Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
Zaboravio sam da dodam bitnu stvar a to je da radi budućnosti, za svaki slučaj, smanjimo cmakanje i sl. sa kućnim ljubimcima jer virus može ponovo da mutira i pređe na njih i bude ispod radara a onda ponovo udari ali iz našeg dvorišta.
da, ali kako je korona kod pasa, pa i macaka maltene stalno u njihovom organizmu, bez obzira na vakcinacije, tako i ljudi koji su sa njima imaju poviseni imunitet na isti; bez obzira na mutaciju.
 
Poslednja izmena od urednika:

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
sad koliko je tacno ne znam, nemam jos uvek koronu da testiram :D


bl.jpg
Dobre vesti!!
Korona virus se moze izleciti sveze prokuvanom vodom sa belim lukom. Stari kineksi doktor je dokazao efikasnost ovog napitka.
takodje, i mnogi pacijenti su dokazali da je efikasan. Priprema > Uzeti 8 cesnjeva belog luka, dodati 7 casa vode i to prokuvati.
Pijte tu vodu i jedite taj beli luk. Zdravlje se poboslja i dodje to izlecenja preko noci.
Podelite svim kontaktima, moze spasiti zivot.
za ove sto ne znaju kirilicu evo i prevod
 
Poslednja izmena:

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.439
233
Kažu organizacija svih doktora sveta da su zabrinuti za izbeglicke kampove u Grckoj.Savetuju da ih grci puste unutra i zbrinu ih u svoje prostorije unutar drzave.E sad vec sve polako dobija svoj smisao.
Ne zamerite mi, ali ja sam teski nevernik ovih glupih bolestina.
A i ima ona jedna pametna poslovica..."Ne nerviraj se puno za zivot, i onako se ziv neces izvuci."
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
moro sam mami ić u nabavku kruha, crnog i tamnog, bogami, ljudi su debili zaista, neznanje je konačno izašlo na vidjelo, izbuljenje i usrane face, kaufland, plodine ovo ono pekara....prodavačice, blejači po gradu, svi izgledaju ko u dok filmovima pred streljanjem....šta telka udara u hipotalamus braco moj, kaki psihodelici, nema do nac. televizije....
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Sad je sve otišlo dovraga... :grob:
Od jucer se i kafane zatvaraju u 6 sati. Ne kontam razlog za tako nešto. Ili nemoj raditi nikako, ili radi normalno radno vrijeme. Sta uopste znaci to sto si skratio radno vrijeme? Ništa.
Dakle, ili radi, ili nemoj da glumiš neki klinac.

Sve ovo je meni sumnjivo do zla boga.

Odoh smotat' jedan... Čisto radi prevencije... :razvaljen::
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Ja navedoh primjer... Od kako počeh raditi na terenu ovu sezonu, mora se negdje kafa tresnuti poslije posla, tako sam i skontao kad nas konobarica jucer bukvalno istjerala iz kafane, kao, radimo do 6.
Ja se prenerazio kad sam cuo sta reče cura koji je razlog. Glupost na kvadrat (puta deset)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Sretno ljudi.
Samo jedan slucaj da se desi u fabrici, IMG_20200313_202210.jpg pa pa fabriko.
Napunit cu stek za mjesec dana,pa dalje uzimati robu normalno. IMG_20200313_183624.jpg
Sutra moram kupiti bar 10 kg mesa (veceras ga nije bilo). Spadam u rizicnu skupinu hrvatskog radnika. Prazan mi je frizider uglavnom. Ako se desi karantena,bar makarona i kruva da ima.
Trave imam. IMG_20200312_193324.jpg
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Tvrdnju o 70% populacije koja će oboliti od virusa popularizirala je njemačka kancelarka Angela Merkel koja je, pozivajući se na svjetske autoritete u epidemiologiji, procijenila kako će 60% do 70% Nijemaca biti zaraženo virusom.



Tvrdnja se temelji na nekoliko istraživanja i istupa stručnjaka, a javnost je njome bila posebno uznemirena dok se neki pitaju ima li se smisla boriti protiv virusa koji će se, što god uradili, proširiti većinom svjetske populacije?



Kratki odgovor je - ima. Čak i u slučaju da je 70% oboljele populacije neizbježno, izrazito je važno usporiti napredovanje virusa kako bismo povećali šanse za preživljavanjem oboljelih (pogotovo starijih i kronično bolesnih) te "kupili vrijeme" farmaceutima da razviju cjepivo.



Gotovo svakog tjedna testiraju se nove metode liječenja, a što više informacija imamo, veće su šanse da će se liječnici uspješnije boriti protiv virusa. Ako netko mora oboliti, mnogo je bolje da mu/joj se to dogodi za šest mjeseci nego na samom početku epidemije.



Također, velik broj oboljelih stvara enorman pritisak na zdravstvene sustave u državama koje se bore s epidemijom. Kada je priljev novooboljelih iznimno visok, poput situacije u Italiji, u bolnicama nema dovoljno mjesta za liječenje svih teških slučajeva te zdravstveni sustav više nije u stanju pružiti adekvatnu skrb svim pacijentima.



Usporavanjem napredovanja virusa daje se šansa zdravstvenim sustavima da se prilagode situaciji, čime se povećavaju šanse za uspješnim liječenjem.



U konačnici, pandemija koronavirusa zaustavit će se ili kada dovoljno velik broj ljudi preboli virus i stekne imunitet ili pronalaskom cjepiva. U oba slučaja jako je važno karantenama usporiti, a moguće i u potpunosti kontrolirati rast broja oboljelih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.