EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
kul da si uspjela startat konacno!

ne mogu ovo ne pratit nakon svih onih peripetija sa menkama :)

sretno!!
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
DEDE je napisao(la):
Na 20° ce ti klikeri izrasti.
Htio si reć proklijati će i na 20°? Ako si to mislio - znam, ali koliko vidim po drugim primjerima, nekako uvijek proklija brže ako je temperatura viša...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pre visoka temp.=skuhano sjeme
Vjeruj mi, znam :icon_lol:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ne znam kak će se "skuhat" na 27-30°, al ok, smanjila sam već na 25 da poslije ne bi bilo jao meni :icon_lol:
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
QUOTE=the Dreamer
Voda


  • [*=1]Kod mene voda iz pipe ima pH 7,5 (mjereno s onim kapima za akvarij) - pretpostavljam da ju mogu snizit na nekih 6 - 6,5 s llimunom; razmišljam i o donošenju vode iz obližnje rijeke jer ova iz pipe dosta smrdi po kloru - ne znam koliko će to loše utjena biljke? (savjeti??)


meni je ph još malo veći nego tebi a dugoročno snižavanje s limunom može ti donest samo sranja ko i meni...imaš u mom prošlom dnevniku
+ budeš li gnojila opet ph pada dole..pa opet broji kapljice limuna...tlaka je to sve skupa..
mislim da ti je bolja opcija dat koju kunu i kupit destiliranu tu i tamo, nije skupa a ph je točno 6. barem onima kojima je voda iz vodovoda sa prevelikim ph
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
[FONT=&amp]

Sjemenku pogledajte, ako je zelena, bacite je. Ako je boja sjemenke siva, smeða ili crna ili je pak tigrasto prošarana to je to. Protrljajte sjemenku nježno prstima, ako se ljušti bacite je, u suprotnom to je to. Sama velicina sjemenke nije bitan faktor, ali obicno za sadnju birajte najvec sjemenke. Kada ste na opisan nacin provjerili sjemenke, uzmite ih i stavite namakati u cašu s vodom sobne temperature. Sjemenke koje odmah potonu na dno caše s velikom ce vjerojatnosti niknuti, te ih pustite da se namacu nekoliko sati. Sjemenke koje plutaju promuckajte nekoliko puta tokom namakanja od 4 do 5 sati. Tako namocene sjemenke posadite u tlo dubine do 1cm i zalijte vodom. Nemojte dozvoliti da se sjemenke osuše jer tada nece proklijati. Sjemenke ce proklijati na toplom mjestu u razdoblju od 4 do 10 dana
[/FONT]
mislim da je tu sve receno,od sada cu namakati u caši par sati jer mislim da je tada manja vjerovatnost oko komplikacija sa opnom sjemenke
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
ozric je napisao(la):
...mislim da ti je bolja opcija dat koju kunu i kupit destiliranu tu i tamo, nije skupa a ph je točno 6. barem onima kojima je voda iz vodovoda sa prevelikim ph
Oduvijek sam mislila da je destilirana voda ujedno i demineralizirana i da zato nije dobra za zalijevanje bilja - fali joj minerala koji trebaju biljci...? Jesam li nešto krivo shvatila? Ako već moram kupovat vodu možda bih rađe kupila izvorsku vodu, tipa Bistra, Cetina i sl.

@maki
Ovo sa namakanjem se i meni činilo kao dobra ideja i skoro sam išla s tim, ali sam se na kraju ipak nekako odlučila za maramicu...vidjet ćemo šta će bit...možda malo (pre)skup eksperiment, ali vjerujem da će proklijati, ovako ili onako :spcartman:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
150w Hps odlicno dvije biljkice ispod jos bolje.ovo sa limunskom skroz ok ali ima jedna sitnica limunska kiselina spusti Ph ali to traje relativno kratko neznam dali je netko probao izmjeriti ali vec nakon 15-ak minuta Ph se vrati gdje je i bio tako da iskoristiti vodu odmah.pozdrav
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
a cuj meni su u duploj vati poklopljene bacile klicu za 48h al mi je jedna zapela poslje a mislim sada da sam je namocio u caši par sati najvjerovatnije nebi,nema veze oceš poslje namakanja direkt u zemlju

si stavila samo dvije na klijanje?

ja jesam i imao srece da su obe završile dobro

:icon_smile:

držim ti fige
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
the Dreamer je napisao(la):
Oduvijek sam mislila da je destilirana voda ujedno i demineralizirana i da zato nije dobra za zalijevanje bilja - fali joj minerala koji trebaju biljci...? Jesam li nešto krivo shvatila? Ako već moram kupovat vodu možda bih rađe kupila izvorsku vodu, tipa Bistra, Cetina i sl.

nisi ništa krivo shvatila, demineralizirana je ali neče biljci ništa falit u zemlji ima dosta a posle koja kap gnojiva i sve 5
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@maki
Da, stavila sam samo dvije jer imam filing da me prati sreća :icon_lol: ...evo još malo pa će im biti 24 sata, otvorit ću da provjerim da li je i dalje vlaga ok, tj. da se slučajno nije posušilo.

Što se tiče vode, još ću odlučit...vidim da je dosta ljudima i iz pipe OK, ali opet svaki grad ima drugačiji vodovod, tako da se ne može nikakvo pravilo od tog povuć
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Po tvom naglasku tj nacitku, (vidis, mozda novaRvaCka rijec) , cini mi se da si iz belosvetskog grada Zagreba, ukoliko su moji zakljucci tocni, mislim da s vodom iz pipe nebi trebala imati problema, pogotovo u koliko zivis izmedju Save i Sljemena.... jer tu se koristi sljemenska voda koja je oke... (ako grijesim, neka me netko ispravi, hvala)

Eto.. wish you luck
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Načitak - odlična nova riječ, skidam kapu :rasta1: ..anyway vjerujem da je voda u cijeloj HR stvarno ok, jedino možda baš na mjestima ako se ne dogodi neki outbreak ekološki.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako ćete davat koju kunu, nek to bude za pH-, a ne za vodu... Litra Hesijevog pH- me koštala cijelih 75kn...
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Bas mi je drago da je krenulo. Inace po meni jedan od lepsih (ako ne i najlepsi) box-eva. I sigurno najpedantniji. Svaka cast i sve najlepse.

PS: ja stvarno nisam bio u toku :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
aham...36 kn jedan deci, pa ko voli nek izvoli...opet ponavljam, litra hesijevog dođe 75kn...jbte dnevnik, dve strane, a ni bilja ni slika...ccc...biće čišćenja :D
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Ako ti financije dozvoljavalju na tvom mestu nebih kupovao vodu nego bih ulozio u tecnost za korigovanje PH- u rastu i cvetanju i jedan dobar PH merac.

Veruj mi postace ti dobar prijatelj taj PH merac.
Zasto?
Zato sto pri promeni PH vrednosti zemlje pojavljuju se razliciti nedostaci ali je stvarna istina da ti imas sve potrebne stvari u zemlji jedino zbog lose PH vrednosti biljka nemoze uzimati odredjene elemente. Ti ih pognois i napravis jos veci problem. Zato je za pocetnike vazno upoznati se sa zemljom i PH vrednostima. A tu ti pomaze dobar PH merac.
Neznam koliko literature si procitala ali u svakoj se obraca paznja na zemlju i PH vrednosti iste da su veoma vazan faktor u indoru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.