*Critical kush* 5 girls DIY box 600w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Vidiš kako ti se rubovi lišča počeli frkat prema gore, oće reć da je malo stresirana sa vrućinom. Inače sve pohvale za grow, odlično ti ide :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Nadam se da je problem riješen, mada su nakostriješene i post prije a klima idealna? Malo me brine ta krhkost, možda brijem ali ja bi ih malo na vodu stavio, L0od i Cill svakako znaju bolje od mene pa kako ti savjetuju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Salu na stranu
Vent veliki sobni non stop duva po njima, bez gasenja na 3 stepenu, najjace, od samog starta growa
Stavim ruku ispod lampe, super
Vent koji radi je kaoaciteta 250m3/h
Vlaga u krosnji 45-50% kad je zaliveno, u dnu kod saksija 35-40%
Temp u podu 22c, u vrhu krosnje 26-28/ nocne 20-21c
Temp iznad ct 24-25c, samo su ove dve najjace nakostresene, ostale 3 su super @L0oD @1310 @truare @CilI @Stipe

Evo i da kopiram nesto sto sam postavio u temi vezanoj za ph zemlje i vode:

"Pozdrav kolege
Neke stvari mi nisu bas najjasnije, ali evo da iznesem problem:
Critical kush 5 kom u boxu 1.1x1.1/600hps
Do 20 dana prebacivanja na 12/12 biljke su delovale savrseno
Zalivano je sa vodom ph 6.5-6.8, runoff je bio uvek 6.5
Poslednjih 10ak dana desavaju se cudne promene na 2 biljke koje su najkrupnije. Konsultujem se sa mentorom @CilI , zalivam neregulisanom vodom ph 7.2-7.4, runoff 6.1-6.3.
2 zalivanja i podizem runoff na 6.4, sporo ali ide...problem se ne siri, pratim

Zalivam danas ostale 3 biljke,( takodje sa neregulisanom vodom, pretpostavljajuci da je ph malo pao u cvetanju), koje izgledaju savrseno, list, cvet, ma sve super...
Runoff: 5.3-5.6-5.9!!!
Flusham sve, sa 35 l vode, poslednjih 6l full dozu plantelle cvet i podizem ph runoffa na 6.3-6.5!
Nista mi nije jasno! Ajde da su razliciti strainovi u pitanju, ali sve je jedan isti strain, ista zemlja, iste doze djubrenja do sad, isti tretmani, ...
Nisam panicar ali sam totalno zbunjen :zvezda:::zvezda:::zvezda::

Ziveli:thumb:"
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ma sve je to dobro :thumb: Al evo kad nitko neće nek ja bubnem svoju teoriju i ostanem živ :D
Evo ovak, jesu isti strainovi i sve to, jednako zalijevanje itd.. ali ono kaj utječe na njihov apetit su svjetlost, temperatura, CO2, voda, vlaga i samim tim sposobnost transpiracije i prijenosa nutrijenata. Dovoljno da jedna ne dobije jednak intezitet svijetla od druge i već su kemijske reakcije u zemlji drugačije a di su ostali čimbenici. Kod tebe je možda došlo do nekog blagog disbalansa radi porasta temperature na te dvije biljke bliže lampi, ali mislim ništa alarmantno. Inače temperatura je 2. po redu važnosti od vanjskih čimbenika, koji između ostalog utječe na transpiraciju, samim time ovisno o većoj ili nižoj temperaturi biljka si unosi više ili manje jednih ili drugih nutrijenata, što znači više različitih kemijskih reakcija u zoni korijena i više otpuštanja H+ i OH- iona = više pH swingova. Ako je temp previsoka za nivo CO2 (atmosferski 360ppm-a)u boxu onda ti se dešava to da ti se listovi frču, tj. biljka se bori zadržat vodu i zatvara se u "zaštitni mod". Pod HPS-om bi bilo idealno održavat temp. zraka na 25-26C što kod tebe i je slučaj pa mislim da nemaš brige. Jedna bitna stvar, nikad ne dopuštat da korijen bude na temp. većoj od 24C jer već iznad 21C raspoloživost kisika rapidno opada a pad zasićenosti kisikom smanjuje rast i zdravlje korijena, te potiče rast anaerobnih korijenskih patogena, u prijevodu može doći do root rota.
Ako ti bude problem držat pH na željenoj vrijednosti možda je potreban dodatak u obliku cal/mag koji ujedno daje zemlji stabilniji buffer i riješava česte deficite tih elemenata u toj fazi, ali ti možda neregulirana voda već riješava taj dio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Nisam koristio tak da za mjeru neznam ali mora radit posao i osobno bi prije to koristio od bilo kojeg sintetičkog preparata. Trenutno koristim kalcijev karbonat u finom prahu i radi posao, služi u izradi vina za stabilizaciju pH. 1 kg me koštao 5 eura a za ove potrebe ga neću potrošit vjerovatno za dva života. Neki dan sam dignuo pH runoffa sa 5.6 na 6.5 jednim zalijevanjem od 5 litara RO vode sa 250ppm-a CaCO3 , tj pola čajne žličice i dve kapi jabučnog octa potrebnog da odvoji kalcij od karbonata u raspoloživ element. Nakon par dana provjerio runoff RO vodom i još uvijek je 6.5
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and Chan

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Iskreno..imao sam identičnu situaciju ... i na kraju balade je bio ph metar...crko..nepovratno..unatoč svim kalbracijama...
Svaki put ...druga vrijednost..spustas ph dizes a zapravo netreba i trujes biljku zahvaljujuci neispravnom ph metru u mom slučaju..ali dobro ispade na kraju XD
Kod kineza nikad neznaš hohoho :)
Teško za reći,probaj pratit koliko god možeš ..nije tragedija niti ništa opasno dok se da regulirat .
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Nakon jucerasnje intervencije :banana_rasta::D

Bice kako mora biti, idemo dalje...

image.jpeg
image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    413,3 KB · Pregleda: 30
  • image.jpeg
    image.jpeg
    587,9 KB · Pregleda: 28
  • image.jpeg
    image.jpeg
    559,4 KB · Pregleda: 29
  • image.jpeg
    image.jpeg
    408,8 KB · Pregleda: 28
  • image.jpeg
    image.jpeg
    396,7 KB · Pregleda: 28
  • image.jpeg
    image.jpeg
    468,9 KB · Pregleda: 30
  • image.jpeg
    image.jpeg
    438,3 KB · Pregleda: 30
  • image.jpeg
    image.jpeg
    389,9 KB · Pregleda: 29

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Vapno neutralizira pH tla na 7, dal s manjim udjelom mozemo dobiti i zadrzati vrijednost na 6,5 treba probati. Biljke su zapravo zdrave, malo nakostrjesene a nakon flusa ni to, mozda malo jaca zelena boja ali cvjeta super, puni se ide svojim tokom, malo raspravljamo, nema mjesta zabrinutosti a to sto je krhka nece ju ubit, njezno s njima, jos malo pa gotovo a u sljedecoj turi mjenjaj zemlju ili miksaj nekoliko supstrata i kokos. Lijepe biljke imas :gled: prvoklasne, ovaj vrh moze u Playboy :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Kad sam rekao krhka, nisam ni ja bas nezan :upiii:
Sve mi je ovo prvi put, pa znate kako je...

Pohvalite me, pa se malo dignem u nebesa, pa pocnem da drzim predavanje, pa me biljka spusti dole :whato:::whato:::whato:: i onda ukapiram da ne znam nista

Pokusavam da izbalansiram receno, procitano, u samom boxu vidjeno! Ma bice to ok, ali bez vas :grob:

:respect::respect::respect:

Edit: a za sledeci grow :ajnstajn::djede::ajnstajn::djede:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran and 1310

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Bit će to bomba, i jedan od dnevnika na koji će se ekipa moć ugledat. Primjetio sam da i @Stipe voli svoje malo nakostriješene pa svi znamo kaj to na kraju ispadne. Mislim da si na dobrom putu, slušaj upute mentora i nemaš kaj falit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and Stipe

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Update 40 dan na 12/12(75-65 dan ukupno)

U dogovoru sa ment @CilI presli smo na
Hessi program(boost, supervit, pk13/14, bloom complex, phosphorus+) po tablici

Danas su zalivene 2 biljoze koje su na redu, sutra ili prekosutra ostale 3

Pojacana ventilacija, temp 21-28, vlaga 45-60, uz odvlazivac vazduha, ali to je do usranog vremena
Sobni vent 24/7 na 3 brzini, ct na 20-30cm

Dosta zuckastog lisca pootpadalo, cvetovi se pune, problemi sa ph i nedostatkom hrane ne sire, pratimo posle Hessija kako ce da reaguje

Slike dnevne, a ujutru idu one 'nasminkane nocne' :D:banana_rasta::thumb::popcorn::

image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg

Koliko do kraja, nemam pojma:zvezda:::bocni:::bocni:::razvaljen::
Stize kinesko pomagalo za trihome, pa cemo da vidimo

Zivi bili i hvala svima na razumevanju
Peace
:ajnstajn::idea::rasta::vozdra::sun2::watch::wave::zvizd: