EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ako pitas mene, nije da sam bas previse iskusan, ali u odnosu na pistile, nije to jos za berbu..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
the Dreamer je napisao(la):
U svakom slučaju trebat će ići dolje za 10-ak dana najkasnije jer zbog nekih okolnosti moram čim prije završit grow. Što mislite da li je spremna za skidanje?

Ja bih probao malo od toga pa kud puklo da puklo....

PS Ili kako puklo da puklo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

mujs

Banned
Banovan
19.03.2012
16
0
1
Kupi onaj upaljac sta ima svjetlo i skini ono malo stakalce s njega i zalijepi preko kamere i imas kakav takav mikroskop
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ili na web kameri focus odvrni do kraja, pa tako gledaj.. Ja se tako snalazim dok ne dodje mikroskop :)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Verujte mi na rec jako puno razlike moze biti u 7 dana.
Tesko se orjentisati prema pistilima 70-80% braon jer svaka vrsta drugacija. Nekima vec na polovini cvetanja 50% braon crveno bordo. Tako da bas i nije pouzdano po tome se orijentisati.
Mikroskop je jedini nacin da se nauci kada treba skinuti. Pomazu i lupe i bilo koje sretsvo ( kamera, fotoaparat ) sa kojim mozes nesto uvelicati.

Sretno dalje
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Dede nisam mislio na pistile nego na trihome 70-80% kada se zamuti to je siguran pokazatelj da je zrela za branje:)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
opa cupa je napisao(la):
Dede nisam mislio na pistile nego na trihome 70-80% kada se zamuti to je siguran pokazatelj da je zrela za branje:)


Ok ja sam razumeo sta si ti napisao, nisam tebi odgovorio.
Kada pitam il odgovaram nekome odgovaram sa citatom ;)

A kad sam ja poceo nekada tomo kazali su da 70-80% pistila bude braon, bordo mozes skinuti. Zbog toga sam napisao sta sam napisao.

Ja golim okom nisam mogao da vidim trihome pa zato imam digitalni mikroskop a i rucni dve vrste;)

Mozda zbog godina il ko zna al bez mikroskopa kod mene neide ;)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala ekipo na komentarima, pokušat ću ih danas za sat vremena (čim se naspavaju) poslikati preko lupe pa ćemo vidjeti da li će se išta moći razabrati.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Smijem ja malo "kenjat" ? :D

Ipak svi hvale i daju komplimente, mogu valjda i ja malo kritizirati :)

Znate svi da moje iskustvo nikakvo a o autosortama znam jos manje. No ovo mi se cini logicki neisplativo. Sad da li se slazete samnom... Dream, kolko ce tu biti suvog? Ja ovak od oka prek slika vidim 30g?

Jesi racunala kada kompletne troskove (oprema,sjeme, struja, voda)? Bas me zanima, znas da i ja imam par komada automatica.
I da nisi radila LST, kolika bi bila visina?
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
vjeverice uvijek ti moraš svoje neke vizije :) ....pa zašto joj se nebi isplatitlo....pa nije kupila opremu samo za jedan grow pa će ih bacit....ovo joj je bilo prvi put i ubila je grow i svaka joj čast na tome....drugi put će dobit 200 grama pa bute bili ljubomorni ;) ......sanjalice....drži ti još to tri tjedna i da vidiš zakucavanja :) ...ja osobno uvijek držim tjedan dva više nego što oni kažu...jer po njihovome to je sve u idealnim uvijetima....kad su uvijeti uvijek isti a ne se mjenjaju iz dana u dan :) ......a mikrač sam ja naručio iz kine za 3 i pol kune +10kuna poštarina.....
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Evo pokušaj slikanja preko povećala pa sad recite. Ja osobno ne mogu razabrati koliko i da li uopće ima mutnih.



Što se "isplativosti" tiče, Vjeverice, da dobijem i 5 grama meni je isplativo jer ovaj grow je prvenstveno bio za stjecanje iskustva, da naučim neke stvari, da vidim kak to sve funkcionira. Uopće mi sad nije bitno jel dobijem 20 grama ili pola kile. Ne potrošim ja 100 g u 2 dana kao ti ;) Troškove nisam računala, jeftino nije bilo, to znam 100%, ali pravo iskustvo nema cijenu. A tek prvi vlastiti dim - neprocjenjivo! (za sve ostalo tu je MasterCard, zar ne?)

Stavila sam i jedan manji vrhić pod škare pa ćemo vidjet:



Drage volje bih ja to držala još 3 tjedna, ali morat ću ih skidat za desetak dana zbog nekih okolnosti, još se nadam da će se stići pravo posušiti prije tih "okolnosti".
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
drži koliko možeš još, ako je to 10 dana - nek bude tako
što se tiče sušenja, trebalo bi se osušiti za 3-4 dana max, valjda će i zatopliti a ne biti cmoljavo vrijeme kao danas
i naravno samo čistu vodu, možda malo gubiš na količini ali okus će biti perfektan, nek sad povuče sve iz lišća koliko god može
bravo, rep +
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Potpisujem kenny-a oliti oguli još 10dana i onda si ok ;)
Ispit si položila prvi put je najteže tako da budućnost donosi nove dosege i avanture sretno i pametno

/pusa
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
da, iskoristi tih 10ak dana ako ne mozes vise i trebala bi biti zadovoljna, zaista lepo izgledaju vrhovi, za prvi put extra ali trihomi se ne mogu videti na fotki tako male rezolucije (morala bi uploadovati ostru makro fotku od bar 6~8 MP, a ovaj vrhic ti bas nece pruziti uvid u njen pun potencijal;)
edit:
nego, oces ti to imati semenki ili je ovo false seed pod, nesto mi tesko skontati preko fotke
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Vjerujem da su false seed pods s obzirom da hermić nije, a oprašiti nisam imala s čim :) Baš sam se pitala hoće li netko primjetiti jer ni sama nemam pojma šta je. Evo onda visoka reza od istih fotki, ako pomaže za trihome. Slikala jesam makro, ali nemam stalak pa nije baš najoštrije.



Inače, baš mi je teško palo što sad moram ovako ograničeno završit, ne bih htjela zeznut sad u zadnjem stadiju nakon svega, nadam se da će se uspjet posušit kako treba nakon nekih 7 dana od harvesta, jer ne znam hoću li nakon toga više moći sušiti.

edit: idem sad probat napravit još jednu malo bolju makro fotku.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Evo bolje od ovog bez stalka i boljeg fotića stvarno ne mogu:



Meni se čini dok ovo još malo zumiram da vidim dosta mliječnih, opet možda je samo loša fotka u pitanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ima još dosta prozirnih dok na zadnjoj mi se čini i koji smeđi. Najbolje da nema prozirnih jer prozirni trihomi nisu dostigli svoj pun potencijal.
Ostavi koliko god možeš, a vrhovi su odlični :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
isto kazem, iskoristi svaki dan koji ti je ostao na raspolaganju, fotkaj iz istog ugla isti hed za 7 dana pa da vidimo ;)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
sve pohvale,bliži se kraj prvog growa i nema-da nema!
vjeverice jel možeš ti shvatiti da mene i sanjalicu opcenito koliko sam vibriran a pogotovo radi prvog uzgoja apsolutno zaboli oce li biti 20 ili 75g na dvije biljke...bitno je da ne bude sitno sve ostalo je uspjeh?
meni su rekli da cu dobit hermica ako kemijam u zadnjoj fazi cvjetanja sa svjetlom...(moram završiti ranije od planiranog grow) pa sam odlucio staviti na 11/13 a u finišu na 10/14 ja mislim ono što sam ovde procitao da necu(nego ubrzati na uštrb mase) al ja neznam ništa a svi znaju da neznaju koliko znaju.

REP+ do koliko puta bude moglo :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nista sladje od osjecaja kad znas da je kraj blizu...a ona tako opojno mirisi i lijepi se po prstima...kao da te moli da je uberes ;-)
ali ipak nemoj jos...jesen stize

zasluzeni rep+ dreamerice...polozila si od prve
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.