Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2015
108
83
28
44
Jel netko koristio Protifert LMW ??

Tekuće organsko gnojivo na bazi aminokiselina

Sadržaj:
- suha tvar 56%
- ukupni dušik 7,4% (7% u organskom obliku (19 aminokiselina) i 0,4% u amonijskom obliku)
- organski ugljik (C) 20,5%

Može li ovo koristiti ili štetiti?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sumnjam da ce da steti, jasna je namena ;)
"Namjena: PROTIFERT LMW je prirodni i organski biostimulant s funkcijom ishrane bilja, proizveden iz prirodne i organske sirovine;
Ne sadrži prirodi škodljive tvari i ne onečišćuje okoliš;
Potpuno je vodotopiv i kompatibilan s većinom sredstava za zaštitu bilja;
Aminokiseline koje sadrži sistemičnog su djelovanja i biljka ih brzo apsorbira;
Pogodan je za upotrebu sve do berbe plodova jer nema karence, pa tako niti problema sa reziduama;
Kao prirodni biostimulator utječe na uravnoteženje i poboljšanje ishrane bilja;
Kao dodatak ostalim folijarnim gnojivima utječe na bolje usvajanje i transport hranjiva;
Kao dodatak sredstvima za zaštitu bilja utječe na njihovo učinkovitije djelovanje;
Posebno je učinkovit za ublažavanje stresa kao posljedice visokih temperatura, suše, vlage i tuče;"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: draš_katalenić
16.07.2011
197
180
43
KOMPOST, POTPISUJEM I POTKREPLJUJEM ČINJENICAMA. (ne derem se, samo mi je milo što sam prosvetljen)

Prvo svi znamo da je organsko đubrivo najbolje. Zašto? Pa, jednostavno nije hemija. Mislim, jeste hemija al ne ONA hemija. Ne kažem da će nešto biljkama faliti sa plantelom, cvetalom i ostalim tekućinama. Ali, sama pomisao da vraćaš prirodi, odn njenoj kćerki zemlji ono što je izrodila je neprocenjivo. Reinkarnacija povrća i voća je dokazana.
Oni koji za vreme listanja i cvetanja nisu bili dobri i rano su napustili svoje utočište, bivaju proterani u jelovnik domaćih životinja. Pa kad kroz društveno koristan rad prođu bivaju vraćeni svojoj majčici Zemlji.
Svi maštaju da budu veseli i srećni nutritijenti. Čak i kad su u govnima i kada je teško...
... I onda shvatim koliko je moćno kad imaš kompost.
Pregledao sajtove da nađem npk vrednost i kad sam proračunao sve dobijem odličan odnos elemenata. Ako mislite da baljezgam i lupam, slobodno preskočite nadalje.

Dakle, za jedan običan kompost, nabrojaću samo par stvari koju može svako sebi da priušti: paradajz ( 0,9/0,27/1,25), krastavac (0/11/27), soc od kafe (2/0,3/0,4), jabuke (0,25/3,12/12), ljuska od jaja (1,19/0,38/0,14), kora narandže (0/3/27), krompir (0,35/5,33/30), banana (0/3,25/41,76).
Naravno, neće sve ovo biti u istom odnosu, jer npr ne bacaš celi paradajz već samo jednu sedminu, ne jedeš svaki dan pomorandže i ne bacaš kile soca. E, sad, sto procenata delimo sa osam jer imamo toliko materijala. Udeo svake stvari je 12,5. Neka ovo bude samo orjentir pri određivanju realnije vrednosti procenta.
Rajčica 10%
Krastavac 10%
Soc kafe 10%
Jabuke 16%
Ljuska jaja 5%
Narandža 14%
Krompir 19%
Banana 16%

Ako uzmemo ukupan npk, sabiranjem pojedinačnih vrednosti za sve, dobija se 4,69/26,65/139,55. Da se ne bi zezali sa decimalama zaokružićemo brojeve jer tačni odnosi variraju od-do, što bi se reklo i kad skratimo, dobijmo vrednost 1/5/28, što i ne deluje loše. Ali pravo rešenje, dobiće se kada izračunamo pojedinačnu vrednost svakog sastajka u zavisnosti od procenta zastupljenosti.

iznos NPK, pojedinačno= vrednost NPK * ( %/100)

Pojedinačne vrednosti iz gornjeg izraza saberemo i dobijemo realnu vrednost: 0,46/4,61/20,95. Pomnožimo sa 2,17 da dobijemo ceo broj: 1/10/45 što je i više nego odlično.

Dok sam se mučio da izračunam palo mi je na pamet da treba biti i nosača za ovo. Taj nosač je pokošena trava sa koprivom. Srećom pa sam se na vreme setio za ovo tako da se ovaj odnos bitno menja što se tiče azota, tako da je iznos 1/5/20.

DRago mi je ako ću nekom pomoći ovim radom. NEka samo ovo bude reper onima koji žele napraviti idealan odnos npk po njihovom mišljenju.
Jedina mana po meni, koju sad uočavam je nedostatak azota, ali uzet je u obzir nasumično izabrane stvari. Naravno da u kompostu mora biti malo veći procenat deteline, sa datim procentima.

EDIT: Ladno sam pisao sat i po :)
 
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
1. Plantella list i cvet (plafon 10e)
2. Hesi bloom soil kit (oko 60e)

I prva i druga varijanta ce izgurati grow od pocetka do kraja.
Da li ce urod zaista biti toliko bolji ukoliko se koristi Hesi? Koliko? 10%? 20%? 50%? 200%?
VRIJEDI LI TO TIH PARA?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
1. Plantella list i cvet (plafon 10e)
2. Hesi bloom soil kit (oko 60e)

I prva i druga varijanta ce izgurati grow od pocetka do kraja.
Da li ce urod zaista biti toliko bolji ukoliko se koristi Hesi? Koliko? 10%? 20%? 50%? 200%?
VRIJEDI LI TO TIH PARA?
naravno da vredi,ti nemozes znati to jer nikad nisi video razliku izmedju koristenja ta dva gnojiva,tako da svaku paru vredi taj hesi,ima cak i jos bolja gnojiva ali to je sad neka druga prica vec...
 
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Bacam grow amnesia original dinafem, hocu da je odgajim kako treba, tek sam poceo za 3 nedelje skupicu za hesi pa pocinjemo sa prihranom :)
Ne bih bas volio da dobijem 30ak grama suvog od jedne biljke :whato:: 400w hps
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
vidi ne zavisi ti samo od hranjenja urod ili sta vec,ja nikad ne idem na kvantitet koliko na kvalitet roda,mnogo faktora utice na celokupan grow koji su blisko spojeni,zemlja-voda -svetlo...Ja growam na 250w i cudo napravim od jedne biozice,sto znaci da ti sa 400w i vise lumena treba da izvuces maksimum.Otvori dnevnik i pomocicemo ti oko svega,amnezija je odlican strajn cini mi se da ima period cvet. oko 7-8 nedelja tako nesto,znam da nesto bruka urod kolicinski ali i to ti opet sve zavisi i veoma je individualno od uslovao do samog growera...
 
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Otvoricu grow, ici cu sa jednom biljkom u box 100x100x200 sa duuuuuuuugom vege fazom pa bum na cvijet da poludi! :p
Promasismo temu skontaces grow za oko 5 dana ;) moram nabaviti neki fotoaparat vidis da se sve prati ne smijem telefonom da slikam... xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
12.08.2014
58
110
33
Pozdrav ekipo ;)
Sta mislite o ovim djubrivima , u 23 danu cvetanja sam a nisam u mogucnosti da nadjem neko PK djubrivo. Problem mi je sto pise da je za prihranu preko lista,a ne prska mi se biljka u cvetanju....
Da li smem da zalijem naravno prateci uputstva za omjer ?
20160425_162908-resized-1024.jpg 20160425_163053-resized-1024.jpg
 
12.08.2014
58
110
33
Hvala @Stipe na brzom odgovoru, koristio sam Plantellu list ( pola doze) , cvet, i Plantella tabs sa velikim omjerom P , nesto tipa 5 15 7 ne znam sad tacno...
Pa je zadnja dva zalivanja samo slavol 10ml na 3-4 l cisto da je prisutan...sad planiram da poslusam savjet majstora ;) !
Javim rezultate da se zna za ubuduce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
02.01.2016
152
13
18
37
growam automatice i u vege nista ne dajem...u cvijetanju dajem crvenu plantellu...htjeo bih uzet neko dobro gnojivo (cijena nije bitna) koji poboljsava yield pa svaka preporuka je dobro dosla...i volio bih da ima kupit u RH

watch the grass grow !!!!