Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
dobra prica o koroni,strahu,panici.
"Kuga je bila na putu za Damask i u pustinji je prestigla karavan. "Gde žuriš?", upita je vođa karavana. "U Damask. Hoću da uzmem 1.000 života." Na povratku iz Damaska Kuga je ponovo prošla pored karavana. Vođa joj reče: "Odnela si 50.000 života, a ne 1.000." "Ne", odgovori Kuga. "Ja sam uzela 1.000. Ostale je odneo Strah."
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Ja sam danas dezinfektovo ceo stan i auta.Ja i zena sve textilne bezkorisne krpe smo bacili u crne vrece , ostalo sve na pranje.Zena na poslu mora da nosi beli skafander sa maskom i rukavicama.Sve skoro bolnice su prosle detaljnu dezinfekciju.Mere predostroznosti su velike i zabrana svim javnim okupljanjima.Granicni prelazi su pod kontrolom i zabranjuje kretanje ako nemas potrebu da putujes.Izuzetak su oni koji imaju obavezu da rade u drzavnim servisima.Non stop savetuju gradjane poreko TVa da ostanu u svojim kucama i u slucaju da neko oseti simptome da nazove broj tell svog doktora ili centralu da zakaze vreme , jer pregled mora da se pripremi i za karantinu 15 dana.Zeznuto i ozbiljan virus hara svetom.Zato su skoro svi proglasili vanredno stanje.Mnogo lako se prenosi i bez kontakta sa ljudskim telom.Covid19 moze opstati i do nekoliko sati na predmetima.Mislim da mi trenutno fali odmor od svega. 20200315_150929.jpg
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ja sam vec odavno spreman za Corona virus jer radim sa djecom i hop, od jucer, temperatura ne spada, stomacni problemi, grlo, nemoc a sutra imam testiranje.. Nisu Njemci pokazali neku organizaciju, jako jako lose sve to ide... I simptomi su puno intezivniji nego kao kod obicne gripe, iz prve ruke :)
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Sve su buraz simptomi 100% Korone, da nikoga ne lazem a prvo sebe. Ovdje postoje brojevi za virus koje ne mozes dobiti, pokusavam vec od petka, bolnicu nazoves kazu ostanite kuci, ne dolazite u bolnicu jer imate simptome..vec prije dvije sedmice je bilo potrebno zatvoriti institucije koje rade sa djecom i svim kategorijama al njemac bi se j*** za Euro.. Ovo se vise ne moze kontrolisati i toga su svi svjesni.. Ljudi dragi i postovani, kolege i kolegice, cuvajte se koliko mozete , nije bas ovaj virus za potcijeniti.

Edit: joint zapalim i ide bez problema, cigare nikako
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Tipa.... upozori pucanstvo na realnu opasnost. recimo, stavi se fokus na sigurnost ljudi i suzbijanje pandemije a ne na odrzavanje ekonomije...

edit: znam da to nije jednostavno jer, budimo realni, ljudi su generalno ovce. Al' ipak sam za "bolje sprijeciti nego lijeciti".
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Jel mislis da bi nesto postigo s tim? Da bi smanjio sirenje ili bi samo usporio? Svijet jednostavno nije spreman na jebeni mali virus i nadati se da ne bude neko vece sranje
Eno svabe su u duisburgu jako blizu cjepivu i jel znate ko hoce da kupi tu tvornicu? Jebeni Trump al sva sreca koliko sam cuo svabe nece ni da cuju :)
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
I da se samo uspori bilo bi mnogo bolje, tako da svakako vjerujem da bi se nesto postiglo sa pozicioniranjem dusa na prvo mjesto, a ekonomije na drugo.
Btw, mnoge su drzave "blizu cjepiva".... history repeats itself.

edit: true, nismo spremni ni za kakav virus.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Eno svabe su u duisburgu
Nema cjepiva garantovano u ovoj godini, jedino da experimentisu na ljudima bez ikakvog testiranja a minimalno je 6 mjeseci po svim standardima. Jedna od centralnih laboratorija u Evropi, u Edinburgu, u kojoj radi kojim slucajem moja prijateljica, tvrdi da virus mutira, da se ne moze pratiti i zato sam vam se i javio u ovoj temi, ne zato sto sam i ja vjerovatno angesteckt

Prevencija Himalaya dragi u Njemackoj je tako jasno precizirana u slucaju pandemije. A prije svega stoji da se, u koliko je u drugim zemljama vec doslo do sirenja odredjenih virusnih, zaraznih, bakterijskih oboljenja, i u koliko se prvi slucajevi pojave i u Deutschland, automatski se zatvaraju obrazovne ustanove i firme sa visokim rizikom.. Itd itd...jel se to desilo? mislim da je jasno sve
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Nisam doktor i nisam dovoljno educiran o tom podrucju kako bi mogao pricati o tome, te se pravilno izraziti, however, znam da virus sadrzi SARS i HIV - provedena je DNA studija. Ako to nije man-made onda rezem jaica. Donedavno su pacijente lijecili lijekovima za HIV, a sada pokusavaju lijekovima za SARS. Ostaviti cu na dnu posta neke linkove pa prosudi sam/a. Btw virus rapidno mutira - rijetko koji "prirodni" virus mutira ovom brzinom... anyways... mnogo je toga sada na internetu - educirajte se; ovaj post je samo upozorenje na potrebu za edukacijom

as said.....
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Usporiti malo sa prevencijom su svakako mogli, prije svega kako bi se dobilo na vremenu radi injekcije/lijeka i to su trebali uraditi.. Sada je kako kazes da ni "Bog dragi" ne moze zaustaviti.. Ubi me temperatura :whato::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.