Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
a propo postu metalmaniacu, temp od 37.1, 2 , 3 se po pravilu ne skida plus tesko se skida i ne treba nista uzimati da je spustimo
jer organizam sam digne temp da ubije viruse dok bi se veca trebalo skidati i ona steti organizmu.
ovo znam odavno jedan stari lekar mi je pricao, nije rekla kazala.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Evo ljudi kod mene od veceras je Lockdown. Sutra ne idem na poso.
taman stigo kupit jos rizli. :D
namirmica isto uzeli al najvise higijene. i brdo pelena.
narod pokupova sve ne mozes stici uzeti.
a nije ti jedmostavno kad znas da imas za 4-5 dana dovoljno stvari.
ja imam kasalj starija kcerka isto.
doduse prije 4 sedmice smo oboje gripali kad je u italiji tek o tome se pricalo.
ali osim tog kaslja koji nije konstantan.
nego pomalo pred spavanje nista nam ne fali.
mlada cerka i zena nista. ko drenic
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
a propo postu metalmaniacu, temp od 37.1, 2 , 3 se po pravilu ne skida plus tesko se skida i ne treba nista uzimati da je spustimo
jer organizam sam digne temp da ubije viruse dok bi se veca trebalo skidati i ona steti organizmu.
ovo znam odavno jedan stari lekar mi je pricao, nije rekla kazala.

Dodao bih još, ako naglo prelazi 39, obavezno posjetiti ljekara. Jer, sa 40+ se pocinje javljati nesvjestica i padanje u bunilo...
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.310
9.464
258
Ja sam jutros otisao u kliniku i ljudi me izbacili iz klinike iako su mi u subotu kad sam zvao rekao da dodjem u ponedjeljak na testiranje i onda su mi rekli da idem kuci i cekam poziv terenske ekipe, sto se naravno nije desilo:grrr:tako da nije moglo da se izvrsi testiranje ali sutra ce biti pozvani da to zavrse jer kod mene je citava institucija zatvorena sada radi mene a svi drzavni sluzbenici u Minhenu imaju dezurne institucije gdje mogu ostaviti djecu jer moraju radit a takva institucija je i moja. Tako da se digla prasina danas i vjerujem da ce to biti sutra zavrseno sve sto se tice testiranja, pa cu znati vise.

Evo ljudi kod mene od veceras je Lockdown. Sutra ne idem na poso.
taman stigo kupit jos rizli. :D
namirmica isto uzeli al najvise higijene. i brdo pelena.
narod pokupova sve ne mozes stici uzeti.
a nije ti jedmostavno kad znas da imas za 4-5 dana dovoljno stvari.
ja imam kasalj starija kcerka isto.
doduse prije 4 sedmice smo oboje gripali kad je u italiji tek o tome se pricalo.
ali osim tog kaslja koji nije konstantan.
nego pomalo pred spavanje nista nam ne fali.
mlada cerka i zena nista. ko drenic

Sretno ljudi, nadam se da ce to sve biti samo regularna gripa iliti prehlada i da ce sve proci dobro.
 

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
Evo ja ne merim temperaturu.Vozac sam I moram da radim. Nosim masku, rukavice I sredstvo za dezinfekciju. I srecem razne kolege koji dolaze iz EU. Nije vise zajebancija, cuvam se koliko mogu a sad ako onaj gore odluci da neke spasi a neke ne jbg. To je odluka njegova jer smo kao civilizacija napravila vise sranja nego dobrog.Ne pravim zalihe, sem za dete, jer za dete hrane mora biti, ja cu se vec snaci kao I do sada u zivotu. Nisu mi jasni ljudi koji kupuju 50-100kg brasna, mislite da ce vas to spasiti. Pa ostali koji ne budu imali gde da kupe za svoje porodice prvo ce kod vas doci I na silu uzeti deo za sebe. Tako bi ja uradio. Juce Sam u market u video dve Gospodje od 90god I druga oko 70god. Kupile su sedam dzakova brasna. Bio sam izrevoltiran I rekao da nece ni doziveti da pojedu to sto su Kupile. Nebitno koja nacija I Vera je upitanju, dajte ljudi, pa ima sirotinje koja takodje mora da jede I prezivi. Ja mogu financijska da se snabdem za narednih godinu dana Ali necu,jer treba jos neko da jede sem mene I moje porodice. Ja sam kroz ovu koronu uvideo da smo kao ljudi totalno posrnuli.
Ps Izvinite ako ovo nije za ovde na pisati, Ali drustvene mreze nemam, I ne zelim da imam. Ali ovo me bas pogodilo. Ako me sankcionisete razumecu.
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
@Jednomsemora nemam pojma,ovi ovdje i njihov zdravstveni sustav je katastrofa i na rezultate se ceka i do 72 sata kao sto uvijek naglasavam Hrvatski zdravstveni sustav tek pocnes cijeniti kad zivis vani,I u ovoj situaciji najsretniji su oni koji zive u HR.
S ozirom koliko provodim vremena po aerodrmima bilo bi pravo cudo da je negativan.
Ugl.jucer sam se osjecao lose,danas zasad dobro,pluca nadeazena od kaslj pa boli,ali ostalo zasad uredu,prestala i glavobolja i temp.
Najteze mi pada Izolacija ali to pada svima tesko a kad nemam ni vutre e to sad je vec supertesko
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
U potpunosti se slazem, mislim da bi dobili prije zdravstvene usluge i bolje u nasim Balkanskim zemljama. Ja sam blago receno razocaran kako su njemci nonsalantno prisli Koroni. Zato su sve sad zatvorili.
Evo upravo su me nazvali i imam danas termin u 15 sati pa cemo vidjeti sta ce testovi reci, teta doktorica mi je rekla da ce rezultati sutra do podne biti gotovi. Ja sreca imam zaliha za pusit koliko treba :)

Edit: testiranje zavrseno, rezultati ce biti sutra :)
 
Poslednja izmena:

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
@ledeni6 pa druze gledaj da ne pusis sad nista. Ja sam pusac, I od kad Sam dobio dete razmisljam trebaju li meni cigarete, I zasto Sam toliko zavistan od njih. Vutru ne moram pusiti ne vuce me, vise to radim iz uzivanja I opustanja. Ali cigarete su zlo. Bice mi tesko Ali ostavicu duvan definitivno. To zbog sebe I porodice. A ti probaj sad neko vreme I bez vutre. Oporavi pluca, Bice vremena za Vutru.
 

KönneR

Đubrica G
20.06.2013
476
3.861
143
New Zeland
Jesmo svi čuli za ženu s teškom upalom grla nakon 1,5kg pojedenog češnjaka?

edit. Moglo je i pod vijesti al je i o koroni, pa nisam sigurna kud. A sinulo mi da možda spamam cijeli dan samu sebe i vas::ludak:: opusteno jutro pa zato valjda
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
U Mostaru zvanično potvrđen prvi slučaj
Majmun iz prigradskog naselja Ilići donio virus sa putovanja šetao po prodavnicama i kafanama a kada ga je virus sjebao zovnuo kuma koji je doktor u glavnoj mostarskoj bolnici
Kum ko kum smjestio njega i sina na plućno i tek tamo ga testirali
Zbog njega je plućni odjel sada zatvoren i pitanje je hoće li ostati samo na tome ili će morati zatvarati i ostale odjele
Nadam se da će neko brzo objaviti njihova imena pa da se najebemo majke i njemu i doktoru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.