Dreadlocks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
weedrane, vidio si kakvi su kod mene i u kakvom stanju. a paznje i heklanja i voska su vidjeli paaaa nimalooo :))) ali pomaze to sto se farbam, pa ih sve to ucvrsti dodatno. ali nisam to zeljela reci.. zeljela sam ti samo napisati da se ne brines, dredloksi prvih godinu dana igledaju ocajno i rascupano i odvratno, pa kako kod da ih napravis... moras biti strpljiv i pricekat da se sami formiraju i da sami ocvrsnu pa ce izgledat puno bolje.

za pocetak bi ti savjetovala da ih sto rijede peres, bar na pocetku :))) sto znam da je pain in the ass... ali meni je palilo. nakon pranja bi ih uvijek malo sa voskom premazala, lagano rolajuci od korjena prema kraju, i tako cijelu glavu...

takoder sam ih skoro cijelu prvu godinu drzala u repu ili sa nekom sirokom trakom pridrzavala prema natrag, kao kada rajfom uhvatis kosu... dakle da se sto manje micu i da se sto manje cupaju... pokazi lice :)))

visak kose sam skarama odrezala, jedan po jedan dred pa pomalo uzduz sve te dlacice pa- pa ili jednostavno ziletom po svakom proci od gore do dole i skinut sve sto viri, i onda nakon toga voskom zagladiti...

nikakvo heklanje, nista... samo strpljenje :)
upravo zato sto bi izgledala kao seljanka vezala sam ih stalno na svakakve nacine. da sto manje luduju :D

ee da... mala caka a velik savjet... svaku vecer prije spavanje, vezi si sve dredove na vrh glave, poput palme. jer upravo tokom spavanja oni se rascupaju najvise. a na taj nacin ces i sprijeciti da se spljoste a i nece se toliko ofucat do jutra :))

samo pitaj znas gdje mozes :)))
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
tnx red, tako sam si nekako i mislio. ma najveći problem je to šta dok sam ih radio nisam namjerno vodio računa o tome da sve lasi budu u dredovima (inaće su dobro ispali i ne otpetljavaju se, bez voska), jer sam zabrio ko zna što, da netreba i da neću, i da ne želim izgledat uredno. ali ispalo je da treba jer izgleda očajno upravo zbog tih lasi koje nisu u dredovima. A i ovo šta kažeš da ih treba vezati kod se ide spavati, tu bi se složio jer su mi se ovi iza izfrkali i ostali tako zbog spavanja na njima a nisam ih nikad vezao, i sad ih nemogu izravnati više. I brijem ove dalkice koje strše iz dredova malo popržit i porezat, al ne jako. I odlučio sam rastepsti neke od njih koje treba (nije mi problem to jer imam takvu kosu) pa onda ponovo uplesti skupa s ovim lasima koje prije nisam, a ostale manje nakupine lasi porezati. ma bit će dobro to... jedino šta imam sad puno posla.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
hehe red, ma navratit ću ja prije ili kasnije svejedno, nego ja sam ti uvijek sam svoj majstor, DIY :), sagradio bi si i cjelu kuću čisto sam koliko sam lud. Tak da sad baš imam neke planove šta želim napraviti i to ću realizirati. dala si mi sad korisne savjete, i to mi je dovoljno.

@dodajblant zato jer ih ima previše i nije vrijedno tolikog posla jer će biti neprimjetno da ih ima ili da ih nema, a i ne uspjevam, kao što rekoh, povuć heklicu van iz dreada jer se zaglavljuje u dreadu i tak ga trgam.
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Siguran sam da ovde ima ljudi koji kao i ja gaje ljubav prema dredovima.
Isto tako volim da mi je kosa i chista pa me zanima ima li ko kakav shampon za preporuchiti ili neku biljku, recept, bilo shta shto vam dredove chini lepshim i chistijim i shto eventualno prodire u njih.
Naravno, bitan faktor je nikakva hemija, vosak, Knotty Dread, Dreadhead shampoo i ostala sranja, moji dredovi su uradjeni samo heklanjem, bez ikakvih gluposti.
Chuo sam da je Aloa, kao i ulje iz semenki marihuane jako dobra stvar za dred pa me zanimaju vasha iskustva.
Poz
 

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
Jel zna tko gdje bi mogao kupit onu rasta dread kapu (znate na sta mislim crvena-žuta-zelena (crna)) u hrvatskoj?
sry na offtopicu al nisam znao gdje da smjestim ovo