Ekstremno negativan stav o vutri

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ljudi, sve ste rekli pa nemam puno nadodat...


Evo, jučer sam prvi puta pogledala emisiju NRZ, onaj intervju s Rickom Simpsonom. Baš me zanima koliko bi ljudima s tako duboko usađenim negativnim stavom uopće takvo nešto moglo doći do mozga? Ako su početkom 20. stoljeća uspjeli udariti negativnu propagandu i raširit je po cijelom svijetu u tako kratko vrijeme, zašto je danas toliko teško proširit pozitivnu propagandu?

Samo još da se nadovežem na priču iz Zeitgeista, Venus Projecta i svega što propagira Jacque Fresco (ako niste upoznati, svakako preporučam da proguglate malo, bar da pogledate Zeitgeist 1 i 2) Svatko tko je svjestan te priče može lako zbrojit dva i dva. Ovaj svijet je TRUO, i ovo društvo ne može opstati još dugo. Civilizacije su se uzdizale i propadale kroz cijelu povijest, pa tako će i ova. Sve dok se ljudski rod konačno iz korijena ne promijeni i shvati koje su istinske vrijednosti. Ono čemu ljudi danas teže svakako to nisu. Iskreno se nadam da ću biti među generacijama koje će doživjeti promjene.


Citirati ću Jacque Fresca u slobodnom prijevodu:

"Problem današnjeg društva i kulture je ono što se danas smatra bitnim. Pojam uspjeha prosječnoj osobi znači zarađivati dovoljno novca, imati kuću, auto, dva auta, školovanu djecu. Za mene je uspjeh nešto sasvim drugo.

Uspjeh je biti uspješno ljudsko biće u smislu da idemo za onim u što vjerujemo. Ako primjerice vjerujemo u slikanje ili pisanej poezije ili glazbe, ako je to ono što zaista želimo, u svojim mjerilima smo uspješni. Ali u očima današnjeg društva uspješan si ako si zapravo uskratiš ono što zaista želiš."
 
05.03.2012
19
12
0
32
sva sreca pa ovde nema ljudi sa losim misljenjem o vutri,jer bi bilo mnogo rasprava koje ne bi vodile nigde..uglavnom...
samo sam hteo reci da treba biti jako sirokih shvatanja..sve sto cujete prvi put i mislite da je bitno,poslusajte to jos 1000 puta,i onda izvucite neke korisne informacije iz toga.a ne "na prvu loptu".. mi ako smatramo da imamo siroka shvatanja,onda trebamo shvatiti i te ljude koji misle suprotno od nas.. dodao bi jos samo da ne trebamo da se obaziremo na druge,ako nemamo ista misljenja,zato sto ne zavisimo od njih i nije nam bitno sta oni misle.. ali onda ne znam koliko bih bio u pravu...
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Evo da se i cuje moj glas u ovoj temi...
Moje misljenje je da vecina ljudi tezi ka snovima i masti te si tako grade svoju okolinu u kojoj zive i prihvacaju samo sebi slicne,a ne zele cuti tuda misljenja vezano za bilo sta pa tako i za marihuanu.Tome nikad nece doci kraj jer je to u ljudskoj prirodi,da se medusobno ljudi osuduju i nabijaju svoje stavove.
Marihuana je po meni jedini lijek i spas nekim drzavama koje su pred propadanjem,odnosno vec su propale ali to vladu ne zanima jer im je um zaokupljen kradom novca od naroda.To je jednostavno tako,i tu se moze vrlo malo postic.Da je bilo ko od nas neki politicar koji je malo jaci i predlozi vladi odnosno nekim ljduima da ce legalizacijom marihuane jos vise novaca moc pokrast mi bi se sad kupali u travi.Ne zamarajte se takvim glupostima jer su zaista glupost koje vode u nedogled,samo uzivajte u ovoj biljci dok vam je zivota dato i zalite takve maloumne ljude a ne se prepirat s njima.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
ma glupost u prirodi bi nam bilo normalno pušit vutru i biti slobodni sve dok ne ugrožavamo druge a to šta je sistem opra ljudima glavine od malih nogu to je druga prica i to ne samo za vutru !.. Društvo oprano i izmanipulirano do bola !... A i to genetsko opravdanje za deformirano ponašanje danas više ne drži vodu ..
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
skenslala sam nekoliko kvazi poduhovljenih ljudi, sigurnih da "nose svetlo" - kako vole da se izraze prepotentno, jer su mi rekli, da vutra nosi negativne sile ili takve budi u nama.. dobro, hvala, see ya NOT!
 
12.04.2012
26
19
3
37
slazem se sa svima ovdje, al bi htjeo dati malu primjedbu.. zasto vecina misli da su samo seljaci i brdjani zadrti? i da su ovi negativni stavovi o vutri uglavnom njihovi? ja sam sa sela, znaci seljak sam( i ne stidim se) ali ne seljak po ponasanju, nego ono dodem s posla malo okopam luk i zelenu salaticu :), radim tako te neke poslove. vutru obozavam, poceo sam nedavno i indoor uzgoj. mojoj generaciji ovih seljaka uopce nije strano duvanje s vremena na vrijeme, cak su neki potaknuti mojom pricom takodjer poceli uzgajati za sebe. prvi od njih je moj brat, inace sportas, koji je u zivotu zapalio samo jednom( naravno samnom :).
dalje, nedavno sam doso na temu marihuane sa starcima( tocnije sam pricao o ulju od cvjetova marihuane), kad ono od njih dobijem niz informacija kako su prije oni njihovi roditelji)sadili konoplju (industrijsku ali opet!!!) i koristili je za tkaninu. uglavnom za tkaninu :). nisam htjeo ulazit u raspravu o pusenju, dovoljno mi je bilo i to. prestali su jer je citav proces bio kompliciran a tekstil je bio dostupan i tako..
biti seljak je uredu, ali biti seljacina( kojih je pun ku..c) e to je vec nesto drugo
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
airbender je napisao(la):
...ja sam sa sela, znaci seljak sam( i ne stidim se) ali ne seljak po ponasanju...
biti seljak je uredu, ali biti seljacina( kojih je pun ku..c) e to je vec nesto drugo

Pa baš to :) Ne radi se tu o ljudima sa sela :) I ja sam sa sela, ali ne mogu reći da se ponosim time, pošto mi mentalitet ljudi iz tog sela ne paše niti naj manje :) Pobjegoh glavom bez obzira u malo veće "selo" :icon_lol:
 
05.03.2012
19
12
0
32
bradjansko balkanski mentalitet..mislio je globalno na jugoslovenske narode..jer su delimicno ne obrazovani u nekim poljima..
a seljak je jedno..seljacina je nesto sasvim drugo... :)
ne mesajte to..
 
12.04.2012
26
19
3
37
zlo&naopako je napisao(la):
I ja sam sa sela, ali ne mogu reći da se ponosim time, pošto mi mentalitet ljudi iz tog sela ne paše niti naj manje :)

e sto se toga tice ja se vodim onom dzonijevom- sretan sam sto osjecam da nisam kao drugi- i to u zadnje vrijeme sam sebi ponavljam stvarno cesto
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
PeglA je napisao(la):
definiraj skenslala ? :D di si uopče naišla na takve ljude...

radim u radnji gde se takvi krecu, a ja svesna svog neznanja rado naivno uprem oci kad vidim nekoga ko je siguran u ono sto prica, pogotovo kad se radi o ezoterici i ostalim neopipljivim sferama, a kasnije me razocaraju sa zlim silama konoplje, idioti
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ma joj, mozemo mi polemizirat koliko god hocemo o travi, negativnim i pozitivnim stavovima o istoj, ali nema nam pomoci.., vjerujem jos dugo vremena.
Meni je stara farmaceut, mozete li si mislit kakvo ona misljenje ima o tome ? Sve je to droga, bla bla bla... jer je staromodna, kada je ona pocela raditi, tablete su se prodavale u obliku praska, koji je ona izradjivala...jbg..

A danas, opet, u sobi mi raste biljka, i ne sere, jer je shvatila da nista ne postize, normalan sam (manje-vise), studiram, radim, sam sebe financiram, pomazem joj, sada, ako pusim i travu, jbg...tako ona gleda..

Samo, malo je takvih, a zasto ? Jer su neuki, neznaju, doslovno NEMAJU POJMA ! Sada, kako bi se na nekoj televiziji prikazivali filmovi o kanabisu kada i te "glavesine" na TV-postajama misle slicno, svaka TV postaja je politicka, politika neda... kraj tunela... nema filmova...

Ja zaista zivim za to, da mogu LEGALNO doc na neku plazu, vidikovac i slicno, sjest sa dragom osobom, zapalit joint i uzivat u godisnjem... *****ti kako bi to volio... ali sam pesimistican po tom pitanju.

Najvise me ljuti to sto ako mene ulove da imam biljku u sobi, mogu dobiti 3 godine... jer eto "trujem" SEBE, to sto je Horvatincic zgazio talijane, dosta mu je mj dana, to sto je Sanader pokrao milijarde, nema veze, to sto je onaj mali od Soliduma zgazio onu curicu, nema veze, to sto je prije 3 mj onaj sincic od sefice pravne sluzbe Hypo Leasinga zgazio tipa na zelenom valu, nema veze...

Mene treba procesuirat, ja sam cir ovog drustva...

Pa gospodo moja, penetriram im u majku svima, eto... sad sam ljut..

Peace
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Lijepo sročeno Orbit, također se slažem. I također smatram da svakoj osobi treba dopustiti toliku količinu slobode, koja dok ne narušava moju tu minimalnu slobodu, neka radi što god želi. Jer ne razumijem zašto nekom M.M. smeta ako cu danas nakon posla, doći doma, zapaliti joint, nikoga ne ometati, niti raditi probleme. Općenito, ne razumijem zasto nekom smeta ako ce netko doci doma i ubosti se heroinom. Dok god on time ne narušava tu mizernu slobodu koju imam, s menom je uredu.
Općenito sve to sa vutrom, je stvar propagande. Kad bi TV počea promovirati marihuanu, i staviti ju u prvi plan a ne plivine tablete, ne bi ljudi ovako gledali. Općenit, sve što bi na TV-u rekli ljudi bi kupili. To je žalosno. Nitko ne ode na gugl i pročita sam nešto, nego uzima za validan izvor informacija nekog kvazinovinara koji na dnevniku kao udarnu vijest stavi kako u Nizozemskoj vise stranci nece moci duvati. Ako nam je to toliko važno, što li je onda manje važno od toga.
 
01.05.2012
27
0
0
32
Upravo zato ne gledam TV - jedino si pogledam Dr. House ili neki sci-fi film/seriju tipa Star Trek (ne ono Hollywood smeće gdje Eddie Murphy puca po velikom ljigavom govnu).
Ali vijesti - ne. Niti čitam novine, a one kutije sa besplatnim 24sata bi najrađe zapalio kakvo je to smeće.
Danas je vrhunac vijesti da je Seve trudna, vrhunac zabave je onaj Survivor, serije su se svele na sapunice gdje svatko svakog voli i mrzi, a u crnu kroniku se trpa sve, još samo neka stave unutra da je netko prdnuo, i sama crna kronika čini većinu naših vijesti, ono pozivitno nije uopće bitno.

I kada ste već spomenuli vjeru, htio bih spomenuti da sam veliki vjernik, redovito misa i molitva, ali zbog toga ne mrzim vutru. Znam i neke bogoslove koji ju redovito konzumiraju, i to ne utječe na njihovu vjeru - baš suprotno, smatram da meditativno stanje koje nam ona daje može pomoći u vjeri. Ali istina je nažalost da se u Crkvi ona pokušava prikazati kao zlo, ali i to potječe iz ispiranja mozgova u prošlom stoljeću: naime svećenici ne kažu "Isus je rekao nemojte, Bog je rekao nemojte", nego tvrde da je to grijeh jer "Trava uništava tijelo, prži mozak" itd. - zapravo jednom prilikom su mi to upravo tako objasnili - "nije On rekao, nego se to zna".
 
07.05.2012
11
0
1
34
Ja osobno ne zamjeram ljudima što imaju negativan stav o vutri već javnosti i medijima koji su zaslužni za te laži.Prije većina stanovništva (posebno seljaci) nije znala da je konoplja droga.Uzgajana je kao i kukuruz za tekstil,užad itd.E,kada je zabranjena svi su se zapitali "ZAŠTO" ....tada tu ulijeću mediji koji ispiru mozgove 100 na sat i govore o marihuani kao teškoj drogi :violent018: .NAravno stanovništvo sve upija i prihvaća nametnuti stav od strane propagande.MARIHUANA JE LIJEK! Ja mislim da je gamad u to vrijeme kad je zabranjena saznala ljekovitost kanabisa i nametnula loš stav o njemu da bi uskratila mogućnost izliječenja za neke danas teške i neizlječive bolesti.Tak i onak zna da nas truju na razne načine i pokušavaju smanjit ljdusku populaciju.Ja msilim da šaćica ljudi na zna pravu istinu o toj čudesnoj biljci koju nam je BOG POKLONIO!I zato treba našu djecu učiti da razmišljaju svojom glavom i prije svakog prihvaćanja neke informacije razmisle dali je to istina ili laž!