CLF 140/180, NoName sjeme, lst, top... by@grisnak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Hola drugari,
uhvatio sam malo vremena pa je red i da napravim update :)
Pa da krenemo... Plantellu sam definitivno otpisao, a evo i zašto. Moje skromno mišljenje je da biljka dobije boost ali jednostavno ne apsorbira sve nutritijente potrebne za pravilan razvoj, nešto je zaguši (neznam šta). Prešao sam na Hesi (cvijet i fosfor) i promatram... Zalivena je jučer, dobila je pola doze cvijeta te pola doze fosfora. Spržio sam je - što se vidi na vrhovima listova, ali stvarno malo, neću si to uzet za zlo. Sad je krenila ali ono za pravo. Evo par fotki da se izmorite, jer bez njih se ne važi :p

v1.jpg v2.jpg v3.jpg v4.jpg v5.jpg v6.jpg v7.jpg v8.jpg
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Hej društvo i drugari!
Mali update je tu. Konačno sam obojio box u mat bijelu, razlika je ogromna, bolje je i to se vidi na oko bez ikakvih mjerenja... Ostavio sam malo folije gdje su lampe, radi straha naravno jer su bočne lampe blizu drva (zapalio sam stan u ugri kad sam bio klinac - ima tome više od 30 god. - zbog malene nepažnje ti može sve izgorit) :D

Dobila je 1/3 doze HCvijeta i punu dozu HFosfora. Ušli smo u treći tjedan cvjetanja i idemo dalje. Skužio sam do sad da se pod cfl-om može uredno odradit grow, treba malo više pazit da biljka ima što optimalnije uvjete, da je zdrava i da je se voli. Tko je imalo ozbiljan, ima volje, te posluša par savjeta mentora i starijih growera može dobit dosta dobar rezultat. Nema tu poređenja sa hps-om, ali ima svoje prednosti - niže temperature, skoro bešuman box, razmontiram ga doslovno u jednu minutu. Meni je to ogromna prednost jer sam ograničen prostorom i obavezom.

I sad za pred kraj malo patetike ;)
Raduje me ovaj hobi + jako draga je tu ekipica + ovo je jedan od rijetkih konstruktivnih foruma, tako da ću se trudit doprinosit zajednici koliko god budem mogao i znao. Par fotki je tu, uživajte u vikendu ;)

n1.jpg n2.jpg n3.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Nebi ga razmontirao - jedino u slučaju više sile. Samo sam oprezan... enivej imam dva boxa i mini sušaru :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Pozdrav drugari,
mini update je spreman. Ušli smo u 4. tjedan cvjetanja. Pustio sam je od prošle srijede do jučer bez vode i prihrane - skoro do dehidracije, kad su se listovi već pomalo objesili dobila je 2/3 doze HCvijeta i punu dozu HFosfora. Temperatura na vrhovima je 25/27°C, a na dnu boxa 22°C, dok je po noći temperatura u cijelom boxu 21. Mjerio sam svjetlo (180w, 6x30), udaljenost od lampi do 11 cm dubine je 12.000 lm, ispod toga rapidno pada - na 15 cm ima mršavih 800/1.000 lm (za razliku od malog boxa 140w koji je širok svega 24 cm, tu imam konstantu od 10.000 lm do dubine od 18 cm, ispod toga je mršavih 400/500 lm) - ovo je sve mjereno na brzinu i udaljenost vjerovatno varira +- 2/3 cm. Danas samo dvije fotke da se vidi napredak u par dana. Stojte mi dobro i veselo :D
Edit: na par najtanjih grana sam napravio cropping - vidi se izolir traka.

b1.jpg b2.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Vrijeme je za update. Ušla je u peti tjedan cvjetanja. Napravio sam jučer polu flush te je na kraju dobila punu dozu HCvijeta i punu dozu HFosfora. Skinuo sam 1/4 listne mase, uglavnom dole jer nije dopiralo nimalo svjetla i malo svuda - čisto da prodiše - hedovi su preblizu jedan drugome - to ću riješit na način da ću postavit unutarnji žičani prsten i tako ih odvojit. 2-3 sata pred jutro zadnjih tjedan dana sam je počeo izlagat nižim temperaturama 16-20ºC (ko fol stiže zima, ne vidim da joj smeta, a buja fino). Nešto šećera je bacila ali nema tu još niti za tursku kafu, a kamoli za espresso. Danas malo više fotki, stojte mi dobro i veselo :D

vs1.jpg vs2.jpg vs3.jpg vs4.jpg vs5.jpg vs6.jpg vs7.jpg vs8.jpg vs9.jpg vs10.jpg
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Drugarice i drugari,
update je malo zakasnio ali je tu :)
Ušla je nekidan u šesti tjedan, dobila je punu dozu HCvijeta i punu dozu HFosfora, napravio sam prsten od žice da malo raširim grane, skinuo sam svo veliko lišće od dole do pola visine. Fino miriše, ali samo kad je se dira, kad je ne pipkam ništa skoro se ne čuje. Napravio sam kao neki DIY leću za mobitel, snimio sam trihome ali kvaliteta tog snimka je od k. Meni trihomi izgledaju prozirno, tu i tamo neki polu mliječni - možda neko od vas to raspoznaje bolje pa mi pomogne savjetom... Sretno i veselo :D

v1.jpg v2.jpg v3.jpg v4.jpg v5.jpg v6.jpg v7.jpg v8.jpg v9.jpg v10.jpg