Critical Kush 3x fem. 250W HPS prvi puta indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
Pozdrav svima. Evo otvaram dnevnik radi lakšeg i što uspješnijeg uzgoja. Znači prvi puta indoor, imao sam vani neke domačice ali više-manje srednja žalost.
Ovaj put se pokušavam bacit na malo viši nivo uzgja.

Dakle da krenem. Naručio sam 10 kom critical kusha od barneys farm seeds, prilikom testiranja pod pritiskom prstiju puklo je 7 kom. ostale smo 3. što bi to moglo biti?
Ove ostale tri koje nisu pukle su stavljene na klijanje 17.10. fino proklijale danas 19.10. i odmah stavljene u 18l 2x i 13l 1x. zemlja 40l composana 10l nekakav biokompovit 7l stiropola i sve to dobro pomješao i napunio posude, zalio. i one glinene kuglice sam stavi na dno. Sada je samo na njima da niknu van, dok ja nestrpljivo čekam 21.10. da stigne box ph metar
i ostala oprema, nadam se taman kad bebe niknu. box je 60x60x160 full oprema da sad ne nabrajam, više o tome kad ga motiram.
Od treninga sam odlučio radit LST svakako, a možda i toping.

http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-06-355_zps14c5babd.jpg
http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-06-354_zps5f3b2ea8.jpg
http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-06-358_1_zps1847cdc6.jpg
http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-10-364_zps71ca42a9.jpg

nadam se da će ovi linkovi funkcionirat. nisam mogao podesit na klikni na sliku za uvečanje.
potrudit ću se da do drugi put to sredim. dobro bi došla pomoč oko toga.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
kako mislis to ...prilikom testiranja pod pritiskom prstiju...
Composana je odlicna i nisi trebao nista dodavati u nju...posebno ne biokompovit i stiropol (stiropor) ..zasto stiropor ?? koja je njegova svrha ?
koju lampu koristis ?
i makni te kuglice sa zemlje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa cupa, ako staviš kuglice stiropora u zemlju onda je zemlja mekša, faktički je nemožeš skroz nabiti što je automatski čini bolje poroznom a i samim tim je i drenaža bolja.
A i korijenu se lakše probijati kroz takvu zemlju.
Ispravite me ako griješim, neznam čemu mržnja prema stiroporu kad ipak ima neke svrhe, bar služeći se ovom logikom ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Stiropor i hortikultura,uzgoj bilja nemaju nista zajednickog.Stiropor je izolacijski materijal i to mu je jedina namjena izmedu ostalog nezadrzava vlagu zbog svoje strukture..zatvorenih pora vlagu neupija i osim sto izbija mjesto zemlji nema nikakvu ulogu u uzgoju.
Ako vec ima potrebe onda je perlit taj koji bi trebali koristiti ...nema ni on nista u sebi posebno ali bar zadrzava vlagu i jednu ruku je koristan...stiropor treba izbaciti iz upotrebe.
Composana je odlicna i nema potrebe upropastavati ju sa tim glupostima ;)

edit:
da malo rezimiram...ok ako je zemlja losa i neporozna onda da ali ne stirpor...Perlit je rijesenje ili kokosova vlakna..... jos bolja stvar ;)
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Mislim da si "barneys farm seeds" nebi dopustio da pošalje u prodaju sjemenke koje su prazne. Tvoja metoda stiskanja sjemena može imati smisla kada imaš vutru sa "ulice"...koja je kasno oprašena, prerano ubrana ili pohermila.

Moja metoda je nešto nježnija ;) stavim sjemenke u čašu vode na sobnoj temperaturi u mračni dio kuhinjskog ormara i koja ne potone u 36 sati je prazna ili ne dozrijela, ostale idu u zemlju.

No što je tu je!!

Sretan grow i dobro došao :)

No Jack, da ne spamam dnevnik ali evo usporedba PERLIT-STIROPOR sa jednog foruma:

Volio bih razjasniti. Perlit i stiropor imaju zajedničko ko i šljiva i milka krava. Dakle boju! perlit i stiropor su bijeli a milka i šljiva su ljubičaste :)) No dobro, šalu sastrane... vodoupojnost nema veze jel tvrdo meko mlohavo il zilavo nego ima veze sa strukturom pora. Granulirani stiropor ili stiropor opcenito je izolator i ima zatvorene pore sto bi značilo da ako nije falši ne bi trebao upijati vodu pa bi mu funkcija u mješavini sa zemljom mogla biti rahljenje zemlje. Poljoprivredni perlit ima otvorene pore visokog kapilariteta što znači da granula perlita u suhom stanju akumulira vodu u svoje međusobno povezane pore.

Perlit i stiropor po svojem kemijskom sastavu a i samim karakteristikama nemaju veze jedan sa drugim
 

thc u krvi

Aktivan Član
22.06.2014
77
49
18
nisi sjemenke trebao tako testrati , sigurno si ih skupo platio ... ali eto :eek:hno:
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
ne stisces sjemenke ko sivonja,trebas znat na osjecaj...stisnes ju brzo par puta na osjecaj i svaki sljedeci puta stisnes malo jace..ako me kuzis...
nadam se da nece bit guzve..sretno
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
to "testiranje" sjemenki vrijedi jedino za ove sto uzmes na ulici, pa ti se svidi dim i u hedu ima po koja sjemenka,,,, ti si dao 520kn za tih 10kom i svojom gluposcu unistio vise od pola hehe, al nema veze cim su tu kante u igri i ako se potrudis oko ove 3 kako spada bit ce tu i vise nego dovoljno :p poz i sretno
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Kako bi testiranje bilo u potpunosti ja ti savjetujem da ove 3 probas ponovno stisnut, ali malo jace. Cisto kako bi provjerio da su kvalitetne. Predpostavimo da nece poknuti, Sretno !
 

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
neiskustvo.. što se može.. jbg, ko radi taj i griješi. ode nešto novaca u vjetar. znam da sam to negdje pročitao na forumu da se tako isproba, samo što sam smetnuo s uma da se to radi vjerojatno sa nekim random sjemenkama... ok nema veze kažu da svaka škola košta, pa eto nekako me to barem tješi.

opa cupa? da li moraju vec sad biti pod nekom lampom dok nestigne box? sutra najverojatnije.
Kirje je napisao(la):
Kako bi testiranje bilo u potpunosti ja ti savjetujem da ove 3 probas ponovno stisnut, ali malo jace. Cisto kako bi provjerio da su kvalitetne. Predpostavimo da nece poknuti, Sretno !
te tri nisu pukle prvi puta pa sumnjam da će sad. hihi
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
opa cupa je napisao(la):
Composana je odlicna i nema potrebe upropastavati ju sa tim glupostima ;)
Meni composana i nije bas nesto,malo je cak i prejaka za ovo cime se bavimo!
I jos kad pogledam cijenu nje i recimo klasmana nikad je vise nebi kupio,ako vec dajem tolike koliko dodje composana onda radije idem na cannu,biobizz,plargon.....


btw sretan grow
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Bilo bi dobro odma pod lampu ali ok ako nisi slozio box mogu biti i na suncu dan,dva....
nego da se vratimo na gnjecenje sjemenki...to se neradi niti sa random niti sa brendiranima.Zabijes u zemlju i ako isklija dobra je a ako ne nevalja...nema gnjecenja i nekih posebnih metoda.Eventualno u vlaznu maramicu pa imas pod kontrolom i to je sva filozofija ;)
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Neznam koju opremu si narucio ali ni slucajno je ne spajaj sam bez detaljnog proucavanja cijelog postupka da se ne bi zapalio..
Do tad citaj dnevnike i sve upute (ocito nisi do sad) ovdje na forumu lako su dostupne i detaljne, bez nepotrebnih pitanja jer je ekipa alergicna na pitanja koja su stoput odgovorena..
Ako ti je sto nejasno samo pitaj i sacekaj da pravi ljudi posalju odgovor, i sto god planiras prvo pogledaj kako drugi to rade pa usporedi jer ovo sa sjemenkama ti nije trebalo..
Anyway sretan grow i pomalo bit ce to sve okej :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Dobra je Composana i nije nista jaca od Klasmana..npr Klasmanov potground H je jaci od Composane i potrebno je dodavati perlit ili C.Vlakna jer nije dovoljno prozracan ali je cijena na njegovoj strani.klay substrat(Ton S) je slabiji daleko od Composane ali ima gline u sebi..uglavnom Klasman je bolji ali zahtjeva nekakve egzibicije.
Composana je klasik i zadovoljava potrebe marihuane.

Stoka polako sve 5 ovo je dnevnik uzgoja ...kontradiktoran si..u jednoj recenici pises da nepita a u drugoj ...slobodno pitaj.
i sa ovim postom prestaje off
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.