Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.088
15.694
358
Ne razumijem što hoćeš reći...?
Raspravljali smo kako Kushi kush nije bazno gnojivo i dalje nije.....Kushi kush je PK proizvod 1-3-8 ,jer večina boostera i PK proizvoda imaju više fosfora,manje kalija što nekim strainovima ne paše!
Svi bloomovi(bazna gnojiva)imaju više dušika i uz recimo Sensi bloom a i b,daješ Kushi kush,Big bud,Bud ignator,napisali su i Overdrive,koji se ne daje sa Big budom,nego nastavlja,kad je veča potreba za PK,ali može se dati i jedno i drugo!


Zašto ne čitaš stranicu od Advanced nutriensea? Preprodavač če napisat,da mi ujutro skuha doručak,ako če to pomoći u prodaji!
Screenshot_2023-04-09-11-59-35-616_com.android.chrome.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
@opa cupa ajde dajte dnevnik da vidimo kako Bruceova teorija funkcionira u praksi
Vodim dnevnik i sada,a na Jesen cu u javnom dijelu foruma.
Savrseno funkcionira u praksi..vec je to isprobano i jedini problem ,ako se moze nazvati problemom je cesto zaljevanje..
Sada su u zavrsnoj fazi,pa je i to jedan od razloga,ali cijelo vrijeme su na jedno.. do dva zaljevanja u 18 sati svjetla.
 
Poslednja izmena:

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.482
143
34
Ako ides do 10% runoff-a kao što preporuca kako vam se stigne osusit zemlja u tako kratkom rasponu ili ne cekate da se zemlja osusi prije iduceg zalijevanja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Nije to bas zemlja..to je 50% treset(mahovina,trava...Klasmann Peat) i 50% Vermikulit....susi se brze od kokosa.
Sve je kao i obicno ..mora se osusiti dok pot ne bude lagan :)
#
Ako ides do 10% runoff-a kao što preporuca
On preporucuje iste vrijednosti runoff/a i mjesavine sa kojom zaljevas..ponekad je to i 20%
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.410
28.077
1.098
Trøndelag
Kod mene je 30% zemlja, 30% kokos i 40% vermikulit i 2 dana je raspon zalijevanja na samoj granici da bude suho kao barut. Da sam posadio umjesto plasticnog u airpot morao bi svaki dan zalijevati jer puno brze susi od obicnog. Runoff pustam uvijek litru vise da isperem pumpu nakon gnojiva i da sam sigruan da je cijeli pot dobio ravnomjerno. Zemlji nikad ne dopustam da bude suha 100% nego do nekih 20%. Sad kako to prepoznat je iskustvo, usporedio bi sa kvacilom na autu i drzanje vage. Kad jednom savladas to je to.
 
25.03.2023
42
66
18
Helloou svima,
Nisam uspela da nadjem temu vezanu za vodu pa pisem ovde.
Postoji izvor, navodno ciste pitke vode (do sad se niko otrovao nije, a pola sela je pije i navodno je testirana) bukvalno na svega kilometar od mene. Pa sve mislim da li je bolje zalivati s izvorskom vodom ili cesmusom.. Sta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
02.05.2022
48
237
33
34
Baci oko na web stranicu lokalnog operatera vodovoda, trebali bi imat izvjesce o stanju vode na izvoru (bakterije, virusi, metali, PH, itd itd), ali to dok dodje do tvoje spine se svasta moze promijenit
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
624
3.264
203
postovani kolega., upit je bio o izvorskoj vodi ne o vodi iz pipe., ionako je besmisleno objasnjavati isto :confused:, vidi sto Stipe napisao je.,
izmedu ostalog tema je,

Gnojivo - koje, kad i koliko?​

neznam kakve voda ima veze sa temom,bila iz pipe ili sa izvora.!!
 
25.03.2023
42
66
18
Znam da nije tema ali nisam mogla naci gde se pisalo vec na tu temu, i ako predpostavljam da je. Nova sam sta cu :)
Probacu opet pa nastavim tamo jer licno mislim da postoje mnogo bolje poreklo vode od cesmuse... ali me zanima i sta vi mislite, opet imate vise iskustva. Jednom sam zavrsila u Domu Zdravlja zbog iste i od tad sam jako skepticna ka njoj, u nekim delovima Srbije samo sto nije kontaminirana koliko je losa (hvala Bogu ne i kod mene) :')
 
25.03.2023
42
66
18
Hvala :) Imam i filter, a i PH metar, i ako na Hesi TNT pise da ima korektor Ph.
Odlucila sam se ipak za cesmusu, da ne bi naletela na neke bakterije s izvora, ali tu cesmusu ostavim da odstoji... Za kisnicu otom potom ;) I dalje mislim da su neki izvori i kisnica bolji od cesmuse, ali na netu nisam mogla naci ispitivanja tog izvora pa nisam ni htela rizikovati. A i cesmusa kod mene nije toliko strasna, sem sto je puna hlora.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo