Debata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Vu ing. je napisao(la):
Da ne idemo dalje - zamisli samo debatu sta je bolje HPS ili CFL!
:D odma sam se setio mandora,sam protiv svih!

https://vutra.org/topic/10289-cfl-vs-hps/

Pravilnik:
9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu

U principu ovde na forumu manje vise svi znaju recept sta i kako,e sad svako ima svoje neke zacine koje koristi :)
Pojavi se tu i tamo neki dr.mr biolog i slicno koji odrzi predavanje svima nama pa nestane i nema ga :D
To je vec EgoTrip i toga ima i ovde i u svakodnevnom zivotu.Nije tako nego je ovako i te fore...

Za nove clanove,lepo procitaju vodic naseg marca pola,procitaju neki dnevnik od a do s,pogledaju malo probleme tokom uzgoja ako dodje do problema i to je to :) gotov grow u tri koraka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Zvuči jako interesantno,jedino se bojim da se KorisnikVutre ne iznervira što sudjelujem :eek:hno:
Prepoznao sam se u prvom postu,pa sam oprezan...
Nije loša ideja,dapače,nekima bi mogla biti od velike koristi.U samom početku bi zaobišli pogreške i ne bi morali postavljati nepotrebno pitanja o raznim segmentima i fazama growa,bar ne one osnovne stvari koje su kao neka vrsta nepisanog pravila.
Međutim evidentno je da imamo veliki problem,a to je da je svaka vrsta priča za sebe,i nije isto kad growaš npr.AMS ili WW.
Da ne govorim o hrpi drugih zavisnih faktora,kao što su svijetlo,temperatura,zemlja,voda,nutrijenti i sl.
Koliko mi sada pada na pamet najbolje je kad se kroz dnevnik opisuje što se radi i kad se na kraju vidi i OSJETI rezultat!
Tako će se najmanje griješiti,pogotovo ako je dnevnik napisan što detaljnije ;)
I za kraj,zanima me koji bi se kriteriji upotrebljavali da bi netko bio znalac? Ne sprdam se s nikim,samo me zanima :D
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ajme micurin stari moj.. ne nerviram se ovo je za sve.. ja se na tebe nikad nisam ni ljutio kao sto ti mislis niti te mrzim, samo sam htjeo growat na svoj nacin uz neke savjete ali ne i namećivanje. Uglavnom uzaboravimo to :)

A pod znalac mislim na ljude koji su vec dugo godina na forumu i koji stvarno imaju dobro znanje, vidljivo i na njihovim slikama i dnevnicima.


Naravno isto tako kad netko novi na forum dode i kaze da je znalac, to ne znaci da nije, ali se treba dokazati prvo da bi ljudima mogao davati savjete koji su najbolji za njihove biljkice :D





Vu ing. je napisao(la):
Da ne idemo dalje - zamisli samo debatu sta je bolje HPS ili CFL!
Ovo po meni nebi bila tema za debatu jer se pod CFL moze growat isto kao i sa HPS, naravno uz slabije rezultate ali ako growas sa CFL kako treba, ne znaci da ce nesto poci po krivu.

Ali kad ti netko npr kaze, (opet primjer samo dajem) da trebas pokidati sve listove kad su ti biljke u sredini cvjetanja, ti to ajmo reci napravis i sjebes se, onda je ista stvar je dali su ti biljke pod CFL ili HPS, sjebat ce te ovako ionako :p


U debate bi ovo pitanje spadalo kad bi ti netko u dnevnik napisao: zasto ne growas sa CFL umjesto HPS, dobit ces vece rezultate, a to nije istina, dapače velika dezinformacija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Super,idemo dalje :)
Tema zaista ima veliki potencijal i mogli bi se napraviti odlični tutorijali za pojedine vrste!
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Da i to bi bilo lijepo.. kad bi svaka vrsta, pogotovo ove sto se growaju cesto imaju svoj tutorial.. to bi zahtjevalo puno truda ali bi bilo prekrasno.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
ma ako se nemožemo dogovoriti u 2 posta nećemo ni u debati :D
napušen ući u debatu,još ako se zakompliciralo ,ajoj,hehe :spliff:

a sa druge strane,ideja nije loša jer siguran sam da postoje korisnici koji će rado sudjelovati u debati :)
e sad,da li se to odnosi samo na grow ili može debata o svemu
papa romeo npr kaže; nema vanzemaljaca a ja kažem ima ...opala,evo povoda za debatu :D
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
VenloNL je napisao(la):
ma ako se nemožemo dogovoriti u 2 posta nećemo ni u debati :D
napušen ući u debatu,još ako se zakompliciralo ,ajoj,hehe :spliff:

a sa druge strane,ideja nije loša jer siguran sam da postoje korisnici koji će rado sudjelovati u debati :)
e sad,da li se to odnosi samo na grow ili može debata o svemu
papa romeo npr kaže; nema vanzemaljaca a ja kažem ima ...opala,evo povoda za debatu :D
Hahahahahhahahahaha, debata bi naravno bila iskljucivo za biljoze posto su one zlato ovog foruma :p

Ali ja ne bih volio da se u toj debati ljudi nesto previse svadaju i prepiru.. znaci onaj tko je u pravu siri svoju informaciju dalje, onaj tko onije zadrzava je za sebe, ovisno kako vi iskusni groweri to ocijenite :D
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
znaci iskusni groweri da puste neiskuskne da pricaju i na kraju da ga ocene i kazu ko je u pravu :D sudijaa ahahahah gde me pusti na slobodu
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
A jbg sada... ovo je vec sprdnja :)

Ljudi moji.. ja sam mislio da bi to pomoglo za forum i pocetnike u growanju, ako vam se ne svidja barem nemojte sprdnju praviti od toga.

Ako moderator hoce moze slobodno izbrisati ovu temu ako mislite da je ideja glupa, nemam nista protiv.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
VenloNL je napisao(la):
papa romeo npr kaže; nema vanzemaljaca a ja kažem ima ...opala,evo povoda za debatu :D
Necemo se tako igrati i Papa kaze da ima vanzemaljaca :)

Meni se svidjela ideja debate kao debate nevezane iskljucivo za uzgoj nego vise kao konstruktivna polemika dvoumljenja i troumljenja oko uopstenih stvari. Ali, posto je ocito rijec o raspravi ko je u pravu a ko nije i kome se treba braniti nesto ako neko dokaze kako taj kome se nesto brani nije u pravu izrazavam svoju apsolutnu nezainteresovanost za takvom temom na forumu.
Dokle vise sa poticanjem nekakvih zabrana i sankcionisanja.
Najlaksa i najefektnija sankcija prema nekome ko vam se ne dopada na bilo koji nacin jeste ignorisanje.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Istina je ovo sto ti govoris, ali cilj bi bio sprecavanje dezinformacija, a pocetnik koji dode na forum nezna tko je tko i koga treba slusati a koga ne.. eto to bi bio 1 od razloga. Jer meni se ista stvar dogodila u prvom growu, bilo je ljudi koji su mi govorili potpune gluposti, te sam ja na kraju imao pravi shitty grow.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
sto se tice osnovnih stvari ok je ideja, ali sto se tice nekih naprednijih, kao je bolje fimat ili topat, ili se isplati lolipopat, radit sog ili scrog itd itd. nemoze se raspravljat, mislim moze, ali nema nista sta je "bolje" jer meni ce biti bolje ovo i ono onako, a tebi ce biti bolje ono drugo, na sasvim drugi nacin nekako drugacije i opet cemo i ja i ti dobivat jebene rezultate a na drugacije nacine.
tako da neznam, i ovo sta ekipa kaze, jos svi napuseni kooo da ne kazem sto xD
ali ideja je fina :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
HerbalistMJ je napisao(la):
sto se tice osnovnih stvari ok je ideja, ali sto se tice nekih naprednijih, kao je bolje fimat ili topat, ili se isplati lolipopat, radit sog ili scrog itd itd. nemoze se raspravljat,
Pa naravno to sam i mislio.

Scrog, fim, lolipop, lst, hst su vrste metoda koje ljudi biraju po svome gustu.

Ali kad dobijes savjet koji ti razjebe grow onda to nije u redu.



Da skratim sve u ovoj temi, nije bitno s čime growaš, nego kako growaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.182
5.132
258
somwhere over the rainbow
aj kad smo kod debata..znam da vec ima i citao sam, al nije na odmet da ponovimo :)

zanima me režim svjetla 12-1

Koliko sam ja shvatio

12h svjetlo radi, pa 5.5 sati neradi, pa 1h vremena radi, pa opet mrak do kraja..

Taj režim ustvari dopušta da biljke držimo u vegetaciji, a da prije induciramo pokazivanje spola ili?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
rKj420 je napisao(la):
:D odma sam se setio mandora,sam protiv svih!

https://vutra.org/topic/10289-cfl-vs-hps/

Pravilnik:
9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
da se razumijemo rakijo.....temu sam otvorio jer postoji godinama na drugim forumima,a ovdje se ocito niko nije usudio otvorit takvu temu zbog ovih opaski i napada i da ne postane crna ovca......nadalje ako si procitao temu vidio bih da vise puta naglasavam da je tema skoro pa cjela copy and paste...znaci ispada da jedan forum kaze onako drugi ovako,???
no tema je tu za one kojima to dosta za neku info o cfl-u i hps-u....
i kako se uvjek mandora latis za neku svoju usporedbu il primjer???nadam se da ti je i zadnji put...
mogao bi se pocet i pridrzavat ove tocke 9. pravilnika....
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a debata?! ni prva ni zadnja.... :ludak :ludaci_lol:
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
@mandor

Iako me mrzi da trosim svoje dragocene reci,pokusacu to ukratko da ti objasnim :)

1. Sto se tice tacke pravilnika na koju se pozivas,a nosi br 9,niti sam te ispravio,niti sam rekao da nisi u pravu,u bilo kojoj temi na forumu.To sto sam se setio tebe i tvoje debate cfl vs hps,to je bilo nadovezivanje na autora ove teme...Dakle jedna vrsta konstatacije koja se vec desila.
2.U tvojoj temi smo videli da su HPS i CFL-Nebo i Zemlja.Ne na papiru,nego u praksi i tu bi zavrsio sa tim.
3.I ti sam si presao sa cfl-a na hps 400w.Dakle i sam si shvatio da od cfl-a nema nista,
4.Oko EgoTripa ne zelim polemisati,znas i sam sta si uvek sa mnom pricao na chat-u,stalno pokusavajuci da se nesto nabedjujes (te oko kompova,te oko vunenih carapa itd...)
5.I za kraj ja bih ovu temu poslao u djubre jer praviti debatu oko neceg sto se vec zna je neproduktivno i nekorisno.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Ovaj post je sakriven jer ste odlučili ignorirati postove korisnika rKj420. :p

na kraju bih zamolio vlasnika teme da zatrazi od moderatora da obrise moje postove cisto da tema ostane cista....
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
1. Na chatu nisam uvredio tebe,nego tvoj ego,da svedoci postoje,a najveci je upravo tvoj ego :)
2. Nisam ja rekao da ne moze,vec nije produktivno,mozes ti pod svecom da uzgojis ako oces,tvoja stvar.mucis se duplo vise vremena,a na kraju dobijes flafaste,suplje hedove i nikav dim...To za mene nije produktivno i to je moje misljenje :)
3. Sam si rekao,cak si pokazao i slike svog improvizovanog boxa gde przi HPS :)
4. Upravo te je Ego naterao da mi odgovoris :)
5. A ja bi te zamolio da ne prodajes maglu meni,vec pacijentima okolo :)

OFF