Debata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
neki misle da je smisao debate otkrivanje 'istine' dok neki misle
je smisao pokopati druge i bildovati svoj ego pa cak iako nemamo ni jedan
argument , neki cak i vredjaju al nema veze
sve sto napisemo pa cak i o drugom vise govori o nama, evo i ja sad pisem
a nisam trebao.

nego kad se buksna zapali jel se mozak ukljucuje ili iskljucuje, do
te istine nikako ne mogu doci :)


au al sam sad porastao u svojim ocima, ali mi je poraslo samopostovanje :) eto i ovo govori o meni :D
:snooze:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Koji ego tripovi i koji bakrači !?!? Najbolje se osjećaš kad kuje daju odlične i masne hedove,kad nema hermija i kad si dobio ciljanu genetiku ;) sve ostalo je za malo poremećene :)
Nego ono o režimu svjetla u vege 12/5,5/1/5,5 za vege je koliko sam proučavao samo da bi se smanjila potrošnja struje. Razmišljao sam da pokušam,ali sam nekako skeptičan...Čini mi se da bih stres bio izraženiji u nekim situacijama kad pregnojiš ili neš sl.,a hermije ne trebam.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Mislim da bi ovu temu najbolje bilo izbrisati jer ovo pisanje vise nema veze ni sam mozgom ni sam temom.

Ja po deseti fakin put govorim, ovo je bilo u najboljoj namjeri da se seratore sa foruma ušutka, koji samo pricaju gluposti a nemaju pojma o onome sto pricaju.

U debati, vrijedaj koliko hoces, radi sto hoces (mislim opcenito, ne poentiram na nikoga), ali ako si u krivu, onda se treba umukniti i pokriti usi i ne siriti dalje dezinformacije.

Tako da bi stvarno bilo najbolje da PowerSeed ovu temu lijepo izbrise, ili da se od nje nesto napravi, ali ovako nema smisla dalje.




Edit: ako me netko krivo shvatio, hocu reci da NEMA vise potrebe da se prica dalje u ovoj temi o bilo cemu, zna se koji je moj cilj bio, zna se smisao teme, ili provedi ili brisi :D
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Eto, toilko o tome kako se ova tema shvaca. Uzalud sve sto sam ja pisao, ali nema veze moja krivica. Kao sto rekoh, lijepo cu reci PowerSeed-u da izbrise temu i sve 5.


Edit: a kad si vec napisao da ja hocu zabraniti ljudima govoriti, pa da znas da bi i trebalo, samo ne kao sto ti kazes, nego kao sto sam ja rekao da prestanu davati netocne i glupe savjete, a neka seru drugo sto god hoce. Ali nemozes dopustiti nekom egoistu koji misli da sve zna da lupa svasta po dnevnicima. Drugo je dati savjet u obliku pitanja pa da ti ga drugi podrze ako misle da je tocan u nekom dnevniku, ali govoriti u smislu da si siguran, a zapravo nisi u pravu je sasvim nesto drugo. Eto nadam se da ces sada shvatiti.


Edit 2: Ova tema je nazvana debata, ne zato da bi se ovdje raspravljalo, nego da se razgorava o ideji debate, koja ako bi postojala bi bila zasebni dio foruma.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
4u9xkh.jpg
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Ok! Vidim da je se raspravljalo na sve teme samo nemamo niti jednu pravu debatu.
Korisnice trebao si dati temu na koju ce ostali polemisati a ne da ovo prerasta u svasta!

Evo ja bih zeleo da probam da dobijem neke odgovore..
Voleo bih da vidim/cujem vasa misljenja o:
1. Ja sam za legalizaciju zbog toga I toga..

2. Ja sam protiv legalizacije zbog ovoga i onoga..

3. Ja sam za dekriminalizaciju I mogucnost uzgoja za sopstvenu zdravstvenu korist..

4. Ja sam za (vas pravac razmisljanja na tu temu)

Mozda vecina misli, hej pa ovde smo svi za legalizaciju I ... ali verujem da postoje ljudi koji imaju razlicito misljenje.
Ovo bi mogla biti jedna konstruktivno poucna debata koja moze pomoci u nekim nasim buducim aktivnostima!
Hvala drugari! Pocnimo! :))
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
1. Za legalizaciju sam jer, osim profita farmaceutske industrije i zloupotrebe od strane drzave koja suruje sa narko kartelima i odrzava nenormalno visoku cijenu za neku biljnu masu, a sama biljka u prirodi raste uz minimum ulozenog truda, ne postoji ni jedan opravdan razlog da joj se brani da raste. Zabranjena je i ambrozija pa raste po vecini dvorista i njiva. Je l neko platio novcanu kaznu zbog toga, a znamo da je zakonom propisana!?

2. Ne postoji ni jedan opravdan razlog da se zabrani, osim onih neopravdanih koje sam vec naveo, tako da nemam ni jedan razlog protiv legalizacije.

3. Biljku ne mozemo dekriminalizovati. Biljka ne cini kriminalna djela, ne mozemo je oznaciti kriminalnom, stoga i sama dekriminalizacija biljke dodje poput neke komedije. Ljudi mogu ciniti kriminalna djela po mnogim osnovama i takav vid dekriminalizacije ne podrzavam.

4. Ovo o razmisljanju na tu temu je toliko opsezno da licno ne posjedujem intelektualne mogucnosti pomocu kojih bih isto smjestio u nekakav komentar, a da isti citaocu ne oduzme mnogo dragocjenog vremena. Sve sto mogu napisati na tu temu jeste da je covjek samostalno bice i da kao takvo ima pravo na samostalno donosenje odluka koje se ticu iskljucivo njega kao individue. Sve sto prelazi granice individualnosti, kao setnja po javnim mjestima, covjek gubi pravo individualnosti i podvrgava se zakonima i pravilima koja vaze u toj zajednici. Jednostavno, u svojoj kuci duvaj i budi naduvan, na javnom mjestu moras biti ciste svijesti iz zdrave pameti da bi mogao donositi racionalne odluke za svaku situaciju u kojoj bi se mogao naci.
Za bolesnike je sama bolest opravdanje da lijek uzimaju kada se potreba ukaze, bez obzira na mjesto na kojem se trenutno nalaze.

P.S. Evo, sam sam u kuci. Rado bih zapalio, al nemam sta a cigare ne duvanim. Rado bih nekod prijatelja ugostio kafom i mezom, njegovo miloste ne bih imao srca odbiti, al jbg imaju ljudi zakon kojim nas stite od nas samih i nase licne srece.
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Baš tako...šta bi farmaciji napravili da se legalizira - uništili je... kako me takva nepravda živcira, počupao bi si i to male kose što imam na glavi, a ostatak sa prsa. Dajte ljudima pravo da se liječe na način na koji to oni žele, a ne na način koji nam se nameče. Zašto bi se netko liječio kemoterapijom i s time ubijao i zdravo i nezdravo, ako može uljem riješiti i poslati karcinom u zaborav. Toliko svjedočanstava, toliko priča i istraživanja, a mi još cupkamo na mjestu. katastrofa....
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sve se slazem sa papom al ovo napolju budi ciste svesti kako bi donosio racionalne odluke..
meni je svest cista i kad se naduvam a racionalno razmisljam do trenutka
kad odlucim da treba malo da se opustim i udjem u svoj svet :)
ne znam sto ne bi i naduvan mogo da cepam drva ili nesto slicno.
dobro ne bi mogo avion da vozim al to
ne mogu ni str8 tako da....
i nisu svi ljudi isti, ne deluje vutra isto na sve ljude..

edit. ja se naduvan bolje vozim inace retko uzmem caletu 'dzipa' :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ja mislim da svako od nas oprasi jednu biljku i napravi par stotina semenki i pocne da baca po okolini da sto vise biljaka poraste, da ih ima ko koprive. Tako da ubacimo biljku u ekosistem u tolikoj kolicini da je skoro pa nemoguce da ih sve uniste. Tako bi jedino mogli da je legalizujemo. :p
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Papa tu smo negde sto se razmisljanja tice. Nadao sam se tvom odgovoru I nekolicine jos za koje mislim da imaju sta reci.

Slazem se da su u igri velike pare I raznorazni lobiji zbog kojih se krijemo cak I u svojoj kuci!
Tako nesto je I za ocekivati, ipak svaki dan slusamo/citamo o saradnji kartela-mafije-tajkuna sa politicarima-policijom-raznim sluzbama.. Ja sam nekada davno lakomisleno verovao da narodna masa moze mnogo toga promeniti ali u nasim banana drzavama je to tesko! Zahvaljujuci njihovoj demokratiji vise u demolratiju I ne verujem..

Ja sam za legalizaciju uz normalno neka ogranicenja I pravila koja se moraju regulisati. Dajem primer, recimo da se mara moze prodavati na za to predvidjenim mestima uz ograniceno radno vreme. Zabraniti deci mladjoj od 18 da legalno dodju u posed cveta! Znam vecina ce na to reci, "ej pa ja sam poceo sa 14 15 pa mi nista ne fali" I ja sam poceo sa 14 ali smatram da sam pravu svrhu I nacin uzivanja u cvetovima stekao tek kasnije. Naravno zainteresovana deca ce vec naci nacin da uziva cvet! :)
Takodje bih probao da sprecim monopol nad nasom biljkom I uzgajanje bih prepustio malim porodicnim "bastovanima" koji imaju iskustva u uzgoju I poseduju kvalitetno znanje o sortama-kvalitetu-doziranju-primeni u odredjenim situacijama.

U suprotnom pojavice se "beta agrar" ili "km grup " koje raspolazu ogromnim sredstvima I koji ce lako "pregaziti" moju/vasu bastu I skloniti milione u svoje dzepove!

Ukidaju nam proizvodnju domace rakije,sira,mesa I strahujem da bi isto moglo vaziti I za dragu nam biljku..

P.s. Voleo bih da vidim ako je neko protiv da iznese argumennte da bi imali debatu u suprotnom bojim se prerasce u temu o legalizaciji sto vec imamo!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1.Ja sam za legalizaciju u medicinske svrhe zbog dokazanih ljekovitih mogucnosti cannabisa iskljucivo
2.Ja sam protiv opce legalizacije zbog Balkanskog zaostalog mentaliteta,zbog opće neodgovornosti,napuhanih ega i khurcenja na svim razinama,zbog extremaistickih skupina,zbog ljudi koji ustaju i lježu s đoksom u cubama,zbog toga jer ne želim da mi kćer odrasta u svijetu u kojem svaka budala može kupit i zapalit legalno i još masu drugih razloga.
3.Potpisujem Papa Romea biljku nemožemo dekriminalizirati,ona shema "ne ubija oružje ljude,ljudi ubijaju ljude"
4.Moj pravac razmišljanja je da ja za sebe imam i zapalim u svoja 4 zida kad mi obveze to dopuštaju i kad mi godi..a za ostalo me zaboli khurac.

Vu Ing:
"Ja mislim da svako od nas oprasi jednu biljku i napravi par stotina semenki i pocne da baca po okolini da sto vise biljaka poraste, da ih ima ko koprive. Tako da ubacimo biljku u ekosistem u tolikoj kolicini da je skoro pa nemoguce da ih sve uniste. Tako bi jedino mogli da je legalizujemo. :p"

Da si uzeo samo 5 sek i promislio sta to znaci nebi takvu glupost nikad blenuo

Nadalje sto se tice dezinformacija i sl,ko naleti na to može eto npr meni ili bilo kome drugome od Modera ili Grow Suporta i na PM okinut te dezinformacije pa cemo ispravit stvar,mada znam da 99% dezinformacija je odma u startu demantirano od strane iskusnjara ovog foruma...što se tice vrijeđanja znate da to nejde i ja cu vas prvi shebat po tom pitanju e a onda vas i zapamtim pa vas hebem i dalje...a razilaženja u mišljenjima je normalna i zdrava stvar...zamisli svijet u kojem svi mislimo isto..užas...tako da uzivajte u debatama koje imaju smisla na jedan kulturan i zdrav nacin...vrijeđajte bilo koga po bilo kojoj osnovi ili kršite pravila foruma i Jack Sparrow otvara sezonu lova na vas po forumu..
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Sve je to u redu. Dobre argumente ste iznijeli za legalizaciju i ostalo. Eto,jedino bih dodao,ako bi ljudima bilo lakse da podnesu tu istu legalizaciju, u zakon uvesti zabranu upravljanja vozilom pod uticajem (slicno kao pod alkoholom)
Tako isto,zabranio bih konzumiranje na javnom mjestu (poput cigareta u nekim zemljama) i tako slicne stvari.
Mislim da bi to lakse proslo kod "naroda" da se ne bi razvila prica kako se svi "drogiraju" i rade sta hoce. A dozvolio bih uzgoj za sopstvene potrebe (ne mislim sad da smijem posijati hektar zemlje) a za one koji ne zele da se bakcu sa uzgojem (citaj "gospoda") otvoriti posebne trgovine za prodaju trave po paprenim cijenama i tako da se malo i drzava omasti od poreza i svima dobro.
Ovo je neko moje okvirno misljenje i detalji bi se dali doraditi ali sustina je tu.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Jack-Sparrow je napisao(la):
Vu Ing:
"Ja mislim da svako od nas oprasi jednu biljku i napravi par stotina semenki i pocne da baca po okolini da sto vise biljaka poraste, da ih ima ko koprive. Tako da ubacimo biljku u ekosistem u tolikoj kolicini da je skoro pa nemoguce da ih sve uniste. Tako bi jedino mogli da je legalizujemo. :p"

Da si uzeo samo 5 sek i promislio sta to znaci nebi takvu glupost nikad blenuo
Auuuuu druze, pa zaj**ancija malo, sta se primas.