Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Prve sekunde koje sam sad pogledao, već je bilo na diskaveriju prije godinu dana... :D
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.496
143
Valja popratiti kako će se u Švedskoj odvijati stvari. Ona će puno toga reći o odlukama vlada diljem svijeta i koliko su opravdane restrikcije i samouništenje gospodarstava.
S obzirom na statistiku(dob i prethodno zdravstveno stanje) zar nije smisleniji napor da se pokušaju osigurati rizične skupine nego blokirati sve, uništiti gospodarstvo i egzistencije, mentalno razboliti cijele populacije i izložit ih drugim bolestima... S epidemiološke strane bi sve to onda puno kraće trajalo.
A virolozi nisu isključili mogućnost da je ovaj virus među ljudima masu godina. Jedan od "prehladnih" virusa, koji je u čovjeku mutirao u ovo što je.
Ali svejedno što je uzrok, izgleda da iznimno ebena vremena dolaze
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
z3q4GHX.jpg
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
713
93
Somalirana de Pufna
Ok virus je opasan. Vrlo zarazan. Do sada se dalo videti, ali @Zelenko63 kao radniku u zdravstvu najviše tebi usmerava pitanje, koja je razlika između ljudi koji ga prebole kao grip ili prehladu i ovih koji imaju najteže oblike simptoma ili postoji razlika u virusu ili obliku?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
gripa i prehlada ne sazvacu pluca ko zvakacu gumu. nakon oporavka tezih slucaja ostaje vidljiva trauma pluca zajedno sa djelomicno reduciranom funkcijom pluca.
al je jos premali broj testiranih da bi se znale preciznije brojke oko ostecenja pluca nakon oporavka.
razlika postoji. sam virus je nesto veci i fizicki tezi od virusa influence(gripe). a prehladu uzrokuju drugi virusi, cca 200 njih, sto poznatih, sto nepoznatih. Najcesci je rhinovirus.

...dok se zeleni ne javi sa detaljnijim objasnjenjem :D
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Tako je druže. Napisao sam nekoliko puta svaka jedinka je priča za sebe. Ukoliko je imunne system na razini to onda obično bude bez posljedica no isto tako treba uzet sa zadrškom, vrlo je nepredvidljiv. No ako te potepe direkt ostavi jos i štetu od koje se dugo oporavljas. Koja je razlika? U konačnici dobijes imuniziranu jedinku na ovaj ili na onaj način.
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
713
93
Somalirana de Pufna
Jasno da, sad sam se prisetio i čini mi se tvoje priče da ako se organizam bori sa nekim drugim problemom (da se laički izrazim) onda je puno teže sa ovim virusom. Kul kul, malo nepotrebno pitanje, ali ako je za utehu sada imam dosta jasniju sliku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
nek me zeleni ispravi ako krivo pricam. citam malo neke clanke o ct nalazima zarazenih
razlika je sto covid prouzroci puno jacu upalu pluca za razliku od npr bakterijske koja se rijesi antibioticima.
vele nes u smislu da kod covida bude upala i u donjem djelu pluca i opcenito puno vecu povrsinu pluca zahvaca, nekakvi zracni djepovi se pune inficiranom tekucinom/pretpostavljam voda i gnoj, alveole ne mogu odradjivat svoju funkciju, izmjena kiska i co2 bude reducirana do mjere da se gubi dah i dolazi do umora jer mozak nema kisika.. a u vecim slucajevima do smrti. prakticki se ugusis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Zelenko63

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
razlika je sto covid prouzroci puno jacu upalu pluca za razliku od npr bakterijske koja se rijesi antibioticima.
to se do skoro zvalo atipicna upala pluca, nisu znali sta je izaziva, uzrocnik je bio "respiratorni" virus; a nisu znali koji, jer nije bilo testova za taj "neki" virus.
bilo je toga i ranije, ali naravno, hajp je krenuo od sars-a, mers-a, pa do ovog sada.
napredujemo :)

evo ovde si napisao

a prehladu uzrokuju drugi virusi, cca 200 njih, sto poznatih, sto nepoznatih.
korona je do skoro bila u tim "nepoznatim".
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
korona je do skoro bila u tim "nepoznatim".
koronavirusi su cijela skupina virusa (preko 30 njih) i dijele se u 4 podgrupe. samo neki napadaju ljude. za koronaviruse se zna vec jako dugo.
covid19 je jedan od njih. i do nedavno je bio nepoznati soj iz grupe koronavirusa :D
na nepoznate se misli da 20-30% virusa koji uzrokuju prehladu nisu poznati niti iz koje grupe su. ne misli se na poznate koronaviruse, rhinovirus, parainfluenza i rsv.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Covid19 je poznat od 2019.
Zato se i zove Covid19 !!
Mislim taj tip..korone:razvaljen::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.