EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
:icon_lol: ma stvarno mi se činilo previše suho pa sam (izgleda) napravila krivo :( ...možda da maknem ove flaše da se malo posuši... čitala sam negdje - sad više ne znam jel mi to netko napisao u dnevniku, ili negdje sa strane - da ovako male sadnice moraju imat dosta tj. puno više vlage nego veće biljke. Od toliko kontradiktornih informacija svaša mi se po glavi izmješalo :eek:hno:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
samo opusteno...sto se manje zivciras i dirkas to bolje rastu ;-)

a tak ti se i zove...easy...rider
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zalij kako spada i onda više nemoj dok se ne osuši. Ne valja stalno vlažiti zemlju. Vjeruj mi, znam :icon_lol:
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Ja svoje zaljevama svaka 3 4 dana i uvijek se vesele kad im dam vode a ne navikavaju.Mislim da ti je problem malo previse vlage u zemlji kao sto su drugi napisali.Zlo ti je sve objasnio.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Pa ti ih zalijevas kao da sadis lopoc a ne easy rider-a :)

manje malo vode...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
OK, tnx svima, neću ih zaljevat više dok se zemlja ne posuši. Ma sve je to zbog toga jer nisam na početku zalijala zemlju onak "skroz", činila mi se dosta vlažna.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Dreamerice pogledaj slike u mom dnevniku koje mi je power seed okacio kad sam bulaznio oko zaljevanja i sve ce ti sjesti kako treba,zemlja od gore može izgledati dosta rahlo i suho pogotovo zbog svjetla al je u biti dosta vlažna samo malo pređi prstima po površini il gurni 2-3 cm sa strane pa ceš biti sigurna,samo polako,sjesti ce sve kako treba samo malo iskustva je potrebno
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Dreamerice super izgleda, sa čime ti je staklar odrezao dno vaze?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@maki ..šta da ti kažem, početnička trema :icon_lol:

@matia .. pojma nemam...s nekom staklarskom pilom šta curi voda iz nje :icon_confused:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
pohvale za cooltube ja mislim da to zasluzuje nekakav rep+pa sad neka odluce odgovorni e sad flase skini nisu ti ni trebale ali ajde i jos ti fali nekakav reflektor iznad cooltube on ce ti promjeniti pogled na biljke a biljke ce zapjevati od srece.pozdrav
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 07.04. - 3. dan

Situacija je danas (nakon jutarnje "panike") manje-više smirena. Nisam ništa zalijevala više, a maknula sam flaše. Pojavila se i druga biljčica navečer oko 6 sati, znači skoro 24 sata kasnije od prve, i napreduje puno sporije - prva je narasla 2 cm za samo dva sata, a nova je izmilila iz zemlje oko 6 navečer i sad se još uvijek nije niti ispravila.

Vidim da će biti komplicirano ovako prva-druga, ova-ona pa mislim da je vrijeme da ih imenujemo. Dakle 1. biljčica neka bude Biljana :rofl:, a drugu ćemo nazvati...Flowerka :icon_lol:

Evo slikice od prije 10-ak minuta:

Biljana:


Flowerka:


Temperatura je cijeli dan 27° "pod lampom" i 24-25° "u boxu", vlaga je bila oko 45-50% cijeli dan, navečer se spustila ispod 40 pa sam stavila unutra mokre krpe...sad drži na 42%... inače ugasila sam jedan ispušni vent jer mislim da nema potrebe da radi. Sad radi jedan upuh i 1 ispuh (oba na 12V) + dva za CT i jedan unutra koji opuhuje Biljanu (taj vrti na 5 V).

Inače biljana mi izgleda kao da se dosta izdužila...? :icon_confused:

edit:
@ opa cupa
I na reflektor sam mislila, ali nisam ga stigla jučer u žurbi napravit...sad će za koji dan...izmislit ću nešto od onih vrećica za održavanje temperature. Hvala na pohvalama ;)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
indentican pocetak kao i kod mene........

......nije ti se prva izdužila to je u redu,druga ce biti ok vec se na slici razaznaje sad ce gore i dobit normal boju i da razlika od jednog dana je masu u prvim danima, cekaj do suta da vidiš moje...

uvjeti u boxu su ti idealni...samo tako naprijed,ne brini oko vode ako si zalila prvi dan ne luduj(vidi se da ti je zemlja itekako vlažna)....sve je za 5
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ma super ti izgleda sve, iskuliraj malo.... ja sam skuzio po pitanju tih uzgojno-posadnih stvari, da sto manje prckam, to mi lakse ide...
Sve u svemu, ne brini, stabilizirat ce se one, ne vjerujem da ces imati problema ikakvih... samo nemoj toliko panicarit...

I da, vidim da si reglektor odlucila raditi od sjenila za aute... neznam koliko je dobro jer se lampa dosta grije, a to je plastika, mozda bi bilo bolje da u obzir uzmes npr lim od razrezane boce razredjivaca ili tako neke limenke.... dosta se lijepo da rezat cak i sa skarama, koliko-toliko je cvrsto, a nece se topit...think about it..

I kada je prva Biljana, sta druga nije mogla biti Dragana ? :)


edit: Sretan Uskrs svima koji ga slave, a pogotovo malim biljcicama :)
p.s. Pozdravljam svoje roditelje, a posebno mamu i tatu !
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pic update

Biljana:


Flowerka:



Pravi listići su im sad gotovo identični, samo što se Biljana zatjerala u vis, a Flowerka se valjda boji visina :icon_lol: Biljčice su sad na spavanju 4 sata.

Improvizirala sam i taj reflektor sad za prvu ruku. Nije baš nešto ali poslužit će dok ne nabavim neki lim:


Orbit, hvala na savjetima. Nije da paničarim, ali prvi mi je grow pa obraćam (pre)više pozornosti na svaku sitnicu :) Staklo od CT-a nije jako vruće, može se dirati rukom, tako da vjerujem da se ovaj reflektor neće rastopiti/zapaliti ili nešto.

Edit:
Evo, danas se stvarno cijeli dan borim s vlagom, jučer je bila optimalna 40-50%, danas se vrti između 20 i 30, trenutno je na 22. Izgleda da vremenski uvjei vani imaju više utjecaja na vlagu od toga koliko ja mogu utjecat; isprobala sam vlažne spužve, krpe u boksu, ispred ventova...ništa nije riješilo vlagu. Zadnje što ću isprobati je boca zaleđene vode, a poslije toga više nemam ideja :eek:hno: ...evo smrzla se boca od 1/2 litre pa ću sad probat s tim preko noći ostavit, a za ujutro se smrzava boca od litru i pol, za svaki slučaj da ovo upali.

Inače, biljčice se drže OK, biljana je još malo porasla, dok se Flowerka i dalje srami. Potrebe za zaljevanjem izgleda da nema, zemlja se čini vlažna na dodir (ispod površine).
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Da se javim i danas s malim apdejtom: Update 9.04. - 5. dan

- biljčice su nešto sitno porasle, Biljana i dalje šiša Flowerku za 2-3 cm, nisam zaljevala ništa već drugi dan čini se da je zemlja još uvijek dovoljno vlažna, međutim:
- borim se od jučer s vlagom u boxu, tj. s nedostatkom iste...
- probala više metoda: mokre krpe, vlažne spužve, posude s vodom, boce zamrznute vode - ništa od toga ne pomaže, ali baš ni najmanje
- vlaga je od jučer na oko 20% i nikako se neda na više
- jedino što je do sad pomoglo je prskanje unutrašnjosti boksa s pumpicom, vlaga poraste do 40%, ali se odmah počne spuštat, za pola sata je nazad na 20
- s obzirom da je vani zahladilo, smanjila sam i ventove, sad rade samo 1 upuh i 1 ispuh, oba na 5 V te 2 unutra što mješaju zrak i malo opuhuju biljčice, oba na 5 V (+ naravno CT)
- temperatura je oko 23-24

Imate li kakve još prijedloge kako riješit problem nedostatka vlage? Na žalost budžet mi trenutno ne dopušta kupnju ovlaživača, jednostavno su preskupi :eek:hno:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
pozdrav.ti malićka napredujes sve to kod tebe polako ali sigurno sjeda na svoje mjesto:)pokusaj ostaviti samo vent.na tubi neka radi znaci neka samo on izbacuje,vjerovatno ce ti temp.skociti za stupanj dva a kod tebe je 27 max.tako da nista strasno mislim da bi to vlagu moglo podici bar na 30% ja sam jedno vrijeme imao tacnu onu kao u student.menzi u nju sam stavio posude s biljkama i uvijek u fazi vege.mi je tacna puna,naravno pazis da ti dno posude s biljkama stoji malo poviseno 1-2cm da nepovuce vodu.pa eto jos jedna zanimacija,pokusaj.poz.
 
06.12.2011
13
0
1
42
meni se podigla vlaga kad sam iskljucio vent koji je puhao po biljci pa probaj i ti malo kemijat s ventovima
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ako slucajno imas grijac od akvarija, stavi ga u neku kruglu, nalij vode, i upali na 30...trebalo bi ti dic vlagu..

ako nemas, imam ja 4-5 komada, pa se javi na pm ;)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
hm....temperatura ti je super i imaš fore još bar 5-6 stupnjeva gore tako da don t panic,pogasi ventove koji pusu u bilku od 2 cm previše je to za nešto toliko sitno,jasno mi je to u boxovima kad je 10 biljoza i kisika ko u plinskoj komori al ovako meni para nepotrebno...iako neznam možda najbolja trava raste u gorju gdje bura nosi 300 dana u godini.

dovoljno je da u prostoriji u kojoj je box zrak nije ustajao.....

.......meni je vlaga između 30-50 kad gori svjetlo uvik ispod 40 i raste sve uredno tako da....

(na njuškalu imaš ovlaživace za 100kn ako si iz Zg to se isplati,baci oko)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Možda ću sutra uspjet nabavit neki ovlaživač, a do tada ne želim ipak gasiti ventove koji pušu po biljkama, neka im se stabljike jačaju od malih nogu :) Nadam se da im ova niska vlažnost zraka sad još ne smeta toliko :icon_confused:

Evo jedna zanimljivost, napravila sam time-lapse video Flowerke sa nekom starom crappy kamerom. Kvaliteta je dosta loša jer je kamera neka bezvezna, a i svjetlo je prejako da bi se mogao dobiti neki normalan fokus na biljku, ali it's just for fun ;)

:spcartman:

Video prikazuje 3 sata stvarnog vremena u 15 sekundi: (ne obazirite se na blentave reklame, samo kliknite "close to play")

Powered by VideoBam - Free Video Hosting
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.