Dinafem Roadrunner- autoflower, tavanski outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
E super onda, bitnije je mozda da posuda bude na hladnijem, jer ako se ugreje zemlja i koren, pa baci pogled na moj dnevnik i videces kako ces proci :D To sam na tezi nacin saznao da sama biljka moze mnogo velike temperature da izdrzi, ali ako korenje prokuva, e onda cao djaci...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and sharp

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
E hebeš mi sve ako ja do godine neču isto napravit u potkorvlju. Baš me zanima šta če bit do kraja oče sve dobro proći jer ipak je ispod crijepa liti do 60 stupnjeva, pratim, sritno ! ;)
 
13.10.2009
70
48
18
36
Redovno provjeravam zemlju, i ona je izložena vanjskoj temperaturi jer mi je kanta u koju je biljka posadena stavljena na postolje visoko mozda metar, tako da su i biljka u zemlja na vanjskoj temperaturi (koja je svakako visoka) tako da je zasad na dodir zemlja zapanjujuce hladna.
Imam dobar osjecaj glede ovoga, biljka divno napreduje, gušt je pratiti razvoj.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
ove moje prošlogodišnje biljozice imaju veze s roadrunnerom, isto je je bio ispodkrovni grow, ali na istočnoj strani, 6 l, pa evo da vidiš kako je meni ispalo, s tim da je ova godina puno sunčanija
IMG_0806.JPG

a evo i autoskunka u 15 l za usporedbu u istim uvjetima Picture 139.jpg

good luck :)
 

manila

Aktivan Član
16.09.2012
125
807
93
46
Ne znam koliko je pametno micati crijep sa krova zbog biljke, ako ti naleti neko nevrjeme imat ces problem sa poplavom i starcima. Lako sada ali imas jos dva mjeseca posla s njom a do tada će past kiše i kiše...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234
13.10.2009
70
48
18
36
Dobro razmisljanje, uzeo sam i taj faktor u obzir i nabavio debeli najlon kojim cu zacepiti taj prolaz za sunce u slucaju naznake nevremena. Isprobao sam sistem na suncanom i suhom, najlon pricvrstim i stoji skroz stabilno, treba bas puhati orkanski vjetar da ga makne. Mislim da ce funkcionirati i na nevremenu, ako ne, jebiga, premjestam operaciju na drugo mjesto i gotovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
13.10.2009
70
48
18
36
Ukratko, prednosti i mane ove vrste uzgoja:

1. Cijena- ne postoji jeftiniji način. Jedini troškovi su sjeme, gnojivo i zemlja od 3 eura. Vodu ne racunam. Nikakve lampe, growboxi i te stvari... Koristim sunce, koristim kišu (nema je jos ali bit ce)
2. Diskrecija- maknuta su samo dva crijepa ali planski i mna dobroj poziciji, ne vidi se niti iz jednog kuta, moze se vidjeti eventualno iz helikoptera u niskom letu i to dalekozorom. Znaci nema sanse da netko provali.
3. Blizina- Outdoor je zajeban jer sajtovi znaju biti daleko, ovako je sajt odmah iznad tvoje glave, sta god se dogodi, uvijek mozes brzo intervenirati.
4. Sigurnost od stetnika: U ovih 10ak dana, nisam primjetio niti jednog kukca, zivotinju ili pticu oko biljke, gore na vecoj nadmorskoj visini uziva u pšotpunom miru.

Mane:

1. Labilnost krova lisenog crijepa u nevremenu: Ako ne pazite, vrlo lako vam vjetar ude pod krov i napravi dar-mar. Zato uvijek kraj biljke imam cvrst najlon kojim zacepim rupu ako se sprema nevrijeme (morate uvijek praitit vremensku prognozu, to je kljuc)
2. Cesto penjanje na tavan bez ociglednog razloga- svakako izbjegavati gledanje biljke svaki cas, dosta je posjetit je jednom dnevno, ako ukucani posumnjaju, uzalud sve mjere predostroznosti...


To je sve cega sam se zasad uspio sjetiti, biljka raste jako fino, razvija se tocno po planu i ocekivanjima, jos malo pa ce biti spremna i za lst i gnojenje. Jedva cekam probati plodove na kraju :)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Eto, danas se meni desilo, stari avion dvokrilac koji kod nas zaprasuje komarce, prolete iznad moje kuce na ne vise od 30-40m! Taj vidi sve!!! :)
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Ima onih dronova koliko očeš danas tako da i oni mogu vidit. A i uvik postoji neka "baba" koju če zanimat šta je ono na krovu od susjeda kad fale dva crijepa. :D .... Samo da kažem, pazi se tica dok je biljka mala, meni su osakatile par biljoza, najbolje stavit mrižicu za komarce priko. :)
 
13.10.2009
70
48
18
36
Dronovi i babe, u mom slucaju barem nisu realna prijetnja. Opcenito kod ovakvog uzgoja, jesu i dobro si ukazao na to.
Ptice mi je zasad nisu takle, ali strahovao sam i od te mogucnosti. Zasad bez mrezice, bez najlona, dajem joj sunca koliko god moze primiti i ona to vraca rastom...
 
13.10.2009
70
48
18
36
Znaci kisa od neki dan mi je sjebala plan, nisam na vrijeme navukao najlon na rupu i dosta vode mi je procurilo na tavan, morao sam biljku prebaciti u outdoor, steta jbg ali biljka nastavlja dobro napredovati, apdejtam vas za koji dan.
 
13.10.2009
70
48
18
36
Pa nije lose, super joj je i mjesto u outu, tu sam prosle godine uzgojio durbanku bez problema.
Btw, ako mi moze tko reci, biljka je jos relativno mala, a pada puno kise, zemlja joj je non stop mokra, a koliko znam, automati ne vole previse vode u pocetku, postoji li mogucnost da joj korijen sagnjije i kako to sprijeciti?
 
13.10.2009
70
48
18
36
evo je, moglo je to i malo bolje za 17 dana, ali sta je, tu je. Barem izgleda zdravo. Jutros opet pala kisa, ne trebam je zalijevati nikako. Valjda ce vremenska prognoza biti u pravu, najavljuju dosta sunca iducih dana.
 

Prilozi

  • 11910978_10207410329913705_382803093_n.jpg
    11910978_10207410329913705_382803093_n.jpg
    132,4 KB · Pregleda: 50
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and aezakmi
13.10.2009
70
48
18
36
Fino ide, ravnomjerno se razvija, nisam uspio slikati.
Danas sam je prvi out pognojio sa Myr micro mix
prijatelj agronom kaze da je cudo i da njemu masline kojima ovo dodaje daju duplo. pa mislim, zasto ne probati, organsko je, ne moze joj nastetiti. stavio sam 5ml na 5 l iako je 10ml preporuceno, za pocetak dosta, pa cemo pratiti razvoj dalje
 
Poslednja izmena od urednika: