Domaćica in the woods, 1st time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
skontao sam zašto se uvijaju listovi prema dolje... zbog pregnojavanja, točnije zbog viška dušika... dobar flushing rješava sve
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Jeli moguće da bude jača koncentracija gnojiva u rupama koje bušiš,pa šteti korjenu a to se odražava na lišću ?
Ja nekako volim zaliti po cijeloj površini korjena pa da voda onako baš propadne u zemlju.

U svakom slučaju,kraj je još daleko pa stoga,samo opušteno :) i neka rastu :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ma rupe sam napravio šipkom zato jer je baš mnogo padala kiša pa se napravila kora na zemlji kao beton, nije htjelo popit vodu nego je samo curila po površini. zato sam napravio 10-ak rupa po 30 cm dubine pa da dođe gnojivo direkt do korijena. očito sam se tu i zeznuo, došlo je previše gnojiva odjednom do korijena... sljedeći put stavljam duplo manju dozu
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ma sljedeći puta malo razbi koru sa nečim i bit će bolje.A isto tako možeš staviti neke trave na zemlju da čuva vlagu i da se ne suši.Svaki puta malo načupaš i dodaš.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
vlaga nije problem, svakih par dana pada kiša. problem je što im fali hrane pa sam ih morao gnojiti... na nekima su se počeli uvijati i gužvati listovi ali nakon gnojenja su se za 2 dana izravnali u normalan oblik...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
pozdrav vesela ekipo! novi photo up-date...

stare su oko 2 i pol mjeseca. 5 je pokazalo spol, sve su ženske, ostale su još dvije koje ne daju nikakve znakove iako za jednu sam skoro siguran da će bit mudonja tako da za par dana vjerojatno odlazi na Ahiret...

prva i najmanja cura, visoka je svega 60 cm...


još jedna slika male ljepotice


u ovu polažem velike nade, to je bila jedna od najboljih koje sam pušio i našao sam 1 sjemenku u paketu (i ta sjemenka je izrasla u lijepu djevojčicu...)


ova je visoka oko 130 cm ali je pukla (vidi se "koljeno" omotano bijelom špagom u lijevom dijelu slike...)


ista iz drugog kuta(gore). tu se isto vidi gdje je pukla (rotirajte sliku ili zaslon, nešto me ne sluša imageshack pa neće on rotirat)


ova je najveća i najviše razgranata od svih a još nije spol pokazala... dajem joj još tjedan dana a onda se ako ne izbaci ženske cvjetove može pozdravit sa suncem


ista iz slike iznad, slikao sam gdje je pukla i kako je privezano


još jedna slika biljke iznad


jedna od cura, cvjeta tjedan dana


druga cura


prva i druga cura zajedno


druga biljka koja još nije pokazala spol, i ona ima tjedan dana fore a onda pa-pa ako ne bude ženska...


ispričavam se zbog loše kvalitete slika ali slikano je smećem od mobitela tako da je dobro i ispalo... slike su 1600x1200 tako da možete zumirat lijepo.
 
10.06.2011
19
0
0
39
Super izgledaju te biljcice maniace :D u prvi mah sam pomislio da imas na slici 4/5 zbijenih biljaka, onda sam provalio da je to efekat LST/A :d ekstra! poz i sretno
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
danas sam izvadio iz zemlje one 2 što su me mučile...

ona prva, najveća bila je mudonja a druga nije pokazala ništa ali me neće bit par dana tako da ako objesi jaja onda bi mogla oprašit ženke koje su već u cvatnji...





ovo su slike biljaka koje sam sasjekao...

muči me jedna nelogičnost, meni su ženke procvjetale prije mužjaka a sve je ista genetika tj. isto sjeme od jedne biljke... znam da je moguće da su drugačiji fenotipovi i to se vidi kad ih se pažljivije promotri ali ipak, mužjak je procvjetao tjedan dana poslje prve ženke...

uglavnom, sad imam 5 biljaka i sve su ženske, cvatu 5-15 dana, kako koja...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
muči me jedna nelogičnost, meni su ženke procvjetale prije mužjaka a sve je ista genetika
uuuu ...velika je to muka :rofl:

Iskustvo je neprocenive vrednosti. Sl put ces samo klimnuti glavom..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
danas kupljeno gnojivo za biljke u cvatu, NPK 7-5-6, ako nađem vremena pognojit ću ih danas a ako ne stignem onda za par dana
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
evo mali photo update nakon gnojenja...

sada cvjetaju već 10-15 dana.

mojih 5 ljepotica:





najmanja od svih ali meni najljepša:



ne vidi se baš dobro zbog bijedne kvalitete ali već se formiraju vrhovi.





gnojenje im je godilo, nema negativnih promjena. jedino me interesira zašto su na jednoj biljci peteljke listova ljubičaste boje, i to samo s gornje strane. po stabljici isto ima uske ljubičaste crte... jel to zbog genetike ili nešto loše? neiskustvo je gadan problem... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alabama_kush

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
zdravo kolege! uskoro će photo update, a dotada da najavim i kažem šta se zbiva.

trenutno je svih 5 cura na broju, sve su žive i zdrave, u dubokom cvjetanju (predviđam im još 3-4 tjedna max.) i počele su dobivat lijep miris...

zalijevam ih plantellom cvijet 6-8-8 svakih 5 dana sa 70% propisane doze a čini mi se da bi trebao davati i punu jer se ne debljaju hedovi kako bi ja htio...

jedna biljka ima drugačiji miris koji nikako ne mogu identificirati na šta me podsjeća, ostale 4 mirišu na mango, ananas, pomalo limetu i još nešto zeleno (isto ne znam šta).

slike kroz par dana kad usposobim fotić...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
zdravo kolege! uskoro će photo update, a dotada da najavim i kažem šta se zbiva.

trenutno je svih 5 cura na broju, sve su žive i zdrave, u dubokom cvjetanju (predviđam im još 3-4 tjedna max.) i počele su dobivat lijep miris...

zalijevam ih plantellom cvijet 6-8-8 svakih 5 dana sa 70% propisane doze a čini mi se da bi trebao davati i punu jer se ne debljaju hedovi kako bi ja htio...

jedna biljka ima drugačiji miris koji nikako ne mogu identificirati na šta me podsjeća, ostale 4 mirišu na mango, ananas, pomalo limetu i još nešto zeleno (isto ne znam šta).

slike kroz par dana kad usposobim fotić...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Jel može jedno pitanjce. Na koliko L vode stavljaš plantelle? Ja na 6 L, a imam 7 biljaka

metalmaniac je napisao(la):
zdravo kolege! uskoro će photo update, a dotada da najavim i kažem šta se zbiva.

trenutno je svih 5 cura na broju, sve su žive i zdrave, u dubokom cvjetanju (predviđam im još 3-4 tjedna max.) i počele su dobivat lijep miris...

zalijevam ih plantellom cvijet 6-8-8 svakih 5 dana sa 70% propisane doze a čini mi se da bi trebao davati i punu jer se ne debljaju hedovi kako bi ja htio...

jedna biljka ima drugačiji miris koji nikako ne mogu identificirati na šta me podsjeća, ostale 4 mirišu na mango, ananas, pomalo limetu i još nešto zeleno (isto ne znam šta).

slike kroz par dana kad usposobim fotić...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
koliko se sjećam, uobičajena doza je 15 ml na 2 litre vode a ja stavljam po 10 ml na 1.5 litara. i tako za svaku biljku pripremim po jednu flašu vode i s tim zalijem...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Znači 1,5 l po biljci. Ja ni L po biljci, znači pojačat ću dozu;)) Thanx

metalmaniac je napisao(la):
koliko se sjećam, uobičajena doza je 15 ml na 2 litre vode a ja stavljam po 10 ml na 1.5 litara. i tako za svaku biljku pripremim po jednu flašu vode i s tim zalijem...
 
31.08.2011
23
1
0
39
Ovo me podseca na moj prvi grow, suma u zabiti sa dosta senke.
Vidim na slikama da se stvara mahovina na zemlji, znaci ima vlage, sto moze da ti stvara probleme ako budu previse vlazani septembar,oktobar,ima sanse da ih napadne budj.
U svakom slucaju puno sunca ti zelim.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
moto-rola hvala na lijepim željama, mislim da će do kraja 9. mjeseca bit gotova jer cvjeta već mjesec i pol...

edit: kao što sam obećao, slikice za gladne oči...

ova je posebna, potpuno drugačija vrsta od svih ostalih, razlikuje se i izgledom i mirisom a vjerujem da će i rad biti drugačiji...





ovo je ona visoka o kojoj ste prije čitali, ta mi se prelomila pred mjesec i pol...
u nju polažem velike nade jer ona ima najintenzivniji miris a i većinom su hedovi po njoj, skoro cijela biljka je jedan veliki bud...
njen miris me podsjeća na mango, ananas i još nešto zeleno što ne mogu identificirat... (zeleno, doslovno ima "zeleni" miris, tj. ja se tako osjećam kad je pomirišem)



najmanja od svih biljaka ali meni osobno najljepša... baš ima lijepe listove, a pogotovo mi je lijepa zbog 2 gotovo identična vrha pa izgleda kao 2 sise kad se pogleda odozgo... :D



ovo su 2 biljke, sve zajedno imaju preko 20 vrhova... :D



iz drugog kuta



još



jedna po jedna...







to je to za sada, uživajte i komentirajte, nadam se da vam se sviđaju...

ja kada dođem na sajt budem po pola sata, ne mogu se odvojit od njih nikako, gledao bi ih i mirisao cijeli dan!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.