Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
odlican je fitofert, samo moras nauciti i paziti na doziranje, naravno i koje dajes, ima ih vise vrsta, kako tecnih tako i kristalnih.
lako je kad procitas koje sta sadrzi, mada su im malo cudni % za nas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
u fazi vegetacije ce mi sad doci biljke,jeli sad trebam mjesati micro,grow,bloom,sa b.52 i voodoo juice bar san nasa to na ovoj stranici njohovoj.
Ne treba ti B-52 u vegetaciji, ako daješ micro, grow i bloom. Neko ga daje, ali on je bloom booster, ja ga ubacim u 2. tjednu cvata!
Pomješaš sve tri komponente, odvojeno. Jedno po jedno,pa dodaš Vodoojuice i Vodoojuice daješ 2,3 tjedna vegetacije i prva dva tjedna cvata!
 
28.06.2019
29
25
13
@0Marac0 hvala prika
Reces mi da san dosadan,iman samo jos jednu nejasnocu

Jeli tjedno dajem jednom nutrijente,ili cu svako drugo trece zalivanje?
I reci mi ako mi je npr,svega po 1ml na 1l,ako zalivan s 5l jeli mi onda 5ml nutrijenata ide na 5litara
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Me sve ok!
Gle, u vegetaciji ti neče trebat gnojivo, ovisno o zemlji. Recimo Potground h ima hrane za 4-6 tjedana, tako da to ovisi o tome...
Kada krene žicat gnojivo, trebat češ svako drugo zaljevanje, ovisi o veličini pota. Jer, što više zemlje, veči razmak između zaljevanja. Neki strainovi, žicaju svako zaljevanje...

Točno, ako je 1 ml na litru, a tebi treba 5 litara, ide 5 ml...
U početku ti je dovoljan Vodoojuice, ako su biljke male, jer on nije hrana. Bakterije, koje se vežu za korjen i pomažu u unosu hranjiva u biljku, ukratko!
Ako su biljke male, nemoj hranit, samo Vodoojuice, svako drugo zaljevanje. Onda kada ubaciš hranu(G, M, B), daješ jedno zaljevanje hranu i Vodoojuice, drugo čista voda i tako ukrug!
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@grona , @Čađara , uzmes aminofleks, magniCal+b, humisuper plus za vege a za cvijet humi start. Ako je za indoor uzmes mala pakovanja mogu izgurat dva, tri, cetiri grova zavisi koliko biljoza imas. 200ml su ja mislim.
Sa kristalnim djubrivima njihovim nisam radio i u indoor ih nemoj tesko je dozirati, za out su dobri priča mi kolega Bigeskalibur.
Aminofleks ti je protiv stresa, njega dajes dan prije presadjivanja ili dan prije lolija i slicno, super preparat, moje su gorile od temperature, lomljenja, drmanja, sjecenja, pohermile nisu. Smrdi manje ali gore od Slavola. :) Aminofleks koristis u vege znaci kad imas te neke stresove za biljozu veće. Full doza je 2,5ml na litar i dajes full jer to nije npk djubrivo.
Magnical+b das svako 3-4 zalivanje kad udje u cvijet obavezno a mozes i u vege,takodje ako ima potrebe das češće, njega ti je full 3ml na litar.
Humisuper plus ti je za vege, 2,5 ml ti je full doza na litar. Ali oprezno, kreni sa pola doze.
Humi start ti je za cvijet isto 2,5ml na litar je full, takodje kreni sa pola doze, prati biljku pa lako je dodati gnojiva, puno lakse nego spaljenu popraviti.

Ako dje zapne, samo me oznacite ili posaljite pp, pomognem obavezno.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
E jbg, Big-a nema odavno, rijetko se javi kome. Sta je u pitanju ne znam, a bio je bas aktivan clan a i mentor.
Radilo je jos ljudi sa fitofert kristalonima, mozda se i javi neko da priskoci sa savjetom. Mada i na kristalonima bi trebalo da pise koliko ide kilograma u koliko vode po hektaru, onda to umanji i ne bi trebalo biti problema u outu. Naravno nemoj kretati s full dozama, prvo testiraj sa manje.
Ako se ne skontas uzmi plantelu i cepaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Kristalon gnojiva su odlicna, samo malo zeznuta za doziranje u indooru (mit). Koristim Yaru vec neko vrijeme i veoma sam zadovoljan, posebno jer mogu izmiksati razlicite NPK omjere za razlicite faze cvata (ne hranim u vege). Koristim P 13-40-13 i K 14-0-46. Npr u omjeru 4:1 dobijam 3,3-8-5 sto u kombinaciji sa dodatnim kalijem iz melase (i naravno Slavolom) daje priblizan omjer kao hesi bloom i boost zajedno, odnosno za drugu fazu cvjetanja. U principu doziranje je jednostavno. 1g/l bilo kojeg kristalon gnojiva se smatra ful dozom. Cajna kasicica kristalona je 5g. Ako razmutis tih 5g. u 100 ml vode dobijas otopljeno gnojivo (koncentrat) za 5 l vode. Ostalo je samo igranje sa omjerima.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
plantela cvet je ok.
za ovo od slepih miseva neam pojma, kako mislis da ga dajes/doziras, napravis osoku (razmutis u vodi) pa zalivas?
ako ga samo stavis po povrsini, pa preko njega sipas vodu bice belaja sigurno.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.541
163
Thiaoouba Prophecy
Xtreme Gradening su vrhunski organski poboljšivači tla iz Kalifornije. Mykos je prirodna i posve organska vrsta mikorize, korisne gljivice koja u simbiozi s korijenom stvara spužvastu masu, u kojoj se skupljaju hraniva i voda, povećavajući tako njihovu iskoristivost. Uz navedeno, umanjuje stres pri transplantiranju, promiče rast i može povećati urod. Ova vrsta mikoriza, sadrži samo Rhizophagus intraradices, bez drugih mikroba kao što su Trichoderma, ili Ecto michorrhyzae (koje nemaju ikakve poznate učinke na biljke)

Poz stim da sam zaboravuo fodat u zemlju

Xtreme Gardening Mykos da li mogu ubacit u pola litra vode nekih 5gr i zalit? Biljku? Da li ce imat iste efekte?​

 
05.11.2017
94
99
18
Jedno pitanje nestalo mi hesi gnojiva pa da pitam iskusnije naso sam ovo gnojivo kod majke dali bi mogo iskoristiti kao zamjenu prihrane ovo za orhideje u cvjetanju? I u kojem omjeru ako moze? Hvala IMG_20210610_115428.jpg IMG_20210610_115436.jpg IMG_20210610_115417.jpg
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Možeš!
Gledaš NPK i on je za vegetaciju u ovom slučaju!
Ovo gore 5-2-4 dušik(N), fosfor (P) i kalij(K) i još ima dosta mikroelemenata + B vitamin, što je skoro pa identičan sastav B 52 od Advanced nutrients!
Osim razine dušika... Kod tebe je dosta visok i ne preporuča se u cvatu, gnojit sa toliko dušika. Ako imaš priliku, kupi Plantellu cvet i to je to....
Ovo gore, doziraš, kako piše na slici, između 2.5ml/l do 5 ml/l
Moraš dat neku informaciju, jer ovo možeš u vegetaciji koristit. Za cvat, bi bilo 2-4-5,više PK, manje N.
Ja pretpostavljam, da si u cvatu, jer ti je nestalo gnojiva, a to mi se na početku ne događa:)
Gnojivo je ok, čak po sastavu i više nego ok....

Piše, da je za cvat, ali orhideja, očigledno treba dušika u cvatu. Cannabis ga baš ne voli i može napravit sranje u večoj količini!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ŠEŠKO12
05.11.2017
94
99
18
Hvala za objasnjenje. Plantelu cu danas kupiti smijem li sa njom mjesas super vit i bost Ili samo plantela? I doziram li kako pise na ambalazi?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
A što nebi bloom od hesija, kad već imaš boost i super vit?
Mislim, ok je plantela, ali...ona doza što piše na boci će ti spalit biljku. Moraš naštimavat, pogađat...ako možeš doć do hesi gnojiva, ili nekog drugog za naše biljke, onda bolje tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Badi