Domacica CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
Pozdrav. Preko tjedna radim, za vikende živim, planiram da sadim, toga se ne stidim. (al se ne hvalim) Kid Rađa

Oprema:
SJEME: domacica
BOX: 70 x 70 x 50 cm

LAMPE: 12 CFL wataže od 20-25w oba spektra,više plavog, skuplje phillipsove plavog spektra za veg

VENTILACIJA: 2 x 100 mm PC ventovi. Upuh i ispuh.

ZEMLJA: XY, vidjet cu u sta presadjujem
POSUDE: čaše pa u velike kante jupol ili tako nešto

termometar(dosta hladno u boxu ali to me ne brine pocinjem rjesavati reflektorom koji radi na timer jer se jako grije), hidrometar(vlaga 30-60% max)
PH mjerac imam ali ne testiram jos, hocu ubuduce.

iz zemlje nikle 23.1.



do jucer 1.2.



izgled boxa





To je to zasad, sjemenke su iz istog heda a ova jedna je totalno drukcija, al nema veze, do slušanja :snooze:
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
hvala na dobrim željama, samo da vam kažem kakva mi je temp u boxu : dan 19-21, noc 11-13
nacita sam se na stranim forumima da bilje trpi temperature ispod nule sve dok nema mraza i zamrzavanja izvana, stoga bas me zanima ovako furat, ice sve sporije, zasad se cini da uopce nejde sporije, ali ako cu dobit kakve znakove onda cu podignut temp, ovo je kao neki test, exp gain! :D

nisam reko još je u planu neki lst uskoro nakon presađivanja..

princs je napisao(la):
Napravi malo reflektora iznad ovih CLF
vidjet cu sto se toga tice, imam auto folije sastrane, ne brine me ta gore refleksija, dodat cu kasnije možda..

do slušanja :snooze:
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Sretno sa uzgojem.

Obavezno napravi kakav reflektor, barem od konzervi pive i nešto mi ova ljepljiva traka kojom si povezao grla ne izgleda baš sigurno...
Safety first :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Imam sličnu situaciju sa temperaturama i isto cfl grow,pa te moram upozoriti,slušaj iskusnije članove Powerseed ti dobro govori.Meni su sada u 30 i nekom danu cvjetanja i dosta me temperatura usporila i jako rijetke će mi bit.Šteta bi bilo jer se vidi da si uložio dosta truda.Sretan grow!
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
ok, dižem temp od sutra lagano, jednostavno me zanimalo kako je na nižim temp rast još uvijek brz, pa sam mislio ostavit jer s temp+ smanjuje mi se vec ionako niža vlaga

grla su sigurna jer je izmedju montažno ljepilo i ne zagrijava se jako..
gore cu roknut neki reflektor ali onda ce mi box izgledat lagano bomba :/
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma i meni su u početku dobro išle ali su kasnije zakržljale,a za vlagu ima tu na forumu dosta kreativnih rješenja samo potraži.E da i reflektor sam zaboravila komentirat,stvarno dobro osmišljeno svaka čast.Sad sam dobila ideju da i svoj tako posložim jer meni lampe vise dolje i stalno muka sa njima.Da se ovdje svašta naučit na forumu haha.
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
stalno nesto muljat ovo ono s lampama i to cuo vidio da je najbolje kad su ovako okrenute, a puno je jebenije, treba samo trud..
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Super to silji kod tebe sa tim cflom,mogo bi nauc 50 do 70g sa tim watima ak imas malo bolju prihranu,lampe su super postavljene.Za sve one koji rokaju sa cflom najbolje je scrog raspalit jer nema tu nikad dovoljno lumena za neke masivne cole,al ima dosta da razvuces mrezu i dobijes mase manjih hedova dobre tvrdoce,a prednost cfla je sto se ne grije tolko puno pa prakticki mozes stavit 2cm ispod lampi.Na tebi je brate kako ces radit imas vremena dosta do kraja sad,al svakako ih topaj il treniraj da popunis taj prostor jer sa visinom si malo kraci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budjavBud

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
Ovako plan je brutalan LST da bude budova ispod svake lampe u istoj visini, kao prvi grow mislim da mogu slicno dobit LST-om, ili krivo shvacam scrog, objasnite ako je velika razlika..

temperatura povišena, PH vode 6,5 do 7

reflektor složen od limenki pive



još neke slike:

vlaga



reflektor(lampa) koji služi kao grijalica (i isusivac zraka :/ )



i

ja bi reko da je ovo zanemarivo na liscu "drukcije" biljke, ako vi kazete suprotno poslusat cu svaki savjet/prijedlog



LP
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Lst je kada zavezes spagom biljku i savijas je postepeno sve do stupnja gdje dalje ne ide po mogucnosti,i svaki novi rast savijas do cvijetanja,a scrog je kada stavis mrezu iznad biljaka i pletes ih tako da na svakoj rupi otprilike izade po 1 ili vise vrhova,sve ti pise na forumu,a ovo sa ostecenjem lista trebo si uslikat cjelu biljku al ovako mi izgleda kao da je malo blizu lampama pa se brnala,ili cak prenizak ph.Al prije bi reko da se mal spalila nist strasno,odmakni ih koji cenat od svijetla.A ako se problem nastavi desavat moguce je i da je do PH ili manjak dusika.
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
Na mobu sam pa ne mogu pretrazivat net, jel mi mozete reci dal je Plantella Balkonia dobra zemlja? Dosta mi je hitno, ako vam nije problem, proucio bih sam, ali...
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
ovisi o tvom buđetu...ako si kratak dobra je...ako nisi ubodi nešto brendirano...moj savjet...nemora bit valjan....mene osobno je TM ujebala ovaj grow tako da više komercionalne ni pod koju cijenu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.