Depresija i Marihuana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.02.2014
18
7
0
33
Da li je neko od vas patio od depresije, anksioznosti da li je pokusao da leci to sa ovom biljkom , da li neko od vas zna nekog ko ke imao takav problem i da li mu je ona pomogla ? Ne mislim na lakse oblike tipa ponekad ne mogu da zapsim pa zapalim uvece nego na ozbiljnije oblike tipa hronicna depresija ?
 
22.02.2014
33
9
8
36
Kolko ja znam puno vrsta cannabisa leci depresiju...Uzmi neki dobar strain,moze i medicinsku i zapali ! pomoci ce ti sigurno
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ja vec godinama vucem paranoje,nakupljeni stres koji je rezultirao sa kronicnom depresijom.Cak sam od stresa obolio na psorijazu i cjeli se ljuskam a i dobio sam cir na zeludcu.Mogu ti reci da sam kao mali pijo razne vrste tableta za zivce ali sam se lagnini pretvaro u zombija jedino sto mi je pomagalo je dim.Kada zapalim indiku depresija nestane u potpunosti,budem smiren,mogu zaspat a kad zapalim sativu budem veseliji a opet nekad krenem i tripat.Sve zavisi do sorti a i do mene.Svakako bi ti preporucio neke indika strainove za ljecenje depresije,kushevi su meni jako pomogli.Skunk1 iz sensija mi je bio dobar za probavu ali to je cisti hibrid pa ti ne bi tako sta savjetovao za smirenje,svakako ganjaj indike za sto vise CBDa.Svaka sorta ce ti pomoci i marihuana nije stetna ali opet tvoj um reagira drukcije na svaku zapaljenu sortu pa ti se u nekim slucajevima moze ciniti da ti odmaze a ne pomaze.
 
24.02.2014
18
7
0
33
Pre svega hvala vam svima sto ste se javili. Problem nemam licno ja vec moj stari. Pored redovne medicine i raznih lekove od kojih se samo otupljuje, iz iskustva sa marihuanom(rekreativno zapalim ponekad) verujem da vutra moze da pomogne pa sam odlucio da mu predlozim ali ne mogu to trenutno jer besmisleno je to uraditi i dati mu travu sa ulice, inace ne verujem u alternativnu medicinu ali vutru ni ne shvatam kao alternativnu medicinu. Treba biti svestan da ona nece izleciti od depresije ali verujem da moze bar da ublazi simptome i prilicno olaksa put do eventualnog izlecenja. Zato su i konkretni saveti ljudi koji su to prosli najznacajniji, iskustva na provm mestu :). Razmisljao sam da ako nekako ubedim caleta ,sto ce verovatno biti cudno ali ne i ne moguce jel smo par puta diskutovali na tu temu i nije zatucan sto se toga tice cak sta vise liberalan je dosta, napravim istrazivanje uticaja i pomoci marihuane u lecenju hronicne depresije to je ultimativni cilj do tada samo zelim da pomognem caletu .Naravno ne treba poistovecivati depresiju i anksioznost ali realnost je da cesto dolaze zajedno, ako je potrebno preimenovacu temu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Imam puno ljudi koji znam da su imali problema sa Anksioznošću. Nekima je vutra pomogla dok je nekima još više high stanje poticalo napadaje panike i otežano disanje.
Treba složiti stvari u glavi i da vidiš, neće ti ostati ni A od anksioznosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Sem je napisao(la):
nemojte brkati depresiju i anksioznost
Naravno da ne!!!
Ali da se može imati i jedni i drugo + strahovi(fobije) i još svašta nešto,primjer sam ja ;)
Jedino je kod mene depresija u lakšem obliku...

Edit:
No Joke : Ovo što si napisao je super, jer uvjeren sam da svakom odgovara samo određeni strain(ako pričamo o medicinskom konzumiranju,a ne rekreativnom).Zato se ja i bavim crossingom da ubodem ono "idealno" ili bar približno. Prije nego mi je dijagnosticiran poremećaj bilo mi je svejedno što se dimi,samo da dobro nosi :RastaBong: Sada je priča sasvim drugačija...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja se pitam di je Anksioznost bila prije 20-30 godina :icon_question: Poremećaj modernoga doba, ko i tisuću drugih. Radi toga izbjegavam dijagnoze, inače bi ustanovili da imam neki poremećaj, jednostavnije rečeno da sam poremećen :127fs4573872: .
 

Regular joe

Aktivan Član
20.07.2013
59
16
0
No Joke je napisao(la):
Ja se pitam di je Anksioznost bila prije 20-30 godina :icon_question: Poremećaj modernoga doba, ko i tisuću drugih. Radi toga izbjegavam dijagnoze, inače bi ustanovili da imam neki poremećaj, jednostavnije rečeno da sam poremećen :127fs4573872: .
Da se pita farmaciju,svi mi bi imali neki poremecaj,samo da oni mogu prodati sto vise ljekova.
 
21.10.2007
5
0
1
37
Pusim travu vec 10 godina. Bio sam aktivan pusac do prosle godine. Prestao sam da pusim, jer sam jednog dana dobio napad panike, a poslije toga sam se borio sa anksioznoscu mjesec dana minimum. Poceo sam da paranoisem da mi nije dobro fizicki i da cu da umrem. Otisao sam kod doktora, pregledao se i imao ''Pilotske'' nalaze. Od tada rijetko pusim, ponekad uzmem dim, koji me razvali i baci u nenormalnu paranoju .Svaki put prije nego sto popusim dim bojim se da me ne uhvati paranoja i svaki put me uhvati-. Ne odgovara mi jaka trava, koja me uznemiri i koja me razvaljuje. Moram da priznam da mi je jako neugodno kad neko pusi pored mene, jer mi se taj stres refleksno vrace. Nekad sam pusio po joint dnevno, minimum, a sad ne smijem da se naduvam.

Skoro sam odradio neki indoor grow Criticala. Ispusio sam 2-3 dima i tako se ''raznio'' da nijesam mogao da funkcionisem. Svu travu sam castio kumove i drugove, jer vidim da to vise nije za mene.
Volio bih da nadjem neku travu, koja ce da ima neki blagi, relaxing spokojni rad.
Prije 5-6 godina sam dobio gratis Thai-Stick i odusevio se tom sortom. To je zaista bilo nesto posebno. Nije bilo krvavih ociju i 'bugovanja' mozga, samo neki blagi RELAX u grudima.
Preporucite mi neku sortu, blagu, za outdoor grow, moze neki i neki AUTO. Bih da imam nesto za licnu upotrebu, sto ce mi odgovorati.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Lifestyle je napisao(la):
Pusim travu vec 10 godina. ... Otisao sam kod doktora, pregledao se i imao ''Pilotske'' nalaze. Od tada rijetko pusim...
joj pa sto, sad ces sve pokvariti a vidis da je bilo odlicno... a ako si se vec uverio za taj thai-stick, nabavi to sto je provereno i uzivaj, ili nabavi nesto sto u osnovi ima thai genetiku ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba
21.10.2007
5
0
1
37
Pa jbg...Odjednom sam dobio napad panike, aritmiju i uvatilo me neko hipohondorsko ludilo. Mogu da kazem da sam se za dan promjenio.
Nekako sam uvrtio sebi u glavu da je to sve od trave, i sad se svaki put unaprijed isparanoisem.
Ne mogu vise da pusim ove ''smrduse'', ne odgovaraju mi. Moram pod hitno neki kvalitet da nadjem. Ovaj Critical sto sam uzgojio mi nije odgovarao. Previse mi je aktivan rad.
Volim puno da boravim po prirodi, tako da bi mi odgovaralo neka sorta koja bi me smirila. Opijum neki :)
 
24.02.2014
18
7
0
33
Bolest modernog doba ili bolest koja nije bolest svakako je neprijatno osecanje sa kojim se ljudi bore. U svakom slucaju cenim da niste imali takvih problema kad verujete da je to izmisljotina :).
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Lifestyle je napisao(la):
Pusim travu vec 10 godina. Bio sam aktivan pusac do prosle godine. Prestao sam da pusim, jer sam jednog dana dobio napad panike, a poslije toga sam se borio sa anksioznoscu mjesec dana minimum. Poceo sam da paranoisem da mi nije dobro fizicki i da cu da umrem. Otisao sam kod doktora, pregledao se i imao ''Pilotske'' nalaze. Od tada rijetko pusim, ponekad uzmem dim, koji me razvali i baci u nenormalnu paranoju .Svaki put prije nego sto popusim dim bojim se da me ne uhvati paranoja i svaki put me uhvati-. Ne odgovara mi jaka trava, koja me uznemiri i koja me razvaljuje. Moram da priznam da mi je jako neugodno kad neko pusi pored mene, jer mi se taj stres refleksno vrace. Nekad sam pusio po joint dnevno, minimum, a sad ne smijem da se naduvam.

Skoro sam odradio neki indoor grow Criticala. Ispusio sam 2-3 dima i tako se ''raznio'' da nijesam mogao da funkcionisem. Svu travu sam castio kumove i drugove, jer vidim da to vise nije za mene.
Volio bih da nadjem neku travu, koja ce da ima neki blagi, relaxing spokojni rad.
Prije 5-6 godina sam dobio gratis Thai-Stick i odusevio se tom sortom. To je zaista bilo nesto posebno. Nije bilo krvavih ociju i 'bugovanja' mozga, samo neki blagi RELAX u grudima.
Preporucite mi neku sortu, blagu, za outdoor grow, moze neki i neki AUTO. Bih da imam nesto za licnu upotrebu, sto ce mi odgovorati.
Ne bih želio da ispadne da reklamiram sortu,ali budući da jako dobro poznajem taj osjećaj preporučujem CBD Skunk Haze. Odličan strain u kojem nema ni trunke panike ili loših vibri.. Siguran sam da će ti se svidjeti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Regular joe

Aktivan Član
20.07.2013
59
16
0
Pa na netu ima hrpa informacija o vutri,npr odi na leafly,tamo ima dosta sorti,odi na opcije,odaberi koji rad zelis i izbacit ce ti vrste koje ti odgovaraju ili bi trebale odgovarati.