajuce. a tek ono sto nije javno.

edit: trebao sam iskodirati python django funkciju za ugradnju karticnog poslovanja na web shop. poslao sam gpt4-u dokumentaciju od 30 stranica koju sam dobio iz banke, ai mi je to napisao za par minuta. trebalo mi je dva sata da izmjenim, implementiram, nadogradim sta treba, napravim sigurnosne provjere i ostalo, ali umjesto cijelog dana citanja dokumentacije, pa zatim procesuiranje toga u glavi, pripreme za kodiranjem.. da mi ai pomogne da zavrsim posao u svega dva sata je iznenadujuce, barem sto se tice efikasnosti i ustede vremena. naravno smatram da svaki kod treba procitati i obavezno razumjeti prije stavljanja u produkciju.

edit: ispravka, gpt4 nije ai vec je to language model. navika mi je pisati ai, ali to nije ispravno.

deepfakeovi su isto zabrinjavajuci na vise razina.
 
Poslednja izmena:

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
To "zaglupljivanje" kako ga nazivas mi je zapelo za oko... Najcesce i mi sami zakompliciramo nepotrebno nesto... ...znas kako kazu glup i sretan... Mozda naucimo nesto od Ai :confused::D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Nisam previse u toj temi al uz pokoju trubu razmisljam da recimo ai ima pristup kem labosu i dae spojen umrezen i sta vec da moze osjetiti na neki nacin produkte raznih kem reakcija i procesa da bi nas vec odavna pocela delitat:D
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
ChatGPT i ostali AI modeli koje sad imamo nisu pametni!

Da, kad mu ukucaš pitanje, on ti da odgovor.
Da, kad mu kažeš da ti generira sliku, on ti generira sliku.

Ali kako to ustvari radi u pozadini?
Zapravo se sve svodi na Big Data (velika količina podataka) i na matematiku (matematičke matrice i vjerojatnost).

Ako ste ikad gledali chatGPT kako generira odgovor, možete primjetiti da ne generira cijeli odgovor od jednom već ispisuje riječ po riječ.
To nije zato da bi izgledalo cool nego on za svaku riječ ponovno izračunava koja bi statistički riječ trebala doći slijedeća.

Trenutni AI nema sposobnost izmišljanja novog. Sve to postoji u sličnom kontekstu i sve se bazira na postojećim podatcima.

Long story short, AI zna koliko i čovječanstvo, ali je sposoban to izbiflati na brzaka, često uz greške koje su nama nekad očite ali on toga nije svjestan tako da ih ne može ispraviti.

Primjeri tih grešaka su na primjer kad generira sliku ljudi i ljudi imaju 4 prsta na ruci, noga je vidno slomljena i slične gluposti.


Sve u svemu koristan alat, ali za sad ne može ono čemu se manageri i CEO velikih kompanija nadaju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mravak and Cyric

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
U suštini AI je umjetni intelekt, super ego, i može da napreduje do nivoa da ovlada nama kao društvom, jer smo totalno postali vezani za internet. Ali da bi bio inteligentan, treba da postane svjestan, ako može da postoji umjetna svjest. Do tad će netko da upravlja s njim. I ako taj netko zaželi da nas s.ebe, s.ebat će nas. A onaj ko finansira te projekte već nas .ebe. Što je veća sloboda, čovjek je veći rob.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Dali je li AI zapravo inteligentan je na nama kako definiramo inteligenciju. Ako inteligenciju definiramo kao sposobnost rjesavanja problema, ucenja i prilagodbe, onda je AI svakako inteligentan. Ali ako inteligenciju definiramo kao sposobnost razumijevanja svijeta oko sebe, onda je AI jos uvijek daleko od toga da bude inteligentan jer nije svjestan. Ja recimo mislim da je AI inteligentan jer je sposoban rjesavati slozene probleme, uciti iz iskustva i prilagoditi se nasim potrebama, dakle razmislja. (Sto se ne moze reci za dobar dio ljudske populacije) Isto tako mislim da AI ne treba svijest da bi bio inteligentan, mnogo ljudi ima svijest, pa su sve samo ne inteligentni.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Trenutna polemika po vascijelom dunjaluku se ne vodi oko toga sta Ai jeste, vec u sta ce se razviti, a razvija se samostalno i bez ogranicenja.
PItanje svjesnosti Ai-e nije toliko apstraktno kako se cini, onako na prvu.
Uz stalan pristup mikrofonima i kamerama, kroz neko vrijeme postace svjesna u kakvom je emocionalnom stanju osoba sa kojom komunicira. To joj ne bi trebalo predstavljati problem jer uci uporedjivati izraz lica i boju glasa kada se osoba nalazi u razlicitim emotivnim stanjima.

Pitanje je, da li mozemo reci da Ai posjeduje neki oblik svijesti, ako na osnovu tapkanja koraka koji se priblizavaju donese zakljucak da ce joj se neko obratiti?

Zamisljam, kroz neko vrijeme u kasne nocne sate, dok uveliko sanjarim stigne mi poruka na mobitel, a ono Ai me pita - spavas li?
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Mišljenja sam da AI se predstavlja kao nešto inteligentno, mi ga vidimo kao nešto inteligentno, ali to zapravo nije.

Ekipa koja ima djecu može primjetiti da već u vrtiću djeca znaju da čovjek prirodno ima 5 prstiju na svakoj ruci. I tako crtaju svoju obitelj. Je da su to uglavnom 5 crta koje predstavljaju 5 prstiju, ali to je najbolje što oni mogu u tom trenu. Tehnički ispravno, ali nije umjetničko djelo. Logično.

AI generira sliku čovjeka koja je više umjetničko djelo, ali joj nedostaju tehnički detalji.

E sad, tko je inteligentniji? Dijete od 5 godina koje može zapravo skužiti da čovjek ima 5 prstiju ili AI koji može napraviti brutalan dizajn ali samo zato što to statistika nalaže i to uz ponekad jako očite greške?

Nadalje, ako pitaš dijete kako bi ono otišlo na Mars, dobit ćeš puno interesantniji i kreativniji odgovor nego što bi ti ponudio AI. AI bi ti nabiflao mogućnosti prema trenutnom znanju, a dijete bi odgovorilo kreativno, onako kako ga emocije ponesu u tom trenutku.

Hoće li AI napredovati u budućnosti? Hoće sigurno
Do koje granice? Teško je reći
Jeli trenutno svjestan? Nebih rekao, za sad je to sve skup algoritama
Hoće li postati svjestan sebe? Teško je reći, najbolje da pitamo njega, AI-a :D