Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
ma ne...TnT samo ako ti je zemlja light,ili stock...ja sam TnT koristio samo u prva dva tjedna cvjetanja ...ne previse
Mogao bi izguratio cijeli grow samo sa Bloom-om i F+ pod uvjetom da ti je zemlja dobra.
 
Poslednja izmena:

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
718
8.232
233
Ja sam koristio bio Bloom od ghs i mogu reći da nije bilo nikakvih problema,odma po početku cvijetanja sam umješao prah u gornji sloj zemlje. Zaljevao sam čistom vodom i mislim jednom tjedno sa bio enhancer od ghs. Biljke su bile zelene do kraja,cvijetovi prepuni kristala.mirisi i okusi odlični.
Ja ću najvjerovatnije uzeti opet kada budem prebacivao na cvijetanje biljke u velikim kalićima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
ja i bio uzgoj smo na vi..mogu prepoznati sta fali,ili ne tokom uzgoja..neovisno o nacinu uzgoja,ali nisam siguran da bi znao uzgajati na taj nacin...jednostavno nisam taj tip...valjda--volim sad i odma..nista sporoopustajuce :razvaljen::
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.338
7.077
258
Razlika grow i bloom djubriva nije jer smo mi ovce za sisanje, nego je u odnosu N-P-K, kao i u kom su obliku i formi, jer biljka usvajanjem makro i mikro elemenata stvara nusprodukte. Ovo usvajanje i oslobadjanje regulisu PH tla. Ukoliko odnosi nisu adekvatni moze doci do poremecaja PH, a takodje i do blokade usled previse ili premalo drugog elementa.
Npr NH3 , NH4+ , NO3- je sve azot, samo u razlicitim formama
 
  • Love
  • Sviđa mi se
Reactions: Šteko and POsram
18.02.2018
14
4
3
36
Veče svima,pomoć mi je potrebna,koristim gnojivo homeogarden organski cvet,npk piše 3,4,3 i doza piše čep na 1.5 l svakih dva tjedna,šta kažete na to gnojivo?ja ga koristim svako drugo zalijevanje a zalijevam nedjeljom i srijedom u prosjeku,jeli to previše?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Zemlja Pot G H. Gnojivo Bio Bizz Grow,Bloom,TopMax,CalMag
pH vode skidam sa Bio Bizz pH Bio Down.

U čašici je Runoff od zadnjeg zalijevanja. Ostaje mi nepromijenjen. To je ok ili nije ok ?
IMG_20230903_074543.jpg IMG_20230903_074921.jpg IMG_20230903_072650.jpg
Biljka je vesela i zdrava. Sakrivena među skakavcima i drugim bubama.
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
To je to ...tako to treba biti.
Pogotovo ako si u zemlji.
U zemlji se ne zaljeva dva puta dnevno,pa je stabilan ph jako vazan.
vazno je to i u kokosu..pogotovo,ali se pH ne stigne shebati od zaljevanja do zaljevanja...
Veče svima,pomoć mi je potrebna,koristim gnojivo homeogarden organski cvet,npk piše 3,4,3 i doza piše čep na 1.5 l svakih dva tjedna,šta kažete na to gnojivo?ja ga koristim svako drugo zalijevanje a zalijevam nedjeljom i srijedom u prosjeku,jeli to previše?
ajd da je 4 3 4 pa jos nekako.. bilo bi najbolje 5 3 9 + nekakav PK booster,ali to je org. .,pa necu lupati...:razvaljen::

 
Poslednja izmena:
18.02.2018
14
4
3
36
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Hvala na odgovoru,sutra slikam i javim se na drugu temu da vidite kako to izgleda i da nekako to izguram do kraja.
Dali da radije kupim plantella cvijet npk 6.8.8?
 
Poslednja izmena od urednika:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Sto mislite o ovome ,piše do cvjetanja davati ,jel koristi netko i dal daje u cvjetanju ?
 

Prilozi

  • IMG_3061.png
    IMG_3061.png
    712,9 KB · Pregleda: 24

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
238
597
93
Pa ovime ti praktično praviš zaštitu biljkama jer taj silikon dakle pravi neki tanak omotač. Isto kao gljive poput mikorize što prave zaštitu i pomažu tako i ovo. Za organski uzgoj su gljive, a uz mineralna onda je super ovaj booster dodavati tokom celog ciklusa..
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Vise bi koristio zbog toga sto pripomaze unosu hrane i stabljike bi trebale bit deblje pa sam mislio rokat to posto mi se grane na veliko savijaju ne mogu ni flash Napravit hehe
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Dosta veliki hedovi a prošli put sam malo zeznuo jer sam digao mal previše svijetlo i Osle su sporedne grane u visinu dosta pa je to razlog ,al ubiti čitam da je silicij jako dobar za biljoze .uzeo sam sada bočicu pa ću probat davat i vidjeti oce bit kakve razlike
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.013
356
@Milic355 baci pogled na bocu (Atami) šta piše, ako je monosilisic acid, to je top, biljka ga praktično odmah uzima, ako je potassium silicate - to se obično u vege turi, zato što treba vremena dok se razloži u zemlji, mesec dana i više, pre nego što biljka pokupi
Ali ako je baš flower booster, tj preporučuju u cvetanju, trebalo bi da je monosilisic acid majku mu..

EDIT: sad tek vidim gore pišeš DO cvetanja da preporučuju, onda je gotovo sigurno potassium. Nznm koliko će pomoći sad, ali te ne košta da probaš barem par doza :)
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Silic Boost od Atamija je aditiv i stimulator za vaše biljke. Silicij je jedan od najzastupljenijih elemenata u zemlji, međutim većina tog silicija je biljkama nedostupna. Silicij se nekada nije smatrao važnim, ali nakon mnogobrojnih istraživačkih radova dokazano je da silicij zapravo igra veliku ulogu kada je u pitanju rast.
Atamijev Silic boost proizvod održava visoku razinu silicija vaših biljaka – mnogi supstrati na tržištu zapravo uopće ne uključuju ovaj sastojak. Iz tog razloga morat ćete ga početi koristiti od početka vegetativnog razdoblja, sve do početka razdoblja cvjetanja. Ovo aditiv sadrži visoke razine silicija, omogućujući vašim biljkama da izgrade snagu kada je riječ o stresu, koji se može pojaviti zbog topline, suše i drugih vanjskih elemenata. Ovaj proizvod također osigurava da vaše biljke lakše apsorbiraju hranjive tvari i hranu, kao što je fosfor. Krajnji rezultat čini biljke koje rastu mnogo snažnijima, zdravijima i plodonosnijima.
Upute za upotrebu Silic Boosta
Zalijevanjem: Dodajte 0,1 ml po litri vode čim započne razdoblje rasta. Može se koristiti i u sustavima za navodnjavanje. Koristite ga kad god zalijevate i hranite biljke sve dok ne počne cvjetanje.
Prskanjem: Pomiješajte 0,5 ml po litri vode i poprskajte biljke na vrh i dno lišća.
Sadržaj:
Silicijev dioksid (SiO2) 30,0%

Na boci na žalost samo francuski jezik hehe
U opisu piše da se daje do cvjetanja ,ali gledo sam po forumu tu o tome i vidio sam da ne netko objavio da daje i u cvjetanju al biljka je vani ,neznam sad točno tko al da se nac preko tražilici